|
Інтегроване заняття з формування елементарних математичних уявлень у другій молодшій групі.
Форма: коло
Мета:
- Закріплювати вміння розрізняти геометричну фігуру коло, складати одне ціле з частин.
- Закріплювати вміння групувати предмети за ознаками: колір, форма, величина.
- Здійснювати операцію рахунку до п'яти використовуючи пальчикову гру, фізкультурну хвилинку.
- Закріплювати вміння орієнтуватися в просторі.
Матеріал:
- Дидактична гра «Сніговик» (геометричні фігури: кола різної величини, трикутник).
- Дидактична гра «Чарівне дерево» (картки зі схематичним зображенням дерева, набір різнокольорових листя у формі геометричних фігур).
- Дидактична коробка синього кольору.
- Картина із зображенням сніговика.
Хід заняття:
Пальчикова гімнастика «Дружба».
Дружать в нашій групі Дівчатка і хлопчики. |
пальці обох рук ритмічно з'єднуються в замок |
Ми з тобою подружим Маленькі пальчики. |
ритмічне торкання пальців обох рук |
Раз, два, три, чотири, п'ять - Починай рахувати знову. |
почергове торкання пальців на обох руках, починаючи з мізинця |
Раз, два, три, чотири, п'ять. Ми закінчили рахувати. |
руки опустити вниз, струсити кистями |
Вихователь: Хлопці, у мене є чарівна коробочка. Якого вона кольору?
Діти: Синього.
Вихователь: Подивіться на коробочку і скажіть, що це?
Діти: Сторони.
Вихователь: Так, у коробочки є сторони: дві довгі і дві короткі. Покажіть і назвіть їх.
Вихователь: Молодці, а тепер хлопчики покажуть верх, а дівчатка - низ коробочки.
Діти показують.
Вихователь: Що ще є у коробочки?
Діти: Кути.
Вихователь: Аня, Женя покажіть кути.
Діти показують.
Вихователь: Хлопці, скільки геометричних фігур намальовано на верхній стороні коробочки?
Діти: Багато.
Вихователь: А скільки геометричних фігур намальовано на нижній стороні?
Діти: Один.
Вихователь: Ми з вами розглянули всю коробочку. Давайте скажемо їй чарівні слова, щоб вона відкрилася: чарівна Коробочка, відкрийся мерщій, здивуй дітей!
Дидактична гра «Сніговик» - колективна робота.
Вихователь демонструє картину із зображенням сніговика.
Вихователь: Подивіться, хто це нам посміхається?
Діти: Сніговик.
Вихователь: А з яких фігур він складається?
Діти: З кіл.
Вихователь: Якою вони величини?
Діти: Великі і маленькі.
Вихователь: Як вони розташовані?
Індивідуальні відповіді дітей по кожній деталі.
Вихователь показує деталі розрізного сніговика.
Вихователь: Що це за деталі?
Діти: Круги різної величини.
Вихователь: Як ви думаєте, ми зможемо зібрати з них сніговика?
Діти: Так.
Вихователь: Тоді приступаємо до роботи.
Діти збирають сніговика.
Вихователь: Молодці! Який кумедний сніговик вийшов! Напевно він дуже любить грати. Давайте пограємо з ним!
Фізкультхвилинка:
Раз, два, три, чотири, п'ять! Всі вміємо ми вважати!
Відпочивати теж вміємо - руки за спину покладемо.
Голову піднімемо вище і легко - легко подихаємо.
Раз, два, три, чотири, п'ять! Тупотів ногами!
Раз, два, три, чотири, п'ять! Ляскаємо руками!
Вихователь: Подивимося: можливо, ми знайдемо ще щось цікаве в чарівній коробочці.
Дидактична гра «Чарівне дерево».
Вихователь: Подивіться, яке цікаве дерево! Давайте вберемо його.
Скажіть, якого кольору ваші чарівні дерева?
Діти: Червоного. Зеленого. Жовтого.
Вихователь: А на жовтому дереві якого кольору листочки?
Діти: Жовтого.
Вихователь: Правильно. На червоному дереві - червоні, на зеленому дереві - зелені. А за формою листочки на дереві всі однакові?
Діти: Немає, вони різні.
Вихователь: Давайте назвемо їх.
Діти: Квадрат, трикутник, коло.
Вихователь: Молодці! Проходьте на свої місця. Будемо прикрашати дерева.
Діти виконують завдання.
Вихователь: Які гарні дерева у вас вийшли: яскраві, ошатні, різнокольорові! Як вони радують очі! А зараз я пропоную вам піти на прогулянку і помилуватися деревами на нашій ділянці, а заодно і зліпити сніговика!
Читайте також: