Свіжі публікації




Конспект заняття з математики

Тема: Числа від 1 до 10. Геометричні фігури. Рахунок.

Цілі:

  • Продовжувати вчити розрізняти і називати геометричні фігури, основні ознаки предметів, колір, форму, величину.
  • Закріпити поняття «зменшити»
  • Вправлятися в прямому рахунку від 1 до 10.
  • Розвивати пам'ять, уяву.

Матеріали: скринька, метелик, бджола, ключі, зразки бус, набір геометричних фігур, галявини з квітами, розрізні картинки.

Хід заняття

Звучить музика.

Вихователь: Діти, сьогодні ми отримали посилку, а в ній була скринька. Давайте його відкриємо. Подивіться, який замок, але у нас є три ключа. Якої вони форми?

Діти: Трикутник, квадрат, коло.

Проводиться гра: «Підбери ключ»

Замок скриньки і ключі мають певну геометричну форму. Діти підбирають кожен ключик. Вибір визначається шляхом додатка або фігури на зображення. Правильно виконане завдання дозволяє відкрити замок.

В шкатулці намисто.

Вихователь: Подивіться, що в цій скриньці . Це намистинки , великі і маленькі .(Вихователь показує спочатку великі а потім маленькі намистинки. Діти відповідають.)

Вихователь: Давайте зберемо намисто.

Проводиться гра "Збери намисто".

Вихователь показує дітям частина нитки бус і каже, що вони розсипалися. Їх треба зібрати, використовуючи для них кола: великі і маленькі двох кольорів. У кожної дитини набір геометричних фігур і зразок (початок нитки бус, кола чергуються за кольором і величиною). Дитина збирає, так як показано на початку нитки, відбираючи фігури за розміром і кольором.

Виконується завдання

- Продовжити ряд дотримуючись закономірність в малюнку.(картки)

Вихователь: Давайте подивимося, що ще є в чарівній скриньці( дістає метелики). Подивіться діти, які красиві різнокольорові метелики. Якого вони кольору?

Діти: Червоні, сині, білі, жовті.

Вихователь: Хочете пограти з ними?

Діти: Хочемо.

Вихователь: Яка зараз у нас час року?

Діти: Зима.

Вихователь: А що роблять метелики взимку ?

Діти: Сплять.

Вихователь: А наші метелики з чарівної скриньки. У ваших руках вони зараз оживуть і полетять на галявини, шукати гарні квіточки, такого ж кольору, як вони самі. Візьміть метеликів в праву руку.

Проводиться гра "Метелики на полянці".

Звучить музика.

Діти виконують відповідні ігрові руху. Музика закінчується, метелики сідають на квіточки.

Вихователь: Розглядає з дітьми галявинку з червоними квітами. Скільки квітів на галявині? Давайте порахуємо.

Діти: Один, два, три, чотири, п'ять, шість, сім, вісім

Вихователь: Давайте порахуємо скільки метеликів? (Запитати одну дитину)

Діти: Один, два, три, чотири, п'ять, шість, сім, вісім

Вихователь: Що з цього випливає? Що метеликів стільки, скільки і квітів.

Однакову кількість, порівну.

Розглядає іншу галявину. Скільки квітів?

Діти: : Один, два, три, чотири, п'ять, шість, сім, вісім, дев'ять.

Вихователь: Скільки метеликів?

Діти: Вісім.

Вихователь: Чого у нас більше? Квітів або метеликів?

Діти: Квітів.

Вихователь: На скільки?

Діти: один.

Вихователь: Чому?

Діти: Тому що метеликів на одну менше.

Звучить музика, і діти з метеликами біжать на свої місця.

Вихователь: Ви чуєте, хлопці, в нашій скриньці хтось дзижчить? Давайте подивимося.

І дістає бджілку.

Вихователь: Діти, хто це?

Діти: Бджола.

Вихователь: Давайте з нею познайомимося і запитаємо, чому вона дзижчить.

Діти: Бджілка, як тебе звати?

Бджілка: Майя.

Діти: Чому ти дзижчиш?

Вихователь: Діти, а як ви думаєте, чому вона дзижчить?

Діти: Зараз зима бджоли взимку сплять .

Вихователь: де Вона спить, напевно, в своєму будиночку. Як називається будиночок для бджілки?

Діти: Вулик.

Вихователь: Допоможемо їй знайти?

Діти: Так.

Проводиться гра "Розрізні картинки".

Діти складають картинки з 4 частин. В одного з дітей картинка з зображенням вулика. Вихователь кладе частини картинки в шкатулці і дістає звідти цілу картинку.

Вихователь: Хлопці, з яких геометричних фігур складається вулик.

Діти: З квадрата і трикутника

Вихователь: Подивися, Майя, який вулик ми тебе знайшли. Це твій будиночок?

Бджілка: Так, мій. Спасибі вам, хлопці.

Вихователь: Давайте, хлопці, попрощаємося з бджілкою. Ми допомогли їй знайти будиночок, становили картинки з геометричних фігур.

Діти: До побачення, Майя.

Вихователь: Давайте, хлопці, попрощаємося з метеликами. Ми з вами сьогодні дізналися, що на галявині було більше синіх кольорів, ніж синіх метеликів на один, а червоних квітів і метеликів порівну.

Діти: До побачення, метелики.

Вихователь: Хлопці ми сьогодні були на галявині з квітами, ось вам завдання розфарбувати квіти в той колір, які ми бачимо на картинці.(Діти виконують завдання)

Підсумок заняття.

Які знання ви отримали сьогодні на занятті? Яке завдання було , на ваш погляд, найбільш цікавим?



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.