|
Конспект комплексного заняття у старшій групі «Лабіринт Казок і Ввічливості».
Мета: закріпити з дітьми отримані знання, доставити дітям радість і задоволення від ігор розвиваючої спрямованості;
вчити бути стриманими і доброзичливими, уміти працювати в колективі; виховувати загальну культуру поведінки дітей через навчання словесної ввічливості; продовжувати збагачувати словник дітей виразами словесної ввічливості;
розвиток зв'язного мовлення, працювати над виразністю мовлення; продовжувати вчити відповідати на запитання повним пропозицією;
закріпити рахунок в межах 10; знаходження сусідів числа; знання геометричних фігур; закріпити знання дітей про пори року, частини доби, дні тижня;
уміння визначати місце розташування звуків у слові; формувати вміння читати склади; закріпити вміння дітей складати речення за схемою.
Матеріал до заняття: конверти з завданнями, в них медальйони з літерами, а під ними цифри(5 конвертів, 5 медальйонів складається з літер слово «ДОБРО»); геометричні фігури з цифрами на кожну дитину; картки з буквами «Л», «К», «А», «М», «В»; картки зі складами; картка із словом «ДОБРО»; цукерки; схема пропозиції, що складається з трьох слів;
Хід заняття:
Звучить спокійна музика. Діти входять в зал.
Вихователь:
Встаньте діти, будь ласка, кола повторюйте за мною слова:
Придумана кимось просто і мудро
При зустрічі вітатися: - Доброго ранку!
- Добрий ранок! Сонцю і птахам!
Доброго ранку! Усміхненим особам.
І кожен стає добрим, довірливим...
Нехай добрий ранок триває до вечора.
Вихователь:
Хлопці, давайте поздороваемся з нашими гостями і подаруємо їм наші посмішки.
А тепер подивіться всі на мене і подаруйте мені свої усмішки.
Добрий день, дорогі діти і дорослі! Сьогодні я приготувала для вас сюрприз! Хочете дізнатися яка?
Діти:
Так! Звичайно!
Вихователь:
Хлопці, я сьогодні отримала лист від Незнайки, в якому він розповідав про якомусь лабіринті казок і ввічливості, де захований якийсь сюрприз. Він говорив, що вирішив відправитися туди, але не зміг дійти до кінця, на шляху у нього зустрілися дуже складні завдання, з якими він не впорався, і йому довелося повернутися назад. А ви хотіли б відправитися туди? Ви готові впоратися з усіма завданнями?
Діти:
Так!
Вихователь:
Ну, тоді у путь!
Щоб відправитися в подорож нам потрібно дізнатися, де ж початок шляху. Куди вирушив Незнайко? (лабіринт). Який перший звук ми чуємо в слові ЛАБІРИНТ? (звук "Л"). А якою буквою позначається цей звук? (буквою Л).
Молодці хлопці! Де ж ця буква? (діти знаходять букву, тим самим визначають місце початку шляху. Поряд з літерою знаходять конверт, у якому завдання та медальйон з літерою «Д», а під нею цифра «1»).
Завдання 1.
Для нас тут завдання "Доскажи слівце".
Як тільки ви будете виконувати завдання, вам будуть даватися медальйони з літерами.
Отже, Завдання «Доскажи слівце».
Я почну, а ви кінчайте, хором дружно відповідайте.
Розтане навіть льодяна глиба від слова теплого ... (спасибі)
Зазеленіє старий пень, коли почує ...(добрий день)
Коли вас лають за витівки, ви говорите ...(пробачте, будь ласка)
Якщо друг потрапив у біду,...(допоможи йому)
Вирішуй спори словами, ...(а не кулаками)
Давайте ніколи не будемо забувати добрі, ввічливі слова. Будемо частіше говорити їх один одному. Говорити лагідно, ніжно, неголосно. Дивлячись в очі людині і посміхаючись, тому що від посмішки похмурий день стає світліше.
Добрі слова (читає дитина)
Добрі слова не лінь
Повторювати мені цілий день.
Тільки вийду за ворота,
Всім йде на роботу:
Коваля, ткачу, лікаря -
"З добрим ранком!" - я кричу.
"Добрий день!" - кричу я слідом
Всім йдуть на обід.
"Добрий вечір!" - так зустрічаю
Всіх, додому поспішають до чаю.
***
Доброго дня. (читає дитина)
- Здрастуйте, - ти скажеш людині.
- Здрастуй, - він посміхнеться у відповідь.
І, напевно, не піде в аптеку
І здоровим буде багато років.
Вихователь:
Куди ж іти далі? Для цього нам треба відгадати головного героя казки - це і буде підказкою, куди ж нам йти.
***
Ось що говорить казка
В гущавині лісу будинок стоїть.
У чистій кімнаті лісовий
Замість бабусі хворий
Страшний звір лежить у подушках,
Чекає він дівчатко.
Бабку він уже проковтнув...
Хто ж звіра переміг?
І в який все це казці?
Діти:
Червона шапочка!
Вихователь:
Молодці! Який перший звук ви чуєте в слові «Червона»? (звук)
А якою буквою ми позначаємо цей звук. (літера К). Молодці! Де ж ця буква? (діти знаходять літеру «К», поруч з нею конверт із завданням і медальйоном з літерою «О», а під нею цифра «2».)
Завдання 2 «Назви сусідів цифри»
( на геометричних фігурах на зворотній стороні написані цифри, діти вибирають будь-яку з них, називають фігуру, цифру і сусідів цифри, рахунок прямий і зворотний, саме від тієї цифри, яка написана на геометричній фігурі)
Після виконання завдання діти отримують медальйон з буквою «О».
Вихователь:
Щоб пройти по лабіринту казки далі отгадываем наступного героя казки, і ми дізнаємося в якому напрямку нам рухатися далі:
***
Всі йдуть до нього лікуватися,
І собака, і вовчиця,
Зайці, лисиці і вужі,
Крокодили і їжаки,
Він будь-якого зцілить,
Бармалея переможе.
Добрий доктор ... (Айболить)
Молодці! Який перший звук ми чуємо в слові Айболить? (звук «А»)
А якою буквою ми позначаємо цей звук? (буквою «А»)
Молодці! Де ж ця буква? (діти знаходять букву і конверт із завданням) В конверті із завданням діти знаходять медальйон з літерою «Б», а під нею цифра «3».
Завдання 3
Хлопці, ласкаве, добре слово душу зігріває. Зіграємо в гру "Ласкаве слово".
Вихователь називає слова, наприклад: "Сонце", діти лагідно "Сонечко" -Птах -..., дерево -..., казка -..., рука -..., дитина -..., струмок -..., кільце -..., серце -... , мама-...
Молодці, вам сподобалися ласкаві слова.
Після виконання завдання діти отримують медальйон з літерою «Б».
Вихователь:
Хлопці, ми з вами трохи втомилися, давайте трішки розімнемося.
У т.Аси чотири сина
Чотири сина у т.Аси
Вони не їли,вони не пили
А повторювали один куплет:
Права рука, Ліва рука.(діти рухають поперемінно пр. і лев.руки)
У т.Аси чотири сина
Чотири сина у т.Аси
Вони не їли,вони не пили
А повторювали один куплет:
Права нога, ліва нога(діти рухають одночасно руками і ногами)
Вихователь:
Щоб пройти по лабіринту казки далі отгадываем наступного героя казки, і ми дізнаємося в якому напрямку нам рухатися далі:
***
Сидить в кошику дівчинка
У ведмедика за спиною,
Він, сам того не відаючи,
Несе її додому.
Ну, відгадав загадку?
Тоді відповідай скоріше
Названье цієї казки...(Маша і ведмідь)
Молодці! Який перший звук ми чуємо в слові Маша?( звук «М»)
А якою буквою ми позначаємо цей звук? (буквою «М»)
Молодці! Де ж ця буква?(діти знаходять букву і конверт із завданням) В конверті із завданням діти знаходять медальйон з буквою «Р», а під нею цифра «4».
Завдання 4
Хлопці, ви знаєте казку «Чарівник смарагдового міста» (Так). Зла чарівниця Бастінда з цієї казки зачарувала героїв казки «Маша і Ведмідь».
Щоб їх звільнити нам треба з вами прочитати склади.
(Діти дістають з конверта склади, читають їх).
Герої казки після звільнення навіть не дякують.
Вихователь:
Хлопці, поясніть, що означає бути ввічливим?
Діти:
- Значить, бути уважним до людей
- Говорити ввічливі слова
- Піклується про близьких тобі людей
- Поступатися дорогу, коли йдеш назустріч -
Поступатися місцем дівчинці і дорослим людям
- Дякувати за допомогу
- Не грубити
- Намагатися робити приємне для інших.
Які слова ввічливості ви знаєте? Коли приходьте вранці? Ввечері? (діти називають чарівні слова)
Тепер, я думаю, Маша і Ведмідь виправляться і будуть ввічливими.
Після виконання завдання діти отримують медальйон з буквою «Р».
Вихователь:
Щоб пройти по лабіринту казки далі отгадываем наступного героя казки, і ми дізнаємося в якому напрямку нам рухатися далі:
***
Хто пішов ловити рибу
Та хвіст в ополонці залишив...(Вовк)
Молодці! Який перший звук ми чуємо в слові Вовк? (звук «В»)
А якою буквою ми позначаємо цей звук? (літерою «В»)
Молодці! Де ж ця буква? (діти знаходять букву і конверт із завданням) В конверті із завданням діти знаходять медальйон з літерою «О», а під нею цифра «5».
Завдання 5
А завдання просте, відповідати на запитання:
Зараз час доби?
Який сьогодні день тижня?
Учора, який день тижня був?
Завтра, який день тижня буде?
Назвіть сусідів четверга?
П'ятниці?
Скільки днів у тижні?
Скільки пальців на правій руці?
Пора року за вікном?
Сусіди зими?
Сусіди осені?
А тепер давайте складемо пропозицію за цією схемою про зиму. Що означають ці прямокутники? Скільки слів у цьому реченні?
(діти складають речення).
Після виконання завдання діти отримують медальйон з буквою «О».
Вихователь:
Молодці! А тепер давайте зберемо всі медальйони і складемо числовий ряд від 1 до 5, і прочитаємо отримане слово.
(Діти складають числовий ряд і читають вийшло слово «ДОБРО»)
Вихователь:
Раз ми з вами впоралися з усіма завданнями, нас чекає сюрприз. Але для цього нам треба знайти картку зі словом «ДОБРО». (діти знаходять картку з цим словом, а за нею сюрприз)
Вихователь:
А як ви думаєте, що таке добро?
Діти:
Одне добро - це скарби, книги, коштовності, картини, іграшки. Таке добро можна побачити і навіть помацати руками. Інше добро можна почути - це музика, задушевні вірші, ніжні слова.
Вихователь: Але є таке добро, яке мусить мати кожен чоловік: і ви, і я, і ваші батьки. Це добре серце, добру душу, добрі слова, щоб допомагати тим, хто потрапив у біду. Про таких людей кажуть "Добрий чоловік".
Доброта - річ дивовижна.
Бути легше добрим чи злим?
Напевно, легше злим.
Бути добрим - означає віддавати
Тепло своє іншим.
Бути добрим - означає розуміти
І близьких і чужих
І радості часом не знати,
Піклуючись про інших.
Звичайно, доброму важче,
І все ж подивися:
Як багато у нього друзів!
А злий завжди - один...
Ось і закінчилося наше дивовижне подорож. До побачення!
Читайте також: