Свіжі публікації




Конспект заняття з розвитку мовлення у логопедичній групі

«Зимуючі птахи»

Переказ оповідання «Синичка».

Мета:

  • розширяти словник за темою;
  • учити утворювати складні слова;
  • вчити правильно будувати речення;
  • узгоджувати слова в реченні;
  • вчити відповідати повними відповідями;
  • вчити переказувати оповідання близько до тексту.

Хід заняття:

Організаційний момент.

- Логопед пропонує дітям назвати птахів, яких можна побачити взимку. (Сорока, голуб, синиця, дятел, снігур, галка, ворона, горобець)

- Як одним словом називають цих птахів? (Це зимуючі птахи)

- Послухайте вірш «Нова кормушка»:

- Ми годівницю змайстрували,

Ми відкрили їдальню.

Воробей, снігур - сусід,

Буде вам взимку обід.

У гості в перший день тижня

До нас синиці прилетіли.

А у вівторок, подивися,

Прилетіли снігурі.

Три ворони були в середу.

Ми не чекали їх до обіду.

А в четвер з усіх сторін-

Зграя жадібних воробйов.

У п'ятницю в нашій їдальні

Голуб ласував кашею.

А в суботу на пиріг

Прискакало сто сорок.

- Питання:

- Які птахи прилетіли в їдальню? (На годівницю прилетіли горобці, ворони, синиці, снігурі, галки, голуби, сороки).

- Чим ласував голуб? (Голуб ласував кашею)

- Що дамо снегирям? (Снегирям покладемо ягоди горобини)

- Чим почастуємо горобців? (Горобцях покрошим хлібних крихт)

- Чим нагодуємо галку, ворону? (Галку і ворону нагодуємо зернами)

- Хто прискакав на пиріг? (На пиріг прискакали сороки)

- Ігрова вправа «Хто як голос подає»:

- Ворона що робить? (Ворона каркає).

- Синиця що робить? (Синиця тенькает)

- Сорока що робить? (Сорока тріщить)

- Горобець що робить? (Горобець цвірінькає)

- Дятел що робить? (Дятел стукає)

- Логопед пропонує дітям послухати розповідь і дізнатися, яка птиця прилетіла на годівницю:

- До нашої годівниці кожен день прилітала пташка. Голівка у неї чорненька, щічки біленькі. Спина і крила зеленуваті. Грудка жовта з чорною краваткою. Любить їсти сало. (Це синиця)

- Питання:

- Яка головка у синички? (Головка у синиці чорна)

- Якась грудка у синички? (Грудка жовта з чорною краваткою)

- Якісь крила і спинка? (Спинка і крила зеленуваті)

- Що любить синичка? (Синичка любить сало)

- Перекази дітей.

- Физминутка.

- Ігрова вправа «Склади слово»:

- У сороки білі боки, значить вона яка? (Белобокая сорока)

- У снігура червона грудка, значить він який? (Снігур красногрудый)

- У сороки довгий хвіст, значить вона яка? (Довгохвоста синиця)

- У синиці куций хвіст, значить вона яка? (Куцехвостая синиця)

- У ворони довгий дзьоб, значить вона яка? (длинноклювая ворона)

- Ігрова вправа «Склади речення»:

- Горобина, снігур, клювати, ягоди. (Снігур клює ягоди горобини)

- Під, синиця, сосна, сидіти. (Під сосною сидить синиця)

- Дятел, стукати, дерево, по. (Дятел стукає по дереву)

- Сорока, тріщати, на ліс, весь. (Сорока тріщить на весь ліс)

- Горобець, клювати, крихти, хлібні. (Горобець клює хлібні крихти)

- Голуб, вилетіти, годівниця, з. (Голуб вилетів з годівниці)

Підсумок заняття.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.