Свіжі публікації




Конспект заняття з ФЕМП у підготовчій до школи групі:

«Подорож до країни Математики».

Мета:

- Продовжувати вчити складати прості арифметичні задачі і записувати їх вирішення за допомогою цифр і знаків.

- Вправляти в рахунку в межах 20

.- Закріпити знання дітей про геометричні фігури.

- Закріпити вміння орієнтуватися на аркуші паперу в клітинку.

- Розвивати кмітливість, зорову та слухову пам'ять, уяву, дрібну моторику.

- Сприяти формуванню розумових операцій.

- Виховувати самостійність, вміння розуміти навчальне завдання і виконувати її самостійно, інтерес до математичних занять.

Використовуваний матеріал:

- Листок з недорисованным паровозиком. (Кожній дитині, в додатку).

- М'яч.

- Геометричні фігури: квадрат, прямокутник, трикутник, овал, коло, ромб. (Кожній дитині).

- Геометричні фігури для вихователя , більшого розміру.

- Математичні знаки: +,-,=. ( Кожній дитині).

- Картки з цифрами від 1 до 10. (Кожній дитині).

- Листок, розлініяний в клітку. ( Кожній дитині).

- Листок, розлініяний в клітку, більшого розміру для вихователя.

- Олівець. ( Кожній дитині і вихователю).

- Квіти з картону - 5 шт.

1. Організаційний момент.

- Хлопці, пропоную сьогодні відправитися в чарівну країну Математику.

- Ви згодні?

- Для того щоб туди відправитися нам потрібен транспорт. Візьміть з краю столу листочок з цифрами, з'єднайте їх і ви дізнаєтеся, на що ми туди вирушимо.

- Які гарні у вас вийшли паровозики!

2. «Рахунок до 20».

- Давайте всі дружно станемо і зробимо паровозик.

- А щоб наш паровоз рушив у дорогу треба порахувати від 1 до 20.

Їде, їде паровоз,

Повз ялинок і беріз.

Повз дуба і сосни,

Повз літа і весни.

Чух, чух, чух, чух, чух пихкає.

І колесами стукає.

3. «Назви число». (з м'ячем).

- Ось ми з вами і приїхали. Яка красива квіткова галявина! Квіти в цій країні чарівні, після того як ми зірвемо квіточка треба буде виконати завдання.

Зриваємо квіточку, на іншій стороні квітки написано: « Назви число».

- Ставайте хлопці в коло, я буду кидати м'яч і називати число, а ви, кидаючи м'яч назад будете називати попереднє і наступне число.

4. «Задача».

Зриваємо квіточку, читаємо «Розв'яжіть задачу».

- « На тарілці лежало сім груш, хлопчик з'їв дві. Скільки груш залишилося на тарілці?».

(Відповіді дітей).

Вихователь розставляє на складальному полотні зображення семи груш.

- Давайте запишемо цю задачку з допомогою геометричних фігур і математичних знаків.

- Скільки груш лежало на тарілці? Викладіть стільки ж геометричних фігур.

- Скільки грушок хлопчик з'їв? На деякій відстані покладіть відповідну кількість геометричних фігур.

- Після того як хлопчик з'їв дві груші, їх на тарілці стало більше чи менше?

- Яким знаком ми позначаємо, що груш стало менше? (Знаком «мінус»).

-Цей знак називається ще «знаком віднімання». Поставте його між сімома геометричними фігурами і двома.

- Скільки груш залишилося на тарілці після того , як дві груші з'їли? На невеликій відстані викладіть відповідну кількість геометричних фігур.

- Яким знаком позначимо те, що у нас вийшло? (Знаком «рівності»). Поставте його перед п'ятьма геометричними фігурами.

- Давайте наші геометричні фігури замінимо на цифри. Вважаємо геометричні фігури і змінюємо їх на відповідне число. Прочитайте зліва направо, що у нас вийшло. (7-2=5).

5. «Скільки?».

Зриваємо квітка, читаємо «Порахуйте білок».

Діти стають у коло, в середину постає одна дитина, можна вибрати методом лічилки, йому зав'язують очі. Всі діти читають вірш:

- Ось величезне дупло,

У ньому і сухо і тепло.

У ньому для білок місце є,

Порахуй їх рівно....

Другий вибраний дитина плескає в долоні, а той, хто в середині кола вважає хлопки і говорить відповідь.

6. «Запоминалка»

Зриваємо квіточку, на звороті читаємо: «Запам'ятай і виклади так само»

Вихователь вішає на магнітну дошку геометричні фігури (трикутник, квадрат, ромб, прямокутник, коло, овал).

-Називайте..., як назвати все це одним словом?

Вихователь виставляє в ряд 4 геометричні фігури.

- Запам'ятовуйте. Через 10 - 15 сек. геометричні фігури накриваються .

- Викладіть кожен у себе на столі геометричні фігури в тій же послідовності, що і у мене. (Проводиться 3-4 рази).

7. Графічний диктант.

Графічний диктант

Зриваємо квіточку, на звороті написано: «Розгадайте зашифрований малюнок».

- Прийшов час повертатися ,а щоб дізнатися, на чому ми поїдемо ,нам належить розгадати зашифрований малюнок. Візьміть листочок в клітинку і олівець. Відступивши 2 клітини ліворуч і 9 клітин зверху, ставте крапку. Починаємо малювати.

4кл. вправо,2 кл. вгору,8 кл. праворуч,2 кл. вниз, 3кл. вправо, 3 кл. вниз, 2 кл. праворуч,1 кл. вниз, 2 кл.влево, 1 кл.вниз,3 кл. вліво,3 кл. вгору.

- Що вийшло? Домалюйте машині двері і колеса.

8. Підсумок заняття.

- У нас дуже цікаве вийшло подорож, ми зібрали багато чарівних квітів, пограли, багато нового дізналися.

- Давайте з вами пригадаємо всі завдання, які нам належало виконати.

- А зараз ми з вами перетворимося на водіїв, сядемо у свої чарівні машини і поїмо.

Діти шикуються за вихователем і їдуть на своїх уявних машинах.

Ми їдемо, ми їдемо вперед і вперед.

Дорога нам нові сили дає.

Ми їдемо в машині куди захочемо,

І їдемо так швидко, як ніби летимо.

Ми їдемо, ми їдемо вперед і вперед

Машина везе нас і не втомлюється,

Так багато доріг, попереду поворот,

Згорнули - і знову. вперед і вперед!

Використовувана література:

1. Комплексні заняття в підготовчій групі дитячого саду: Практичний посібник для вихователів та методистів ДНЗ. - Воронеж: ТЦ « Вчитель»,2005.- 666с.

2. Розвиваючі заняття з дітьми 6-7 років/ Під. ред. Л.А.Парамоновой. - М.: ОЛМА Медіа Груп, 2008. - 1002с.: іл.

Додаток:

2



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.