|
Конспект заняття на тему «Весна. Перелітні птахи»
Мета:
- розширювати і активізувати словник з теми,
- вчити словотвору,
- вправляти в утворенні іменників множини предложного падежу,
- вчити розуміти присвійні прикметники,
- вчити відповідати повними відповідями,
- вчити переказувати короткі оповідання,
- розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять.
Хід заняття: Організаційний момент.
-Відгадайте загадку:
-Відшуміли всі хуртовини,
Та морози не тріщать.
З дахів закапали капання
І бурульки в ряд висять.
-Про який пори року ця загадка? (Це весна)
-Чому ви вирішили, що це весна? (З дахів капають капели. Морози не тріщать)
-Які перелітні птахи першими прилітають навесні? (Першими навесні прилітають граки)
-Які ще птахи прилітають навесні? (Навесні прилітають шпаки, журавлі, лелеки, дрозди, лебеді, ластівки, гуси, качки, солов'ї, чижі)
-Чому цих птахів називають перелітні птахи? (Ці птахи восени відлітають на південь, а навесні прилітають з півдня)
-Логопед ставить картинку із зображенням грача і пропонує дітям послухати оповідання.
-Грач - велика птиця. Вона схожа на ворону. У нього товстий великий дзьоб. Грач першим прилітає до нас навесні. Він ходить по ріллі і поїдає жуків, черв'яків, личинок. Своє гніздо грач робить із тонких прутиків та соломи на самій верхівці дерева.
-Питання:
-На кого схожий грач? (Грач схожий на ворону)
-Який у грача дзьоб? (Дзьоб у грача великий і товстий)
-Чим живиться грач навесні? (Грач навесні живиться черв'яками, комахами, личинками)
-З чого грач робить своє гніздо? (Грач робить гніздо з соломи і прутиків)
-Де робить грач своє гніздо? ( Грач робить гніздо на верхівці дерева)
-Перекази дітей.
-Логопед пропонує дітям послухати вірш про грача:
-Дуже ситий і задоволений
-Повернувся з поля грач.
-Не задарма ходить у полі
-Дивовижний силач.
-Без нього б ми пропали,
-А йому без зайвих слів
-Так і хочеться весь час
-Накопати нам черв'яків.
-Физминутка.
-Ігрова вправа «хто кого?»
-У грача - грачонок - грачата.
-У качки - каченя - каченята
-У лебедя - лебеденок - лебедята
-У солов'я - соловьенок - соловьята
- У журавля - журавльонок - журавлята
-У дрозда - дрозденок - дроздята
-У чижа - чижонок - чижата.
-У лелеку - лелеченя - лелеченята
-У шпака - скворчонок - скворчата.
-Ігрова вправа «Хто про кого дбає?»
-Лелека піклується про аистятах.
-Грач піклується про грачатах.
-Журавель піклується про журавлятах.
-Лебідь піклується про лебедятах.
-Чиж піклується про чижатах.
-Соловей піклується про соловьятах.
-Дрозд піклується про дроздятах.
-Качка піклується про качат.
-Шпак піклується про скворчатах.
-Гусак піклується про гусятах.
-Ігрова вправа «Чий хвіст у кого?»
-Журавлиний хвіст у кого? (Журавлиний хвіст у журавля)
-Грачиный хвіст у кого? (Грачиный хвіст у грача)
-Лебединий хвіст у кого? (Лебединий хвіст у лебедя)
-Качиний хвіст у кого ?(Качиний хвіст у качки)
-Гусячий хвіст у кого? (Гусячий хвіст у гусака)
-Аистиный хвіст у кого? (Аистиный хвіст у лелеки)
-Солов'їна хвіст у кого? (Солов'їна хвіст у лелеки)
-Ігрова вправа «Хто ким стане»
-Грачонок стане грачем.
-Соловьенок стане солов'єм
-Скворчонок стане шпаком
-Лебеденок стане лебедем
-Каченя стане качкою
-Чижонок стане чижем
-Дрозденок стане дроздом
-Лелеченя стане лелекою.
-Журавльонок стане журавлем
-Гусеня стане гускою.
Підсумок заняття.
Читайте також: