|
Відкрите заняття з психогимнастике в старшій групі
Тема: «Зберігаємо урожай»
Мета: розвиток соціальних компетенцій дошкільнят:
- вміння звертатися за допомогою;
- вміння слідувати отриманої інструкції;
- вміння доводити роботу до кінця;
- уміння зосереджуватися на своєму занятті.
Завдання:
- показати дітям необхідність турботи про себе, про власну безпеку;
- виховувати повагу та інтерес до фізичної стороні свого буття;
- розширювати уявлення про сенсорні властивості і якості об'єктів навколишнього природи (запахи..);
- навчати вмінню піклуватися про власних інтересах;
- розвивати вміння усвідомлювати, що подобається робити, а що не подобається
Матеріали: зразок консерванту овочів, макети різних овочів і фруктів, плоскі банки по 1-2 на кожну дитину, вирізані з білого картону пластилін, дошки, ганчірочки, підноси, стеки.
Обладнання: іграшка їжачок.
Попередня робота:
спільна робота з вихователями групи: відгадування загадок про осінні плодах.
Хід заняття:
Ритуал вітання
Давайте станемо в коло і візьмемося за руки. Всі хором будемо проспівувати наші імена. Так по колу (їжачок - учасник нашої групи встає в коло разом з дітьми). Їжачок пропонує пригадати правила поведінки на занятті:
- говорити по одному;
- нікого не кривдити;
- якщо не знаєш, що робити, звернися до Їжачку або до педагога. Тут ведучий пояснює: «Якщо вам потрібна допомога або ви хочете поставити запитання Їжачку або до педагога, щось йому сказати, витягніть руку вперед долонею догори. Це буде означати, що ви звертаєтеся до Їжачку».
Розминка «Як зібрати урожай»
Психолог розкладає макети різних овочів і фруктів на столі: «Давайте згадаємо, як восени люди збирають врожай з поля: картоплю, капусту, моркву, помідори, огірки, яблука... На столі лежать макети овочів і фруктів. Виберіть один з них і покажіть, як ви збирали ці овочі або фрукти». Кожна дитина по черзі показує дії збирання того овоча (фрукта), який вибрав, а все решта повторюють за ним. (Посилювати руху дітей, що імітують збирання врожаю: потягування, присідання, нахили, «копання», підняття тягарів, обертальні рухи кистями при відриванні плодів від плодоніжок і т.п.)
Вправа «Консервуємо»
- Хлопці, а що у вас вдома заготовляють на зиму дорослі? (варення, соління) або що з цього купують в магазині?
Психолог показує картинки консервованих фруктів і овочів(помідори,груші).
- Згадайте смак, запах, твердість або м'якість цього фрукта (овоча). Тепер покажіть, як ви нюхаєте і пробуєте, і продемонструйте, що ви при цьому відчуваєте (задоволення або незадоволення).
Зараз ми будемо робити заготовки на зиму. Я роздам вам банки (з картону), а ви будете укладати в них різні овочі або фрукти. З пластиліну ми будемо ліпити овочі (фрукти). Вирішіть, що ви будете консервувати. Наприклад, якщо ви консервуєте помідори, вам потрібно взяти червоний пластилін і скатати кульку невеликого розміру. Потім покласти його на картон (банку) і натиснути на нього пальцем, щоб кулька приплюснулся і прилип до банку. Огірок виконується наступним чином: із зеленого пластиліну формуємо ковбаску, викладаємо її на картон і розплющуємо, натиснувши на неї пальцями, при цьому надаючи їй форму огірка і т.д. Можна використовувати стеку, для додання більш природного вигляду овочів.
Ваші баночки ми розмістимо на стелажі.
Підсумок заняття
- Хлопці, що вам сподобалося на занятті? Що не сподобалося?
- Вам приємно бачити, як багато ви заготовили баночок на зиму?
- Які ви сьогодні молодці!
Ритуал завершення
Всі разом беремося за руки і вимовляємо фразу: «До побачення, Їжачок!».
Читайте також: