Свіжі публікації




Конспект заняття з ОБЖ в середній групі
Тема: «Вогонь друг - вогонь ворог»

Мета: Познайомити дітей з правилами протипожежної безпеки. Вчити дітей бачити, коли вогонь друг, а коли ворог, вчити бачити протиріччя, вміти їх вирішувати. Розвивати творчі уяви, формувати вміння розуміти завдання, відповідати на запитання.

Освітня область: «Безпека», «Здоров'я».

Освітній компонент: «Мовленнєвий розвиток».

Активізація словника: Пожежна безпека, пожежа, пожежна команда.

Попередня робота: Вивчення ілюстрацій із серії «Дошкільникам про пожежну безпеку», вивчення прислів'їв і приказок, читання оповідання Л.М. Толстого «Пожежні собаки».

Матеріал: Лялька - хлопчик, демонстраційна картина з пожежної безпеки, набір картинок.

Роздатковий матеріал: Картка «Вогник» (хороший - поганий вогонь).

 

Хід заняття.

Хлопці відгадайте загадку:

- Рудий звір у печі сидить, рудий звір на всіх сердитий, він зі злості їсть дрова, ти його рукою не чіпай, искусает всю долоню (вогонь).

- Скажіть, що таке вогонь?

- Для чого потрібен вогонь?

- Ви правильно розповіли мені про те вогні, який допомагає нам у житті. Він допомагає нам готувати їжу, вогонь зігріває нас в холоди, вогонь світить нам, коли нам темно. Вогонь допомагає людині в її справах, він є корисним помічником і другом людини.

- Це вогонь - хороший чи поганий? (хороший).

- Значить це друг, хороший вогонь. Он, подивіться, посміхається нам (показую картку).

- Скажіть, а вогонь може стати поганим?

- А в яких випадках, як може стати вогонь поганим, яким чином? Відповіді дітей (показую картку ось який вогонь ворог, злий). Вогонь стає ворогом і обертається страшним пожежею. Сталася пожежа в природі - гинуть дерева, трави, тварини. Якщо в будинку - горить меблі, підлога, стіни. Подивіться, вогонь з одного боку хороший, добрий, а з іншого він поганий, злий.

Стук у двері:

- Хлопці, хтось стукає до нас, подивіться, до нас прийшов Петя, чому він брудний, разутый. Зараз у нього запитаю, що у нього трапилося? Гаразд. Петя, не переживай, посидь з нами. (Повертаю картину дітям.)

- От, хлопці, подивіться, що сталося з Петром. Петя вирішив підігріти на кухні обід, включив газову плитку і пішов у кімнату дивитися телевізор, він дивився свій улюблений мультфільм «Ну, постривай!», а в цей час рушник, яке лежало поруч з плиткою, спалахнуло і почалася пожежа. Коли Петя забіг на кухню, там усе горіло.

- Як ви думаєте, що почав робити Петя? (правильно він знову втік в кімнату і став кликати на допомогу людей).

- Хто приїхав на допомогу? (Пожежники.)

- А що було б, якби Петя сховався під диван, під стіл, шафа? (Не можна ховатися в далеких кутках кімнати, небезпечний не тільки вогонь, але і дим.)

- Що Петя зробив неправильно? (Включив плитку і пішов в кімнату.)

- Чому сталася пожежа? (Плитка була включена, зайнялося рушник.)

На кухні стоїть в кожному будинку плита, їжу нам готує і гріє вона. Хлопці, скажіть, а можна плиту, запалити самому і залишити одну? (Ні.)

Адже багатьом діткам так і не ясно, що чіпати плитку дуже небезпечно.

- Яке правило завжди повинні пам'ятати діти?

- Правильно, діти не повинні включати електроприлади: плитку, праска, телевізор. Це повинні робити дорослі. Діти не повинні гратися сірниками. Сірники - це не іграшки. І правильно ви мені підказали, що Петя не повинен був ховатися, якщо будинку виникла пожежа, Петя повинен був кликати на допомогу, що він і зробив. Якщо сховаєтесь, то вас буде дуже складно знайти пожежникам.

- Скажіть, хто повинен гасити пожежу?

- Звичайно, гасять пожежні люди, які вміють це робити. Людей називають пожежними або рятувальниками. А хто мені скаже, за яким номером телефону можна викликати рятувальників? (01.)

Дим побачив - не лови гав

І викликай пожежників.

Пам'ятай, кожен громадянин

Цей номер 01.

Физ.минутка.

Гра «Тупотимо, ляскаємо»

- Всі уважно грайте, на питання відповідайте. Якщо діти чинять правильно - плескають в долоні, якщо неправильно - тупотять.

1. Знаю я тепер, друзі, що з вогнем грати не можна (плескають).

2. Сірники весело горять, буду з ними я грати (тупають).

3. Коля побіг за хату, там грає він з багаттям (тупають).

4. Він небезпечний, Олена знає, праска більше не включає (плескають).

5. Таня з Ниною грають, на печі запалюють газ (тупають).

6. Клім побачив, що хата горить, хлопчик дзвонить 01 (плескають).

7. На печі кипить варення.

Можна без разрешенья

Дітям до печі підбігати,

Щоб варення перешкодити (тупають).

- Хлопці, подивіться на картинки і скажіть які ще правила ми повинні знати? (показую картинки).

- Скажіть, що буде, якщо з печі впаде на підлогу червоний угольок? (відповіді дітей).

- Що буде, якщо запалювати бенгальські вогні біля ялинки? (відповіді дітей).

- Якщо ви забули вимкнути праску? (Відповіді дітей.)

- Якщо розпалити багаття поблизу будівель? (Відповіді дітей.)

- Можна назвати сірники іграшкою? (Ні.)

Чому?

- Діти, постарайтеся запам'ятати всі ці правила і дотримуватися їх, щоб пожежна машина ніколи не приїжджала до вашого дому.

- Вогонь хоче з вами пограти в гру «Вогонь друг - вогонь ворог». Давайте покажемо йому, коли буває добрим, а коли поганим.

- Я буду задавати питання, а ви будете повертати вогонь тією стороною, яка відповідає питання. Якщо вогонь друг - посміхається, якщо вогонь ворог - злиться.

1. Вогонь в лампочці (хороший).

2. Вогонь запалив штору (поганий).

3. Вогонь допомагає готувати обід (хороший).

4. Вогонь запалив у лісі дерево (поганий).

- Молодці хлопці, назвіть прислів'я і приказки:

- «де вогонь, там і дим»;

- «не жартуй з вогнем - обпечешся»;

- «не май звички носити в кишені сірники»;

- «вогонь - друг і ворог людини»;

- «з вогнем не грайся, пожежа не грай»;

Підсумок: Отже діти, Петя дякує вам за заняття як потрібно поводитися з вогнем, що вогонь буває другом, а може бути ворогом.

Тому дітям потрібно твердо знати такі правила:

Не можна гратися з вогнем,

Вогонь не іграшка!

Молодці хлопці, тепер ви знаєте, що вогонь буває хороший і поганий!



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.