Свіжі публікації




Конспект комплексного заняття у ІІ молодшій групі

"В гостях у бабусі"

Цілі: - закріплювати знання про геометричні фігури;2

- закріплювати знання основних кольорів вміння співвідносити їх;

- закріплювати знання про величину - великий - маленький;

- розвивати фонематичний слух (відгадування на слух голосів домашніх тварин);

- узагальнити уявлення про домашніх тварин;

- розвивати логічне мислення, зорову пам'ять.

- збагачувати словник, освіта слів із зменшувально-пестливими суфіксами.

Матеріал: картки з різними геометричними фігурами ("квитки на поїзд); на стільчиках наклеєні різні геометричні фігури - «місця»; зображення паровоза з зеленим вагончиком; гра "Рибалка"; гра "Посади квіти"; будиночок; м'яка іграшка - кошеня; лялька бабка; аркуші паперу з намальованим колом; аудіозапис з голосом кошеня, пісень "Паровоз", "Блакитний вагон"; магнітофон.

 

Хід заняття

- Хлопці! Ми сьогодні вирушимо на поїзді в село. Щоб сісти на
поїзд, нам потрібні квитки.

(Вихователь роздає картки з геометричними фігурами).

- Займіть місця згідно з квитками.

(Діти сідають на стільчики з геометричних фігур). (Включається запис пісні "Паровоз", діти співають:

Паровоз, паровоз,

Новенький, блискучий!

Він подарунки повіз,

Ніби справжній.

Хто їде в поїзді?

Плюшеві ведмедики,

Зайці пухнасті,

Ляльки, та мавпи.)

- Ось ми й приїхали! А ось і бабуся нас зустрічає. Але вона живе не одна, хто з нею живе, відгадайте. (Звучить запис нявкання кішки).

(З бабусею живе котик).

- Правильно, а ось і котик. Подивіться, який він пухнастий! А чому він нявкає?

(Він хоче їсти)

- А що любить їсти котик?

(Котик дуже любить рибку)

- Давайте сходимо на озеро та наловимо йому рибу. А чим ми будемо
ловити?

(Вудкою)

- Візьміть вудки і зловіть такого кольору рибок, що та вудка.

(Діти ловлять рибу)

Молодці! Скільки ви риби наловили! Давайте погодуємо котика.

(Діти годують кота)

- Котик тепер ситий, задоволений, сидить облизується, покажіть язичком, як він облизується?

- Хлопці, бабуся просить їй допомогти. Треба посадити квіти на клумби.
Скільки у бабусі клумб?

(Дві).

- Якої форми клумби?

(Круглої)

- Вони однакові за розміром?

(Ні, одна велика, інша маленька).

- Давайте на велику клумбу посадимо великі квіточки, а на маленьку
маленькі. Дівчата садять на велику, а хлопчики на маленьку,
подивимося, хто швидше!?

(Діти садять квіти)

- Молодці, всі квіточки посадили. Яких квітів ростуть квіточки на
великий клумбі?

(Червоні і жовті)

- А на маленькій клумбі?

(Сині і зелені)

- Скільки квіточок ми посадили?

(Багато).

- Бабуся дуже рада, що ви їй допомогли! Бабуся хоче пригостити вас пирогами. Давайте допоможемо їй їх спекти.

- Я печу, печу, печу,

Пиріжки-то я печу.

Я печу з капустою,

Я печу з полуничкою,

Я печу з.......

У грубку я поставила.

- Хлопці, поки пироги будуть дбати, давайте намалюємо бабусі малюнки.
Що у тебе, Андрійко, намальоване на аркуші?

(Коло)

- А у тебе, Аня?

(Теж коло)

- Давайте ми будемо чарівниками і перетворимо кола в малюнки. (Діти виконують завдання)

- Що ти намалював, Назар?

(Сонечко)

- А ти, Коля?

(Яблуко)

(діти перетворюють коло предмети: м'ячик, апельсин, колобок тощо)

- Молодці, хлопці! Давайте подаруємо ці малюнки бабусі.

- А ось і пироги спеклися!

(Вихователь дістає пироги з печі)

- Що ми повинні сказати бабусі?

(Дякую)

- Нам пора повертатися у групу, ми повернемося і будемо пити чай з пирогами.
Вагончики, чіпляйтеся.

(Діти встають паровозиком і під музику тікають в спальню).



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.