|
Конспект екологічного заняття для дітей молодшої групи
«Пудинг для птахів»
Мета: Підтримувати у дітей пізнавальне ставлення до навколишньої дійсності. Вчити розрізняти різні крупи, змішувати їх разом. Прищеплювати любов до живої природи, дбайливе дбайливе ставлення до живої природи (птахів). Бажання допомагати їм, підгодовувати взимку. Розвивати дрібну моторику рук. Розвивати мовлення, активізувати словник: Крупа, гречка, пшоно, насіння, годівниця, зимуючі птахи.
Матеріал: Крупа; гречка, пшоно, насіння, сало.
Хід заняття
Діти входять в групу.
1 частина: Вихователь: - Діти, подивіться, скільки у нас гостей. Давайте поздороваемся. (Діти вітаються.) А тепер ідіть і подивіться, хто це до нас прилетів? (Дятел.) Розглядання з дітьми дятла (іграшкова птах).
- А що ж нам хоче дятел розповісти, давайте послухаємо (загадую загадку).
В зимовий день, серед гілок
Стіл накрили для гостей.
Вихователь: - Що це? (відповіді дітей). Правильно годівниця.
Вихователь: - Взимку пташкам холодно і голодно, тому треба підгодовувати птахів. Ми з вами вже спостерігали на прогулянці за птахами, що прилітали до нас на дільницю, на нашу годівницю. Давайте підійдемо до віконця і подивимося, хто ж сьогодні прилетів у гості в нашу їдальню?
Читаю вірш-загадку;
Непосида, невеличка,
Жовта майже вся пташка.
Любить сало і пшеничку,
Хто пізнав її?
Вихователь: (відповіді дітей) - Правильно синичка! Яка синичка? (відповіді дітей). Жовтенька черевце, головка чорненька, синичка моторна, на місці не сидить, вона маленька.
- Давайте розглянемо синичку через вікно. Послухайте, як вона співає? «Зінь-зінь» (діти проговорюють).
- А хто ще прилітав до нас на годівницю, в нашу їдальню. Послухайте ще загадку;
Вуличний хлопчисько
В сірому армячишке.
По двору шастає
Крихти збирає.
Вихователь: - Хто це, діти? (відповіді дітей). А ще він співає: «чик - чирик». Правильно - це горобець? Як співає пташка? А ще можна сказати так про цих пташок:
«Синичка - синичка
Горобцю - сестричка»
Діти разом з вихователем промовляють.
Вихователь: - Ось хто до нас прилітає на нашу годівницю!
А що люблять, є, наші пташки? Що вони люблять клювати? Подивіться, що це там за колобки висять, а пташки їх клюють? (відповіді дітей).
Давайте ми з вами теж приготуємо частування для пташок. А з чого ми будемо робити частування? Подивіться, що це за чарівні коробочки стоять на столі? Що це нам принесла синичка жовтенька пташка. (Діти сідають за столи розглядають крупу.)
Вихователь: - Діти, хто знає, що це за крупа? (відповіді дітей). Та це пшоно. Крупа пшоняна. А якого вона кольору? (відповіді дітей). А що ще можна сказати про крупі? Вона дрібна, кругла, котиться, сиплеться. Пташки її дуже люблять.
- А що в цій коробочці? Що це за крупа? Хто знає? Вона коричнева, колеться. Ця крупа гречана. А ви любите гречану кашу? (Відповіді дітей.) Пташки теж їдять гречану крупу. Давайте порівняємо крупи між собою, чим вони відрізняються? (відповіді дітей).
- А у нас є ще одна чарівна коробочка, що в ній лежить? (Потрясти коробочку) там щось шарудить? давайте подивимося. (Відкрити коробочку і розглянути, що там всередині.)
- А в цій коробочці подивіться, насіння. Як ви думаєте, пташки люблять насіння? (відповіді дітей). Хлопці подивіться, скільки у нас тут крупи і насіння. Що ж ми будемо робити з усього цього? Та ми з вами зробимо частування для наших пернатих друзів.
2 частина: Щоб зробити частування для птахів, ми з вами змішаємо усю крупу і насіння, додамо розтопленого сала, і скачаємо колобки.
Як ми будемо катати колобки? (імітація рухів). Правильно, ми ось так будемо катати колобки. (Разом з дітьми з'єднати всю крупу додати в тазик розтопленого сала все ретельно перемішати, дати дітям суміш і запропонувати скачати колобки).
- Яку крупу ми брали? (відповіді дітей). Ось ми з вами і зліпили частування, зробили пудинг для наших пташок. А тепер покладемо наші колобки - пудинги на піднос, щоб вони застигли й підемо мити ручки. А коли підемо на вулицю, ми наші пудинги - колобки покладемо в годівниці, в пташину їдальню, щоб пташки змогли спробувати. (Діти миють руки і ретельно витирають.)
А зараз давайте пограємо в гру: «Пташки літають, клюють зернятка...»
3 частина: Вихователь: - Молодці діти, сьогодні ми з вами зробили частування для наших пернатих друзів, а тепер можна йти грати.
Читайте також: