Свіжі публікації




Конспект відкритого інтегрованого заняття по ознайомленню з навколишнім світом і малювання.

Тема: Мистецтво Казахстану.

Мета:

Розвивати в дітей стійкий інтерес до живопису.

Продовжувати знайомство з художниками Казахстану.

Знайомити з тим, про що і як говорить мистецтво.

Закріпити знання про жанри живопису: пейзаж, портрет, натюрморт.

В ході знайомства дітей з творами живопису вчити розуміти, як художник передає свій задум шляхом використання кольорів, тонів і відтінків в залежності від того, що зображує.

Підвести до розуміння того, що мистецтво відображає навколишній світ і художник зображує те, що викликало його інтерес, здивування.
Удосконалювати навички зв'язного мовлення (виразно читати вірші, відповідати на запитання вихователя поширеними реченнями).

Продовжувати вчити зображувати пейзаж зимового лісу по уяві.

Розвивати у дітей естетичне сприйняття, емоційно відгукуватися на художній образ в картині.

Формувати навички і вміння спілкуватися з приводу мистецтва з товаришами, дорослими, висловлювати судження і оцінки побаченого.

Демонстраційний матеріал: Репродукції картин художників різних жанрів живопису: натюрморт Ісмаїлової Гульфайрус «Кумис», портрет Ісмаїлової Гульфарус «Казахський вальс» і пейзажі Абильхана Кастеева « На джайляу» і «Таласская степ», «Зимові гори».

Роздатковий матеріал: Альбомний аркуш, пофарбований на 1/3 у синій колір, гуаш, пензлі.

Попередня робота:

Розглядання репродукцій, бесіда з ним.

Складання розповіді за картинами.

Дидактична гра "Музей"

І. Хід заняття:

Коло радості

Здрастуйте, хлопці! Я запрошую вас у наш чудовий «коло радості». Ми візьмемося за руки і покажемо яка велика і велика країна (діти і вихователь беруться за руки) А тепер піднімемо наші руки вгору (піднімають руки). Подивіться! Ось яка вона, наша величезна Родина з безбережними степами і озерами, чудовими аулами і містами! Молодці!

А тепер скажемо нашій Батьківщині «Здрастуй, моя Батьківщина - Республіка Казахстан! Ми дуже тебе любимо! Ми дуже пишаємося тобою!» Молодці!

Давайте почнемо наше з вами заняття.

Хлопці, сьогодні я приготувала для вас сюрприз, але ви повинні знайти його. Ви будете шукати, а я - грати на металлофоне. Чим голосніше звучить металофон, тим ближче ви знаходитесь до сюрпризу. (Знаходять ляльку в казахському національному костюмі).

- Як ви думаєте, хто вона за національністю? Чому так думаєте?

- Давайте поздороваемся з лялькою.

- Сәлеметсің бе.

- Давайте запитаємо у ляльки, як її звуть?

- Сіздін атыңыз кім?

- Менім атым Сауле.

- Ляльку звуть Сауле. Вона запрошує вас в подорож по нашій країні - Республіці Казахстан.

- Як ви думаєте, що це за картинка? Це карта нашої Республіки. Подивіться, яка велика у нас країна. Як багато в ній міст і сіл, гір, степів і лісів, річок і озер. І навіть моря є. Ми з вами живемо ось тут. (Показ на карті).

- Як називається наше місто? (Караганда)

- Жарайсыңдар! Молодці!

Ви знаєте, що ми живемо в багатонаціональній державі.

- Люди яких національностей живуть в Казахстані? (відповіді дітей).

А ви знаєте, чим відрізняється один народ від іншого? У кожного народу своя мова спілкування і зовні вони відрізняються один від одного. У кожного народу своя музика, пісні, танці, ігри, мистецтво. Що відноситься до мистецтва? (архітектура, образотворче мистецтво (живопис, графіка, скульптура), декоративно-прикладне мистецтво (вид творчої діяльності по створенню предметів побуту), література, музика (теж вид мистецтва), театр, кіно. Сьогодні ми свамі поговоримо про мистецтво Казахстану, а саме про образотворче мистецтво, про живопису.

Саме слово «живопис» означає живописати, тобто писати життя. Ті, хто займався живописом, називалися живописцями, художниками. Коли художник бере пензель, фарби і з їх допомогою зображує на аркуші паперу квітка - це і є живопису. А як називається місце, де зібрані картини знаменитих художників і безліч людей приходять уда і милуються ними? (відповіді дітей)

Давайте тепер пригадаємо, що ми знаємо про жанрах живопису.

Пограємо в гру «Я почну, а ви кінчайте хором дружно відповідайте.....»

Пограємо в гру «Я почну, а ви кінчайте хором дружно відповідайте.....»

Якщо бачиш на картині

Чашку кави на столі

Або морс у великому графині

Або троянду в кришталі

Або бронзову вазу

Або грушу або торт

Або всі предмети відразу

Знай це... «натюрморт».

- Що таке натюрморт?

- Зображення групи предметів: квітів, овочів та фруктів, тварин, птахів і комах, посуду.

- Правильно! Покажіть мені натюрморт з репродукцій картин в нашій невеличкій галереї.

- (Діти показують натюрморт «Кумис» Ісмаїлової Гульфайрус). Намалювала цю картину, казахстанська художниця Ісмаїлова Гульфайрус.

Що зображено на картині? (відповіді дітей)

А тепер наступна загадка:

Якщо бачиш, що з картини,

Дивиться хтось на вас,

Чи принц в плащі старовинному,

Або зразок верхолаз,

Льотчик або балерина,

Або Колька твій сусід,

Обов'язково картина називається... «портрет»

- Що таке портрет? - зображення людини.

- Правильно! Покажіть мені в нашій картинній галереї - портрет. (Діти показують картину Ісмаїлової Гульфарус «Казахський вальс») Намалювала цю картину, казахстанська художниця Ісмаїлова Гульфайрус.

Що зображено на цій картині? (Відповіді дітей)

- Дуже добре. Слухайте наступну загадку:

Якщо бачиш на картині

Намальована річка

Або ялина і білий іній

Або сад і хмари

Або снігова рівнина

Або поле і курінь

Обов'язково картина називається... «пейзаж»

- Що таке пейзаж?

- Пейзаж зображує природу в різні пори року: зиму, весну, літо і осінь.

Знайдіть мені картини зображають - пейзаж в нашій галереї (Діти показують репродукції картин Абильхана Кастеева « На джайляу» і «Таласская степ», «Зимові гори»)

Що зображено на цих картинах, (Відповіді дітей)

Автор цих картин Абильхан Кастеев. Сказати назва картин.

- Правильно! Ми з вами дуже чекали приходу красуні - зими. Спостерігали, як падав сніг, розглядали витончені, різьблені сніжинки, сніг пухнастим білим килимом покрив усю землю, дерева, будинки. Художники, поети і композитори милуються цим часом року. Ось і Абильхан Кастеев зобразив зиму в горах. Зима розкриває перед ними свої таємниці, і вони розповідають нам про те, що вони бачать, чують і відчувають. Давайте прочитаємо з вами вірш казахстанського автора А. Дуйсенбиева «Зимова турбота».

Читання вірша казахстанського автора, про зиму, выученном на занятті з художньої літератури.

Молодці!

II частина заняття.

Зараз ми з вами пройдемо на свої місця і спробуємо, як справжні художники намалювати зимовий пейзаж. (Діти проходять на свої місця).

Діти сідають за столи.

Ми з вами - художники, намалюйте свій зимовий пейзаж, свою зиму-красуню і дайте своїй картині назву.

Перш ніж приступити до роботи, давайте згадаємо про трьох законах при зображенні пейзажу. Яких? (лінії горизонту, близькому і далекому планах)

(Діти малюють, звертаю увагу на правильність зображення дерев і чагарників, використання кольору фарб, композицію малюнка, акуратність в роботі.

- Подивіться, які чудові краєвиди у вас вийшли. Як називається пейзаж? Що зображено? Які кольори використані для малюнка? Чому? (Відповіді дітей)

По закінченні заняття, складаємо з пейзажів свою «картинну галерею».



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.