|
Конспект інтегрованого заняття
«Намалюємо їжачкові голки»
ІІ молодша група
Програмовий зміст: продовжувати вчити дітей малювати гуашшю за допомогою пальців, знайомити з кольором, формувати інтерес і позитивне ставлення до малювання, закріплювати вміння розрізняти кількість предметів один багато, виховувати дбайливе ставлення до тварин.
Матеріали: іграшка їжак, трафарети їжаків без колючок, гуаш чорного кольору, серветки, кленові листочки, кошик, ребриста дошка.
Хід заняття
Вихователь. Хлопці, я запрошую вас на осінню прогулянку в ліс. Хлопці, подивіться, що це?
Діти: Доріжка.
Вихователь. А яка вона вузька або широка?
Діти. Вузька.
Вихователь. Правильно. Ходімо ми з вами пройдемо по ній.
З рівненькою доріжці, (йдуть друг за іншому)
З рівненькою доріжці
Крокують наші ніжки,
Крокують наші ніжки.
Раз-два, раз-два!
Через калюжу - стриб (стрибають)
Через ямку - скок
Бух! Впали! (присідають)
Куди ми потрапили? (обертаються, дивляться по сторонах, дивуються).
Йшли, йшли прийшли на полянку.
Вихователь. Хлопці подивіться, яка гарна галявина.
По доріжці йшли йшли.
Ось кого в лісі знайшла! Хто це?
Діти. Їжачок.
Вихователь. Який їжак?
Діти. Колючий, маленький.
Вихователь. Що несе на собі їжак?
Діти. Листок, грибок.
Вихователь. Що їсть їжак?
Діти. Траву, ягоди, молоко, мишей.
Вихователь. А кого їжачок боїться?
Діти. Лисицю.
Вихователь. А що робить їжачок, коли йому страшно?
Діти. Він згортається в клубок.
Воспитатель. Хлопці, їжачок зібрав у лісі кленові листочки. Якого кольору?
Діти. Червоні, жовті.
Вихователь. Скільки листочків?
Діти. Багато.
Вихователь. А тепер візьміть по одній листочки і покладіть в кошик за кольором.
Вихователь дістає аркуші паперу із зображенням їжаків без голок.
Вихователь. Хлопці, подивіться, скільки їжачків прийшло до нас. Але у них чогось не вистачає. Як ви думаєте?
Діти. У їжачків немає колючок.
Вихователь. Звичайно. Ці їжачки прийшли до вас за допомогою. За ними женеться лисиця. Без голок єжи беззахисні. Вона їх може з'їсти. Як же ми зможемо допомогти їжакам?
Діти. Треба намалювати їм колючки.
Вихователь. Але у нас немає пензликів. Давайте намалюємо їм колючки пальчиками. Дивіться, як я обережно опускаю пальчик у фарбу і малюю пряму колючу голку на спинці у їжака. Спробуйте і ви.
Діти самостійно малюють колючки.
Вихователь. Ну, ось ми впоралися з роботою. Тепер всі єжи колючі і їм не страшна лисиця.
Читайте також: