Свіжі публікації




Конспект заняття з фольклору «В гостях у казки»

До роботи додається презентація, яку можна завантажити тут.

Мета:

  • вчити дітей слухати і чути музику;
  • сформувати позитивну мотивацію до вивчення творів російського фольклору;
  • розвинути творчі здібності дітей.

Завдання:

  • формувати виконавські навички в області співу, руху, музикування;
  • розвинути активне сприйняття музики допомогою музичного фольклору;
  • виховувати любов до російської народної казки. Сприяти розвитку творчих творів.

Музичний матеріал:

  • «Теремок» - слухання, виконання.
  • «З в'юном я ходжу» - виконання, спів з рухом.
  • «Вже, як йшла лисиця» - розучування, исценирование.
  • Танцювальні награвання.
  • Додаток: «Слайди»

Оформлення:

Зал оформляється атрибутами російського народного побуту. Ведуча в російському костюмі грає роль казкарки. Казка читається в билинному стилі трохи на розспів. Добре використовувати в якості музичного фону «Билинні награвання» на гуслях.

Хід заняття.

I Муз .керівник:. Привіт, хлопці. Сьогодні у нас буде незвичайне музичне заняття. Сьогодні ми побуваємо в гостях у казки.

«Додаток: Слайд - №2»

На море океані,

На острові Буяні

Стоїть дуб зелений

Під ним стіл золоченный.

На столі бик печений

Сідай їж

Мою казку слухай.

Це ще не казка - це приповідка. Звідки прийшли до нас чарівні казки? Яку довге життя вони прожили до зустрічі з нами? (Бере книжку) Подивіться, як нудно їм на сторінках книжки. Вслухайтеся в слова «казки» (виділяє інтонацією). Казка - позначається. Розповідається. Передавали казки бабусі своїм онукам, а ті виростали і розповідали своїм онукам. Так і ставали казки народними.

Любить народ своїх героїв. У казці відбуваються найнеймовірніші чудеса; розмовляє річка, дерева, звірі лісові, а якщо біда трапитися - допоможуть Сонце, Вітер, Місяць.

Ось як це було в одній старовинній казці.

II. Основна частина заняття:

1. Введення в тему:

«Додаток слайд №3, «Теремок».

Хто ж пам'ятає, як починається казка?

(Діти розповідають, як починається казка)

- А тепер послухайте. Як можна заспівати основні слова казки, «Стоїть в полі теремок».

2. Слухання та розучування пісні « Теремок ».

Розучування починається з заспіву, проходить по фразах, з дотриманням послідовності розучування пісні. Звертаємо увагу на дикцію.

- Це основна тема сьогодні буде звучати декілька разів, а саме, перед кожним повелінням нового персонажа. Отже, починаємо розповідати казку, сядьте як виконавці.

(Діти співають вивчений заспів, муз. керівник, продовжує; «Як по полю - полю муха летить, зупинилася біля дверей і стукає»)

«Додаток: Слайд- №3»

Муз .керівник, продовжує; « Хто, хто в хатинці живе, хто-хто в невисокому живе? »

- Ніхто не відповів мусі і стала вона жити в хатинці одна.

3. Діти знову починають співати основні слова: « Стоїть в полі теремок, теремок Він не низький, не високий, не високий » муз. керівник, продовжує,

«Додаток: Слайд -№3»

- Дружно жили муха з комаром, веселі пісні співали, водили хороводи. Ось зараз і ми вивчимо пісню про муху і комара, а називається вона «.як у наших біля воріт ».

4. Слухання та розучування пісні « Як у наших у ворот ».

Пісня розучується по фразах (метод музичного ехо)

«Додаток: Слайд - №4»

1 - й куплет Як у наших біля воріт,

Як у наших біля воріт,

Ай люлі, біля воріт,

Ай люлі, біля воріт.

2 - й куплет Муха пісеньки співає,

Муха пісеньки співає,

Ай люлі, ось співає,

Ай люлі, ось співає,

3 - й куплет Комар муху веде,

Комар муху веде.

Ай люлі, ось веде,

Ай люлі, ось веде.

- А зараз спробуємо заспівати цю пісню в русі, в хороводі.

(Діти виходять в центр залу, утворюють хоровод, співають)

5. Продовжуємо подорож у казку «Теремок».

- А тим часом до нашого терему ще хтось наближається:

(Діти сідають на стільчики, виконують заспів: «Стоїть в полі теремок, теремок». Муз. керівник, співає про те, що до терему прибігла мишка.

«Додаток: Слайд- №5»

Так само до терему прискакала жаба.

«Додаток: Слайд - №5»

- Мишка і жабка - великі витівниці, майстрині вигадувати ігри, забави, загадувати загадки. Ось і сьогодні кожна з них приготувала для вас за загадки. Але загадки будуть не прості, а музичні.

6. Музичні загадки:

«Додаток: Слайд - №6»

(Муз. керівник, співає музичну загадку про балалайку. Діти відгадують. Потім виконується загадка про гармошку.)

- А як звучить гармошка, ми з вами зараз прослухаємо.

В аудіозаписі діти слухають «Танцювальні награвання» виконувані на саратовській гармошці.

Аналізують прослухану музику.

- Який характер музики?

- Чому ви вирішили, що музика танцювальна? (швидкий темп, танцювальний ритм)

- Що особливого ви почули в грі цієї музики, тільки гармошка виконує ці награвання? (Чути й інший інструмент, схожий на дзвіночки.)

- Абсолютно вірно. Це звучала саратовська гармошка, це своєрідний вид гармошки з дзвіночками.

7. Повернення до казки «Теремок».

(Діти співають вивчений заспів «Стоїть в полі теремок, теремок».

Муз. керівник, співає, про те, що до терему прискакав заєць.)

«Додаток: Слайд - №7»

- Пригадайте, яку пісню про веселого зайця - музиканта ми вчили. («Веселий музикант»)

- На яких інструментах грав заєць? (на скрипці, на балалайці, на барабані)

«Додаток: Слайд - №8»

- А тепер виконаємо цю пісню, але будемо не просто співати, але показувати рухом гру зайця - музиканта.

Виконання пісні. Рухова імпровізація дітей - імітація гри на скрипці, барабані, балалайці.

8. Повернення до казки «Теремок».

(Діти співають вивчений заспів: «Стоїть в полі теремок, теремок».

Муз. керівник, що відповідає співом Останньої в теремку з'являється лисиця. )

«Додаток: Слайд - №9»

Розучування поспівки: «Уж как шла лиса».

З її появою діти розучують попевку: «Уж как шла лиса».

Діти самостійно визначають, що вся поспівки побудована на двох звуках.

(Розучуючи попевку, Муз. керівник, стежить за чіткою дикцією)

Вивчену попевку виконують з інсценуванням.

III. Творча робота: «Розкажи закінчення казки».

- Яку казку ми сьогодні разом розповіли з допомогою музики?

- Які пісні допомогли здійснити подорож у казку «Теремок»?

- З якими новими музичними інструментами ми сьогодні познайомилися?

- У чому його особливості?

До роботи додається презентація, яку можна завантажити тут.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.