|
Підсумкове заняття з правил дорожнього руху
«Ми в безпеці»
Група общеразвивающей спрямованості дітей від 4-х до 5-и років № 8 «Білочка»
Мета: Формувати уявлення дітей про правила дорожнього руху, світлофори, дорожні знаки
Завдання:
1. Закріпити знання дітей про те, що дорогу потрібно переходити по пішохідному переходу, знання сигналів світлофора;
2. Закріпити знання дітей про дорожніх знаках:
- вказівними («Пішохідний перехід»),
- забороняють («Рух пішоходів заборонено»).
3. Виховувати культуру поведінки на вулиці;
4. Сприяти виникненню бажання допомагати іншим та ділитися з ними своїми знаннями.
Обладнання: плюшевий заєць; обідки з сигналами світлофора; смужки чорного і коричневого кольору; картинки машини, пішоходи; дорожні знаки «Пішохідний перехід», «Рух пішоходів заборонено»; мультфільм; прапори червоного, жовтого і зеленого кольорів.
Попередня робота: дидактичні ігри «Назви види транспорту», «Вгадай який знак», «Вгадай транспорт», «Відремонтуй світлофор», «Якою буває транспорт», «Четвертий зайвий» (транспорт); рухливі ігри: «Горобчики та автомобіль», «Трамвай», «Стоп - йдіть», «Світлофор», «Червоний, жовтий, зелений»; розфарбовування дорожніх знаків; бесіди «Правила дорожнього руху», «Поведінка на дорозі та у транспорті»; ліплення: Машина біля світлофора; малювання: Світлофор; ігри з макетом міста; читання оповідань С.Волкова «Про правила дорожнього руху», Б.Житкова «Світлофор», колективна робота «Світлофор і його компанія»; сюжетно-рольові ігри «Шофери», «Пішоходи і водії», «Вулиця».
Хід заняття
Вихователь: Ой, хлопці, послухайте, хтось до нас біжить, дуже поспішає (вбігає Зайчик-побігайчик з переляканими очима і важко дихає). Що сталося, зайчик-побігайчик?
Зайчик-побігайчик: Я вирішив до вас гості прийти. Вийшов з лісу, а тут стільки машин. Біг по дорозі, але трохи не потрапив у велику біду. А ще побачив трехглазого звіра. У нього очі моргали то одним кольором, то іншим. Я такого звіра ніколи не бачив і дуже злякався. Ледве до вас дійшов. Хлопці, розкажіть будь ласка, як ви ходите по вулицях! А ви бачили такого звіра?
Вихователь: Зайчик, ти що, прямо по дорозі втік?
Зайчик: Звичайно ж по дорозі! А де треба було бігти?
Вихователь: Ось в чому справа! Ми з хлопцями спробуємо тобі допомогти! Наші діти ще не ходять одні по вулицях, але, думаю, що вони знають, як тобі допомогти. Хлопці, допоможемо нашому Зайчику вивчити правила дорожнього руху?
Діти: Так!
Вихователь: Зараз ми з вами змоделюємо дорогу на фланелеграфе. Ось тут, в коробці, усі частини дороги. Андрій, знайди нам дорогу і постав її на фланелеграф (Андрій знаходить широку чорну дорогу і викладає її на фланелеграф). Ось, Зайчик, це дорога, по ній їздять машини. Ходити по ній не можна!
Зайчик: Як це можна, а де тоді ви ходите?
Вихователь: Люди - пішоходи ходять по тротуарах. Соня, знайти в коробочці тротуари і виклади їх на фланелеграф (Соня знаходить 2 сірі вузькі смужки і викладає їх по обидві сторони дороги).
Зайчик: я все зрозумів, значить мені треба йти по тротуару. Але на дорозі є ще цей страшний звір.
Вихователь: Та це ми з хлопцями пояснимо. Я думаю, що вони знають того, хто тебе так налякав. Хлопці, послухайте загадку:
У нього три ока,
Він не дивиться всіма одразу:
Два будь-яких вічка прищурит,
А один не спить, чергує.
Він очима каже:
«Можна їхати!», «Шлях закритий!»,
Іль «Увага! Стривай!».
Хто ж цей постової?
Діти: Світлофор
Вихователь: А чому ви так вирішили? (відповіді дітей) А в загадці про яких очах йдеться? (відповіді дітей). Діти розкажіть Зайчику що таке світлофор. (діти розповідають вірші про сигнали світлофора, на голові у них обідки з відповідними сигналами).
Дитина з червоним сигналом світлофора:
Червоний очей його відкрився,
Значить, хоче він сказати:
Як би ти не квапився,
Повинен ти зараз стояти!
Дитина з жовтим сигналом світлофора:
Ось блимає жовтим оком.
Приготуйся, говорить!
Як закрию цей - разом
Буде третє око відкритий.
Дитина із зеленим сигналом світлофора:
Третій очей горить зеленим,
Всі машини стали в ряд.
Можемо ми йти, Аліса,
Мама з татом кажуть.
Зайчик: Ой-ой-ой! Як же ви запам'ятовуєте всі кольори? Я їх ніколи не запам'ятаю!
Вихователь: Не хвилюйся, Зайчик, ми зараз пограємо в гру «Світлофор», а ти уважно слухай. Потім тобі легко буде запам'ятати сигнали світлофора. Давайте, хлопці станемо в коло і пограємо. Я буду показувати прапорці з різними квітами. Якщо я покажу прапор із зеленим кольором, то ми йдемо по колу, якщо жовтий - стоїмо, а якщо червоний - присідаємо.
Гра «Світлофор».
Вихователь: Бачиш, Зайчик-побегйчик, світлофора не треба боятися, він наш головний помічник на дорозі! А ти запам'ятав на який сигнал світлофора можна переходити дорогу?
Зайчик-побігайчик: Так, тепер я зможу правильно перейти дорогу.
Вихователь: Щоб наші знання про світлофорі закріпити, ми подивимося мультфільм.
Мультфільм «Смішарики. Абетка безпеки. Світлофор».
Вихователь: А тепер трошки відпочинемо
Очі міцно закриваємо
Дружно до п'яти вважаємо
Відкриваємо, поморгаем,
І продовжуємо працювати
Вихователь: Ще на дорозі зустрічаються не тільки світлофор, але і різні дорожні знаки (демонструє знак «Пішохідний перехід»).
Пішохід, пішохід,
Пам'ятай ти про перехід.
Знай, що тільки перехід
Від біди тебе врятує.
Що ви бачите на цьому знаку?
Діти: Йде людина.
Вихователь: Якого він кольору?
Діти: Синього, блакитного.
Вихователь: Як цей знак називається?
Діти: Пішохідний перехід.
Вихователь: Подивіться на цей знак (демонструє знак «Рух пішоходів заборонено»).
Якщо бачить пішохід
Знак в червоному кружечку,
Чоловічок не йде -
Рухатися небезпечно.
А якого кольору цей знак і що ви бачите на ньому?
Діти: Знак червоний, чоловічок перекреслений.
Вихователь: Правильно, червоний колір попереджає нас про небезпеку, а перекреслений людина говорить про те, що йти не можна. Як цей знак називається?
Діти: «Рух пішоходів заборонено»
Зайчик-побігайчик: Скільки всього потрібно запам'ятати...
Вихователь: Щоб Зайчику все засвоїти, давайте пограємо в гру «Стій - іди». Якщо я покажу знак «Пішохідний перехід», то вышагаете на місці. Коли покажу дорожній знак «Рух пішоходів заборонено», то ви стоїте. Уважно слідкуйте за мною.
Гра «Стій - іди».
Зайчик-побігайчик: Мені все тепер зрозуміло! Спасибі вам, хлопці, що допомогли мені.
Вихователь: Молодці, хлопці! Але ви ще маленькі і повинні ходити по вулиці тільки з мамою і татом. Будьте, хлопці, уважні на вулиці і ніколи не порушуйте правила дорожнього руху. І наш зайчик-побігайчик не буде гуляти по вулиці, щоб не потрапити в яку-небудь неприємність.
Хлопці, вам сподобався урок? Що запам'яталося найбільше? Які завдання здалися вам важкими? (Короткий опитування по заняттю.)
Читайте також: