Свіжі публікації




«Курчата»
Заняття з образотворчої діяльності в другій молодшій групі

Цілі:

1. Закріплювати та поглиблювати знання дітей про навколишній, вчити дітей малювати курчати, передавати нескладний сюжет.

2. Ознайомлення з новим видом малювання нетрадиційної техніки методом «стусана» ватяними паличками: під час малювання тримати паличку вертикально, не піднімати її високо, діючи м'якими рухами.

3. Розвивати усне, розумову активність дітей.

4. Виховувати акуратність в роботі.

Попередня робота: спостереження на прогулянці за куркою, курчатами, півнем, качками. Гра «Дізнайся по голосу».

Матеріали: іграшка курча, запис "Пташиний двір", парні картинки для гри "Знайди маму", альбомний аркуш паперу, гуаш, ватні палички, серветки на кожну дитину, баночка з водою, клейонки.

 

Хід заняття.

Прослуховування запис музики "Пташиний двір"

Вихователь: Хлопці що за музику ми слухали? Кого ви почули?

Діти: Звуки птахів.

Вихователь: Яких?

Діти: Кури, гуси, качки

Вихователь: А які це птахи свійські чи дикі?

Діти: Домашні.

Вихователь: Хлопці, давайте пограємо в гру "Знайди маму" (гра з парними картинками).

Гусенята - гуска, каченята - качка, курчата - курка, індичата - індичка.

Дидактична гра «Договори і повтори» (вживання дієслів в однині та множині):
Гусак гогоче, а гуси гелгочуть ...
Курка кудкудакає, а кури ... валують
Індик болбочЕТ, а індики ... болбочУТ.
Півень кукурікає, а півні ... кукурікають.
Качка крякає, а качки ... крякають.

Малорухлива гра «Вийшла курочка гуляти» ( під музику)

Вийшла курочка гуляти,

Свіжої травички пощипати,

А за нею хлопці,

Жовті курчатка.

Ко-Ко-ко, ко-ко-ко,

Не ходіть далеко,

Лапками гребіть,

Зернятка шукайте.

З'їли толстого жука,

Дощового черв'яка,

Випили водиці,

Повне коритце.

Вихователь: Молодці. Сідайте на свої стільчики.

Діти, хотілося б вам намалювати цих курчат з пісеньки?

Зараз ми з вами спробуємо це зробити. Ми з вами намалюємо курчат, які гуляють на лузі.

Для цього спочатку розглянемо курчати.

Розглядання іграшки курчати.

Вихователь: Хлопці, подивіться на курча уважно. Що є у курчати?

Діти: Голова, тулуб, крила, хвіст.

Вихователь: Якої форми тулуб і голова курча?

Діти: Круглої

Вихователь: Подивіться уважно і скажіть, що у курчати більше голова, тулуб? А що менше? (відповіді дітей)

Вихователь: Що є на голові у курчати?

Діти: Очі, дзьоб.

Вихователь: Які вони? Якого кольору? (відповіді дітей)

Вихователь: Яким кольором ми будемо малювати курча?

Діти: Жовтим

Показ на дошці послідовність малювання курчати методом стусана.

Вихователь: Малюємо контур голови, тулуба і ватяними паличками робимо стусани, а фломастером домальовували ніжки, дзьоб, гребінець, очей.

Уыполнение завдання. Під час роботи стежить за ходом робіт (як діти тримають кисть, користуються фарбами; по потребі підказувати, пояснювати дітям прийоми малювання). Готові роботи вивішуються на дошку.

Вихователь: Молодці, хлопці, ви дуже постаралися. Які гарні курчата у вас вийшли. Про ваших курчат і вірш є, послухайте:

Яскраві, пухнасті,
Жовті грудочки -
Маленькі діточки
Нашої строкатої квочки.
Немов кульбаби,
У маленькому кошику.
Дзьобики розкриті
Просять хліба крихти.
Я візьму тихесенько
Золоте диво,
Я курчати - лапочку
Ображати не буду.

Вихователь: Сподобалося вам малювати курчат? (відповіді дітей)

Підсумки робіт, витирання рук, прибирання робочого місця.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.