Свіжі публікації




Конспект відкритого заняття «В гостях у метеликів»
в центрах: екології, літератури і З

Тема: «В гостях у метеликів».

Програмовий зміст: Розширити знання та уявлення дітей про особливості зовнішнього вигляду і життєвих проявах комах - метеликів.

Познайомити з розмноженням і різноманітністю світу метеликів. Слухати оповідання та відповідати на запитання за змістом. закріпити прийом малювання симетрією за допомогою складання малюнка, малювання стусанами. Виховувати допитливість, дбайливе ставлення до живої природи.

Обладнання: модель метелики, схема розмноження метеликів, альбом «Метелики», картинки із зображенням метеликів лимонницы т капустянки, трафарети метелики, фарби, кисті, тички.

 

Хід заняття:

Вступна бесіда.

1. Гра «Що ми бачимо навколо»

- Що у тебе в руках?

- Як назвати їх одним словом?

2. Гра «Відгадай загадку»

Ворушилися у квітки,

Всі чотири пелюстки.

Я хотів зірвати його

Він пурхнув і полетів (з'являється метелик).

- Діти, подивіться, яка вона сумна, мені навіть здається, що вона плаче.

- Як ви думаєте чому?

- Давайте ми їй допоможемо.

Потрібно працювати швидко, поки вона не полетіла, тому ми будемо працювати в трьох центрах.

1. У центрі екології ми дізнаємося звідки навесні з'являються метелики?

2. У центрі літератури ми дізнаємося чому метелика назвали Лимонницею

3. У центрі з ми допоможемо метелику вибрати гарне вбрання. Ви з допомогою фарб, пензликів і стусанів прикрасите метелика.

- Ну що готові допомогти метелику? Тоді беріть фішки.

- Яке головне правило роботи в центрі? ТИША

Центр екології

а) Діти, що ви знаєте про метеликів? (Відповіді дітей.)

б) «Модель метелики» - будова метелики. Хоботок.

в) Чим харчується метелик? - (соком квітів) - нектаром.

г) Розмноження метеликів - розповідь вихователя.

д) Гра «Що буде, якщо не буде метеликів?» (Відповіді дітей.)

е) Розглядання альбому «Метелики».

- Яка метелик тобі найбільше сподобалась?

(Відповіді дітей.)

Центр літератури

Читання оповідання М. Сладкова «Кропив'янка і лимонница».

1. Про що це оповідання? (Про метеликів.)

2. Які метелики зустрілися?

Капустянка, Кропив'янка, Лимонница.

3. Чому їх так називають?

Капустянка - тому що, ця метелик відкладає свої яйця на капусті.

Кропив'янка - тому що, вона відкладає свої яйця на кропиві і гусениці її їдять.

Лимонница - тому що у неї крила прекрасного лимонного кольору.

4. Читання оповідання К. Ушинського «Капустяна білянка».

Центр з

Матеріал: фарби, пензлі, тички, палички.

Самостійна робота дітей.

Діти прикрашають половину метелики, згинають і отримують симетричне прикраса метелики.

Вивішують свої роботи на стенді.

Висновок.

- Діти, про кого ми сьогодні говорили занять?

- Про метеликів.

- Багато метеликів на Землі?

- Дуже багато.

- З якими метеликами ви сьогодні познайомилися?

- КАПУСТЯНКА, ЛИМОННИЦА, КРОПИВ'ЯНКА.

- У якому центрі Вам найбільше сподобалося?

- Про що і про кого ви хотіли б дізнатися?



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.