|
Конспект освітньої діяльності
«В гостях у лісових звірят»
Освітня галузь «Фізична культура».
Мета: Створити умови для зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей раннього віку через фізкультурні заняття.
Завдання: Спонукати дітей до емоційного відгуку на ігрове заняття і бажанням брати участь у ньому.
Розвиток дрібної і загальної моторики.
Зміцнення опорно-рухового апарату.
Стимулювання мовленнєвої активності.
Вчити виконувати дії по слову.
Розучувати ходьбу і біг зграйкою за вихователем.
Виховання у дітей інтересу до рухової діяльності.
Обладнання: М'які іграшки (заєць, ведмідь, білка), морква, баночка меду, горіх, шишки, коричневі м'ячі (за кількістю дітей), диск із записом музичних фрагментів, співу птахів, макети дерев, квітів для оформлення групи.
Хід заняття.
Підготовча частина.
Ігрова мотивація. Діти з вихователем входять у групу, оформлену під літній ліс.
Звучить спів птахів.
- Хлопці, дивіться, куди ми потрапили. В ліс!
Тут живуть лісові звірі. Зараз ми з вами вирушимо на прогулянку по лісі і подивимося, хто там живе. Послухаємо птахів, помилуємося на дерева і квіти.
Я піду попереду, а ви йдіть за мною. Намагайтеся не відставати. Стежка звернула вбік, і ми скрутимо. А тепер знову підемо прямо.
Щось не видно звірят, треба нам побігти, швидше їх зустрінемо.
Ходьба. (90с) у чергуванні з бігом (30с) зграйкою за вихователем.
Загальнорозвивальні вправи.
- Поки ми гуляли по лісі, настав ранок, зійшло сонечко.
Простягни свої руки до нього, хай сонце вас погреет.
Підняли руки.
Потягнулися.
Опустили руки.
- Подивіться, від сонячного тепла розпустилися квіти на галявині.
Руки підняли,
Розвели в сторони.
- Прокинулися метелики і стали літати з квітки на квітку.
Біг в повільному темпі з присіданнями.
- Але тут подув вітер і квіточки стали гойдатися.
Нахили в сторони з піднятими руками.
- Листочки зашуршали.
Руки підняті, вільні рухи кистями рук.
Основна частина.
Хлопці, чуєте, хтось скаче. Сіренький, з довгими вушками, який любить морквину.
Хто це! (якщо діти не здогадуються, показати вушка зайчика з кошика).
Зайчик. Він живе у лісі. Зайчик хоче з вами пограти.
Звучить музика.
Діти виконують рухи, відповідні тексту.
Стрибки на місці. Біг в швидкому і повільному темпі.
Заїнька перебігає
То галявину, то лісок.
Суницю збирає-
Скік та скік! Скік та скік!
Тут поляна м'якше шовку.
Озирнись, подивись навколо.
Бережись великого ведмедика
Стережися, стережися!
Заїнька заснув пресладко.
Ліс шумить! Ліс співає!
-Тікайте, без оглядки.
Мишко тут, мишко тут!
Зайчик тікає, з'являється ведмедик.
Гра.
До нас прийшов ведмедик клишоногий. Він великий, важкий, йде, перевалюється.
Топ! Топ! Топ! (вихователь показує, як ходить ведмедик).
Мишко любить солодкий мед.
Ти нас, Мишко, як зайчат, не лякай.
Краще з нами пограй, пограй!
Пограю з вами шишки. (Заздалегідь під ялинку покладені шишки).
Діти сидять на килимку. "Ведмедик" ходить по лісі, збирає шишки.
Мишко по лісу гуляє,
Мишко шишки збирає,
Багато шишок він набрав,
Сів під ялинку, задрімав.
"Ведмедик" сідає під ялинку, упускає кошик, шишки розсипаються по підлозі.
А хлопці побігли,
Швидко шишки все зібрали,
А потім за кущик сіли
І на михайлика дивилися.
Діти з вихователем збирають шишки. Ставлять перед ведмедем, і ховаються за маленькою ялинкою. Мишко прокидається, знаходить кошик, здивовано "гарчить".
Діти разом з вихователем виходять з-за ялинки:
Мишко, мишко, дай нам шишки!
Ведмедик "гарчить", доганяє дітей, вони тікають.
Вихователь: Всі хлопці розбіглися
І над ведмедиком сміялися.
Ти, мишко, на хлопців не шуми, візьми краще від нас у подарунок баночку меду і йди до себе в барліг.
Основні руху.
Дивіться, хлопці, чий це хвіст? (з-за дерева видно хвостик білки).
Якщо діти не відповідають, то вихователь каже: "Це хвіст білочки".
Білочка теж живе в лісі. Хвіст у білочки пухнастий-пухнастий.
Білка любить горіхи. Білка - стриб-скік, стриб-скок!
В лісі на дереві дупло,
Там хлопотунья білка
Влаштувала хороший будинок
Своїм крихіткам діткам.
Іди, білочка, до себе додому, в дупло. Ми до тебе зараз прийдемо.
Щоб потрапити до неї в гості, треба встати на карачки і повзти.
Повзання рачки. Пролезание через модуль.
(достатньо тільки в дупло в дупло до білку).
Ігрове вправу.
Білка в лісі скакала
Все збирала горішки
Ай люлі, ой люлі! (2р)
Все збирала горішки
І в кошичок їх клала.
Ай люлі, ой люлі! (2р)
Дітки до білку підійшли,
Дай горіхів, білочка!
Білка простягає малюкам кошик з горіхами і "ненавмисно" перекидає її.
Горіхи (коричневі м'ячики) розсипаються, діти збирають їх. Молодці, хлопці, всі горіхи зібрали.
За вашу допомогу я вам віддячу.
(Білка вручає солодощі у вигляді горішків або грибочків.)
Заключна частина.
А тепер нам пора додому. До побачення, ліс!
Діти йдуть під музику, роблячи помахи кистями рук. (30с.)
Література:
1. "Керівництво для вихователів дитячих садків" під ред. Kovriginoj М.Д.
2. "Заняття з фізичної культури з дітьми 2-4 років в малокомплектном дитячому садку". Г.В.Хухлаева.
3. "Перші три роки життя". Регіна Дарр.
4. "Дитина від народження до трьох років". Т.И.Тарабарина.
5. "Здоровячек". Т.С.Никанорова, Е.М.Сергиенко.
6. "Теорія і методика фізичного виховання та розвитку дитини". Э.Я.Степаненкова.
7. "Дошкільне виховання". Журнал №1, 2005р.
Читайте також: