Свіжі публікації




Конспект занять шкільного психолога для молодшої групи
«Прогулянка в ліс»

Мета:

1. Створення позитивного емоційного настрою в групі.

2. Розвиток уміння діяти відповідно до правил гри.

3. Розвиток координації рухів, загальної та дрібної моторики, орієнтування у власному тілі.

4. Розвиток зорового сприйняття (кольору, форми, розміру предметів).

5. Розвиток уваги, мовлення та уяви.

Матеріали:

- іграшки сонечок,

- малюнки сонечок,

- кошик з фруктами,

- фарби чорна і червона.

 

Хід заняття:

Психолог - привітання.

Психолог - Діти, сьогодні нас чекає багато пригод, знайомства з новими героями. Але з початку нам потрібно відправиться в казковий ліс.

Діти йдуть по рифленим доріжках, стрибають на м'ячах, переступають через купини. Все це відбувається під музику.

Психолог - Подивіться, хто там стоїть на стежці?

Діти - Це зайчик!

Психолог - А що наш любить їсти зайчик?

Діти відповідають.

Психолог - Наш зайчик якийсь сумний. У нашого заиньки сталася біда, він ніс кошик своїм діткам і розсипав її. Подивіться скільки на галявині овочів лежить. Огірок, якого кольору? А помідор? А капуста? Подивіться, помідор якої форми? Діти дивляться на овочі і називають їх. Давайте нашого Зайчика допоможемо і зберемо в його кошик тільки морквину.

Звучить ритмічна музика і діти починають збирати моркву в кошик.

Психолог - Молодці, ви справжні помічники!

Психолог - Хлопці, давайте підемо далі, подивимося що нас чекає далі.

Раптом з-за кущів з'являється Ведмідь.

Психолог - Подивіться, це ж мишко. Який він великий, коричневий, який він м'який, з довгими кігтями. А де у мишка вушка? А у діток? А де у мишка ніжки ? А у вас? А очі? А ротик? А носик?

Діти розглядають ведмедя.

Психолог - дітки, а наш Ведмедик хоче щось сказати. Психолог підносить ведмедика до свого вуха і передає слова ведмедики дітям. Він просить, щоб ми з ним пограли.

Він пропонує пограти з ним у гру «піжмурки», але не звичайні, а ведмежі.

Коли він скаже оченята, ви закриваєте очі, коли він скаже носик, ви закриваєте носик, коли він скаже ротик, ви закриваєте ротик. Домовилися?

Психолог - всі великі молодці, але нашому мишка ви так сподобалися, що він не хоче вас відпускати і запропонував з ним зіграти ще в одну гру. Називається вона «Швидкий ведмедик».

Світить сонечко, мишко спить, всі дітки гуляють по галявині.

Раптом сонечко пішло, мишко прокидається і хоче зловити дітлахів. Діти тікають в обійми до своїх вихователів. Гра триває 2 - 3 рази.

Психолог- ведмедик хоче розповісти свою улюблене вірш , а ми спробуємо запам'ятати і придумати руху.

Ведмедик клишоногий по лісі йде Рухаються з боку в бік

Шишки збирає, пісеньки співає Нахили в низ

Раптом, одна з шишок Мишка прямо в лоб Долонею торкаємося до чола

Розсердився ведмедик, і ногою топ Тупотимо

Психолог - хлопці, які ви всі великі молодці!!!

Психолог - (бере ведмедика в руки) Мишко приніс нам сьогодні малюнки. Подивіться, що тут намальовано?

Психолог- правильно полянка! Але от біда, на нашій галявині немає трави. Давайте намалюємо нашій галявині гарну зелену травичку.

Психолог - Молодці хлопці! Ну а тепер підемо далі ті.

Діти йдуть по тактильним доріжках під музику.

Психолог- дивіться, яка гарна білочка. Хлопці, який у неї пухнастий хвіст.

Якого вона кольору? А що вона любить їсти?

Наша білочка дуже любить грати. І з нами вона теж дуже хоче пограти.

Психолог виставляє перед дітьми парні іграшки, що розрізняються за величиною і каже:

Психолог - Хлопці, білочки захотілося пограти з вашими іграшками. Допоможіть їй вибрати маленькі іграшки.

Психолог - молодці, але, на жаль, наша подорож добігла кінця і нам пора повертатися в дитячий сад.

Діти йдуть під віршик

Прямо по доріжці - топ-топ-топ!

Ми сьогодні пограли

Топ-топ-топ-топ

Багато нового дізналися

Хлоп-хлоп-хлоп-хлоп (в одну сторону)

 

Всі на славу потрудилися

Топ-топ-топ-топ

І трохи повеселилися

Хлоп-хлоп-хлоп-хлоп (іншу)

 

Було весело нам з вами!

Друзі, Дякую!!! До побачення (махаємо!!!)

Психолог запитує сподобалося дітям у казковому лісі? Що найбільше їм запам'яталося?

 

Список літератури:

1. А.С. Роньжиной «Заняття психолога з дітьми 2-4 років в період адаптації до дошкільної установи».

2. Є.Є. Хомякова «Комплексне розвиваючі заняття з дітьми раннього віку».

3. Є.В. Жердєва «Діти раннього віку в дитячому садку».

4. Є.Я. Янушенко «Це може Ваш малюк».



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.