Свіжі публікації




Конспект заняття з грамоти на тему:
«Подорож в Країну Слів»
у підготовчій групі

 

Програмовий зміст: вчити дітей перетворювати слова способом виділення слова, слова, способом додавання літери на початку, з допомогою анаграм. Розвивати навик складового і злитого читання. Розуміти зміст прочитаних слів. Розвивати мовленнєвий слух, визначати місце наголосу в словах, в структурі аналізованого слова. Продовжувати розвивати зорове сприйняття, довільне розуміння, логічне, наочно - образне мислення, уяву. Формувати навички самоконтролю та самооцінки на занятті.

Демонстраційний матеріал: картки - слова, м'яч, велика картонна двері, книга "Російська мова", пеньки - острови на картоні, емблеми з назва мікрогрупи: "Чомучки", "Знайки", "Граммотеи", "Карта - килимок", "Карта в Країну Знань".

Роздатковий матеріал: картки з набором слів на кожну дитину, картки на ігри: "Добавки", "Виділи", "Заміни", "Виключи зайве слово", "Вибери правильну відповідь", "Анаграми", "Двері + дзеркала", "Острова з літерами".

Методичні прийоми:

1. "Пароль";

2. "Інспектор";

3. "Добавки";

4. "Виділи";

5. "Заміни" - на перетворення слів;

6. "Виключи зайве слово;

7. "Вибери" правильну відповідь;

8. "визнач і напиши";

9. "Прочитай" - читання для віртуозів;

10. "Школа";

11. "Кураторство".

 

Хід заняття:

(Діти розділені на три умовні групи і у кожного своя емблема: "Грамотії", "Знайки","Чомучки".)

- Хлопці, сьогодні ми з вами відправимося в незвичайну подорож в "Країну слів", і якщо ми впораємося з усіма завданнями, то зможемо оволодіти одним з скарбів цієї країни. Але, на початку, нам треба згадати пароль.

- як ви думаєте, що це може бути?

- це правильно, - алфавіт. (Педагог кидає м'яч дітям по черзі, і діти називають весь алфавіт від А до Я.)

Отже, нам дорога відкрита.

 

Завдання №1

На початку нас чекає ось яке випробування.

(Діти підходять до одного зі столів.)

Вам, хлопці треба з запропонованого набору слів на картках вибрати ті слова, заздалегідь прочитавши їх, які відносяться до рослинного або тваринного світу. (Хлопці вибирають і відкладають картки), а зараз піде "Інспектор " (це один з дітей) - і перевірить правильність цього завдання.

- Сьогодні на занятті ми з вами, хлопці, познайомимося із способами утворення слів. Як же утворюються слова?

 

Завдання № 2

Подивіться, який цікавий острів нас чекає. (Робота на острові - карті.)

(Дітям даються завдання за рівнями складності, 3 рівень - стандарт, 2 рівень - ускладнений, 1 рівень - складний, творчий.)

Для вас "Чомучки " - Почемучкин приготував наступне завдання. Вам треба замінити першу букву в слові, щоб вийшло нове слово (3 рівень). Наприклад: співав . їв (м), порт - . орт (т)

Для "Знайок " - Знайкин хоче пограти в "Хованки". Тільки хованки незвичайні, він сховав слово у слові, вам треба його визначити і виділити (2 рівень). Наприклад: тигри (ігри), укол (кількість).

І Грамотейкин хоче, щоб хлопці його групи "Грамотії" способом "Добавки" додали букву до речі, щоб вийшло нове, зовсім інше за змістом слово (самостійна робота без допомоги вихователя). - 1 рівень. Наприклад: ганна -.анна (в), рот - . рот (до), лінь - . лінь (про)...

 

Завдання № 3

Гра "Ланцюжок слів ", де діти називають слова на останній звук попереднього слова, наприклад: ананас - буряк - кавун...

 

Завдання №4

Наша подорож триває і дивіться куди ми прийшли.

Тут ми з вами повинні подолати ще перешкоди. (Робота за столами.)

- Для "Чомучок" завдання полягає в тому, щоб знайти на картці "Правильну відповідь і з'єднати його лінією ". Наприклад:

Мама мила яму.

Папа копав вікно.

- Для "Знайок" - вам треба "Виключити позбавлення слово " даних на картці по рядках. Наприклад:

Муха, оса, вухо, комар.

Диван, ліжко, стілець, стіл.

- для "Грамотеев" - анаграми.

Голова (волога)

Гора (роги)

Дорога (міста)

Гуслі (слуги)...

 

Завдання №5

А зараз пограємо в "Школу".

Я буду вчителька, а ви мої учні. На дошці написані слова у три стовпчики. Я викликаю до дошки Таню, Сашу, Олену і вони повинні будуть правильно поставити наголос. А потім наш "Директор", "Завуч", "Мама" (це все діти) - перевірять правильність постановки наголосу в словах.

 

Завдання №6

- А зараз - давайте трішки розімнемося, треба пройти по групі, знайти та назвати слово, щоб в ньому була одна літера "А", наприклад: книга, ручка, троянда..., потім з двома літерами "А", наприклад: карта, парта..., і з трьома літерами "А" - олівець, барабан, скакалка... .

Хлопці, ми з вами пограли і шлях став коротше, ми підійшли до "Острівців букв".

 

Завдання №7

Зараз - треба шляхом дзеркала знайти, ті букви, які представляють одну букву разом з відображенням на дзеркалі. Якщо ви визначите правильно, значить на цей острівець можна наступати, а якщо це неправильна літера, то наступати не можна, так як зможемо - "потонути".

 

Завдання №8

І, нарешті, ми дійшли до заповітної чарівної двері цієї країни слів. Але перш ніж відкрити її - я хочу, хлопці, вас запитати, як ви думаєте, що таке багатство (відповіді дітей).

(Відкривають двері і знаходять Книгу" Російська мова".)

Педагог: - Багатство - це не тільки, то що можна купити, продати, це - якась цінність. Багатства бувають невидимими. Наприклад: духовне багатство, багатство мови, то є гарна мова . І ось хлопці, ми знайшли з вами наше багатство: це "Російська мова" - книга. Російська мова є однією з найбагатших мов світу. Наша мова повинна бути красивою, виразною, а для цього ми повинні з вами більше знати. Згадайте, скільки слів сьогодні ми з вами могли перетворити одні в інші, ми розширили свій запас слів. На наступному занятті ми з вами познайомимося з тим, як ці слова можна застосувати в наших пропозиціях, оповіданнях.

І так, давайте оцінимо себе, як ми сьогодні займалися, чи всі завдання змогли виконати, де було важко. І розкладемо фішки на карті "В країну знань".



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.