Свіжі публікації




Конспект заняття з розвитку мовлення в логопедичній групі за темою "Професії"

Складання розповіді по сюжетній картинці.

Мета:

  • розширювати і активізувати словник з теми.
  • вчити відповідати на запитання повними відповідями,
  • вправляти у вживанні союзу «а».
  • вчити правильно будувати речення,
  • вчити словотвору,
  • учити утворювати іменники жіночого роду від іменників чоловічого роду.
  • вчити складати короткі розповіді по картинці.
  • розвивати у дітей мислення, пам'ять, увагу.

Хід заняття:

Організаційний момент.

-Запропонувати дітям відгадати загадки:

-Хто біля ліжка хворого сидить,

І як лікуватися він усім говорить.

Хто хворий, він краплі запропонує прийняти,

Того, хто здоровий, дозволить погуляти. (Це лікар)

-Скажи, хто так смачно готує капустяні щі.

Пахучі котлети, салати, вінегрети. (Це кухар)

-Ми вчимо дітей читати і писати,

Природу любити, поважати старих. (Це вчитель)

-Встаємо ми дуже рано - адже наша турбота,

Всіх відвозити вранці на роботу. (Це шофер)

-Які ще професії ви знаєте? (Кравець, будівельник, пожежник, продавець, художник, перукар, маляр, фотограф).

-Ігрова вправа «Хто що робить?»

-Що робить Вчитель? (Учитель навчає дітей)

-Що робить продавець? (Продавець продає товар)

-Що робить лікар? (Лікар лікує людей)

-Що робить будівельник? (Будівельник будує будівлі)

-Що робить художник? (Художник малює картини)

-Що робить кухар? (Кухар готує їжу)

-Що робить кравець? (Кравець шиє одяг)

-Ігрова вправа «Що потрібно для роботи?»

-Що потрібно для роботи вчителя? (Вчителю для роботи потрібна дошка, крейда, підручники, зошити, указка)

Що потрібно для роботи кухаря? (Кухареві для роботи потрібна плита, посуд, продукти)

-Що потрібно для роботи продавцеві? (Продавцю для роботи потрібен товар, каса, гроші)

-Що потрібно для роботи лікаря? (Лікаря для роботи потрібні ліки, термометр)

-Що потрібно для роботи будівельникові? (Будівельнику для роботи потрібні цеглини, фарба, цемент, машини)

-Складання розповіді по сюжетній картинці «Вчитель».

-Це вчитель. Він працює у школі. Вчитель вчить дітей писати, читати, рахувати. Для роботи вчителеві потрібна дошка, указка, крейда, зошити, книги.

-Аналогічно діти розповідають про лікаря, будівельника, продавця, художника.

-Физминутка.

-Ігрова вправа «Закінчи речення»

-Учитель навчає дітей, а лікар...лікує людей.

-Будівельник будує будівлі, а художник ...малює картини.

-Кухар готує їжу, а маляр...фарбує стіни.

-Продавець продає товар, а перукар...робить зачіски.

-Листоноша розносить пошту, а бібліотекар ...видає книги.

-Фотограф фотографує людей, а письменник...пише книги.

-Ігрове вправу «Жіночі професії».

-Чоловік - годувальник, а жінка - кухарка.

-Чоловік - художник, а жінка - художниця

-Чоловік - артист, а жінка - артистка

-Чоловік - співак, а жінка - співачка.

-Чоловік - учитель, а жінка - вчителька.

-Чоловік - льотчик, а жінка - льотчик

-Чоловік - кравець, а жінка - кравчиня.

-Чоловік - тракторист, а жінка - трактористка.

-Чоловік - таксист, а жінка - таксистка.

-Чоловік - циркач, а жінка - циркачка.

-Чоловік - письменник, а жінка - письменниця.

Підсумок заняття.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.