|
Безпосередньо освітня діяльність в першій молодшій групі
«Зайчика кинула господиня»
Мета: формування основ доброзичливого ставлення дітей до всього живого;
Завдання: Закріплювати знання дітьми жовтого кольору, понять короткий, довгий;
Розвивати навички роботи з пластиліном, гуашшю;
Виховувати почуття співпереживання, любові до ближнього.
Інтеграція освітніх галузей: комунікація, соціалізація, художня творчість;
Хід заняття
Звучить музика дощу.
- Хлопці, послухайте хтось плаче.
Ось подивіться, там сидить зайчик, а у нього в лапках лист. Давайте прочитаємо, що з ним сталося.
«Зайчика кинула господиня
Під дощем залишився зайчик
З лавки злізьте не зміг
Весь до ниточки промок»
- Помацайте зайчик сухий чи мокрий? (Мокрий.)
- Чому він мокрий?
- Можна кидати свої іграшки?
- Хіба добре надійшла господиня?
- Вам шкода зайчика?
- Ви хотіли б допомогти зайчику?
Давайте разом розповімо вірш зайчику.
Хлопці наш зайчик промок і йому холодно, ми ж хочемо йому допомогти, тоді його потрібно висушити.
- Хто може сказати, як сохнуть речі на вулиці? Звичайно, їх сушить сонце.
- Ось подивіться і у нас є сонце, тільки наше сонце розгубив промені (вони різного кольору і різної довжини).
Сонце якого кольору? (жовтого), а щоб воно швидше зігріло зайчика, ми знайдемо для нього довгі промені.
Сонце готове. Давайте торкнемося зайчика, він висох? (поміняли на сухого).
Зайчик вдячний вам і хоче пограти.
Рухлива гра «Сонечко і дощик».
Зайчик з вами пограв і захотів їсти. А зайці люблять? (Морква.)
- І в цьому ми зможемо допомогти зайчику.
Зараз ми намалюємо для нього багато моркви.
Включаємо музику.
Малюємо примакиванием половинкою моркви, а листочки робимо з пластиліну.
Ось подивися зайчик які у нас молодці хлопці, зігріли тебе і нагодували, вони дуже добрі і чуйні діти і завжди готові прийти на допомогу.
Зайчик каже вам спасибі, і він хоче залишитися у нас в групі, а ми будемо за ним доглядати. А зараз він хотів би з вами потанцювати (танці з музичним керівником).
Читайте також: