Свіжі публікації




Конспект безпосередньо освітньої діяльності
Тема: «Комахи навесні»
Група компенсуючої спрямованості №3

Форма організації дітей - підгрупа.

Мета: Збагачення природно - наукових уявлень дітей з ОВЗ про весну і комах. Формування комунікативної культури.

Завдання освоєння освітніх галузей:

Пізнавальний розвиток: Розширювати і уточнювати елементарні природно - наукові уявлення дітей про ознаки весни (птахи прилітають з півдня, з'являються листочки на деревах), про різноманіття світу комах, їх середовищі. Удосконалювати наочно-образну пам'ять.

Мовленнєвий розвиток: Вправляти у вживанні іменників із зменшувально-пестливими суфіксами (жук-жучок, комар-комарик).

Соціально-комунікативний розвиток: Формувати комунікативні навички (доброзичливість, вміння повідомляти і пояснювати інформацію діалогічного мовлення) виховувати бережливе ставлення до природи.

Художньо-естетичний розвиток: Вправляти дітей у виконанні роботи у нетрадиційній техніці виконання - пластилинографии. Розвивати інтерес до літературного слова в ході сприйняття віршів.

Фізичний розвиток: Розвивати загальну та дрібну моторику, координацію рухів в ході ліплення і мовної гри.

Використані сучасні інноваційні технології.

Елементи мнемотехніки, логоритміка, активізує предметно-розвиваюче середовище.

Обладнання: мнемотаблица «Квітень», картинки комах, розрізні картинки, картинка-лабіринт, квіти з метеликами, метелик на паличці.

 

Хід безпосередньо освітньої діяльності

1. Організаційний момент

Вихователь: Хлопці, подивіться у вікно. Бачите, як яскраво сонечко світить, сніг розтанув, пташки співають - це весна до нас прийшла. Чудова пора року! Весні радіють птахи, рослини і тварини. І ми теж радіємо весні. Давайте з вами потягнемося до сонечка, вдихнемо весняний аромат повітря разом з весняним настроєм (діти під музику встають на носочки і піднімають руки в сторони, вгору)

Ось тепер ми стали бадьорими і енергійними. Згадаймо вірш про весну.

Діти Розповідають вірш «Квітень» за мнемотаблице.

Квітень, квітень! На дворі дзвенить капель.

По полях біжать струмки, калюжі на дорогах.

Скоро вийдуть мурахи після зимової холоднечі.

Пробирається ведмідь крізь густий сушняк.

Стали птахи пісні співати, і пролісок розцвів.

С. Маршак

Вихователь: Навесні все пробуджується і оживає. Сьогодні я пропоную вам згадати самих маленьких істот на Землі. Як ви думаєте, хто це?

Діти: Комахи.

Вихователь: А до нас у вікно прилетіло комаха. Хочете подивитися? Відгадайте загадку.

Спав квітка і раптом прокинувся, більше спати не захотів. Ворухнувся, стрепенувся, злетів вгору і полетів. Здогадалися? (показує метелика)

Діти: Це метелик.

 

2. Вступна частина

Вихователь: Правильно, це метелик і вона прилетіла до нас зі своїми друзями (виставляє кілька видів метеликів на магнітну дошку). Подивіться, які вони гарні! У них є головка, вусики, тулуб, крила, 6 ніг (супроводжує розповідь показом, діти повторюють і показують частини тіла комахи).

Метелики весь час літають і граються з вітром. Ми теж пограємо-покажемо, як дме вітер.

Вправа на дихання «Метелики літають»

Спочатку покажемо сильний вітер: наберіть побільше повітря і дуйте на метеликів.

(діти беруть квітку з метеликом і сильно дмуть, а потім дмуть слабо повторюють 2 рази).

 

3. Основна частина

Вихователь: А тепер пригадаємо, яких комах ви ще знаєте? (показ картинок)

Діти: Комар, мураха, муха, жук, бджола, оса, божа корівка, коник.

Словесна гра «Назви лагідно»

Вихователь дає кожній дитині м'яч і називає комахи.

(жук-жучок, бджола-бджілка, комар-комарик, муха-мушка)

Дидактична гра «Збери ціле з частин»

Діти збирають картинки комах з 2-3-4 частин і називають їх.

Вихователь: Мова з рухом «Метелик»

Вранці метелик прокинулася, потягнулася, посміхнулася

Раз росою вона вмилася

Два витончено покружляла

Три нагнулася і присіла

На чотири полетіла. (діти виконують рухи відповідно до тексту)

Вихователь: У всіх комах є свій будиночок. Подумайте і скажіть, хто де живе? Допоможе вам картинка-лабіринт.

Діти розглядають комаха і пальчиком ведуть по доріжці.

Метелик живе під квіткою, мураха в мурашнику, бджола у вулику, коник під листом.

Вихователь: До нас прилетіли ще метелики (показує картинки з контуром метеликів). Вони попросили допомогти прикрасити крила. Допоможемо їм?

Діти погоджуються, вихователь запрошує за столи. На мольберті зразок.

Вихователь: Зараз я покажу, як зробити метелика. Треба взяти два однакових шматочка пластиліну і скачати дві кульки, потім розплющити і покласти на картон з малюнком. Ось які гарні крила вийшли метелики. А тепер прикрасимо, у кожній метелики свій малюнок.

Пальчикова гімнастика

Над лісовою галявинкою метелики кружляють (ритмічно розтискають кулачки)

На вітрі у метеликів крильця тремтять. (хвилі)

Вихователь: А тепер ви самі прикрасьте своїх метеликів.

Діти намазують пластилін на контур метелика і прикрашають її. При необхідності вихователь надає індивідуальну допомогу.

 

4. Заключна частина

Вихователь: Метелик хоче подивитися, як ви прикрасили метеликів. Метелик «облітає» дитячі роботи «хвалить і дякує» дітей.

А тепер метеликам пора відлітати, вони ще до нас в гості завітають.

Скажімо їм до побачення.

Діти прощаються з метеликами.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.