Свіжі публікації




Конспект безпосередньо освітньої діяльності в молодшій групі «Здрастуй, Пушок»

Мета: Закріпити знання дітей про домашню тварину (кота), особливості його зовнішнього вигляду, використовуючи прийом моделювання; активізувати словник дітей; виховувати любов до тварин; викликати у дітей радість від сприйняття результату своєї і спільної роботи.

Програмне зміст:

Освітня область «Пізнання»

Розширювати уявлення дітей про домашню тварину (кота), особливості його зовнішнього вигляду, звички.

Формувати вміння впізнавати і називати геометричні фігури.

Розвивати конструктивну діяльність.

Освітня область «Комунікація»

Формувати вміння використовувати в мовленні прості непоширені речення.

Активізувати словниковий запас дітей словами: м'який, пухнастий, ласкавий, веселий, добрий, голова, тулуб, лапи, очі, ніс, лапи.

Освітня галузь «Художня творчість»

Формувати вміння створювати предмети, що складаються з трьох частин, з'єднуючи їх шляхом притискання один до одного.

Закріплювати вміння розгортати грудочки прямими і круговими рухами, прищипувати дрібні деталі.

Викликати радість від результату своєї і спільної роботи.

Освітня область «Соціалізація»:

Створювати радісний настрій, бажання грати разом з педагогом.

Освітня область «Читання художньої літератури»:

Закріплювати вміння читати напам'ять знайомі потішки «Як у нашого кота», «Киця, киця, кицька, брись....»

Освітня галузь «Здоров'я»:

Розвивати дрібну моторику, моторику речедвигательного апарату.

Освітня галузь «Фізична культура»:

Закріплювати уміння ловити м'яч, кинутий вихователем, двома руками.

Обладнання: Геометричні фігури для викладання силуету кота, м'яка іграшка-кіт, м'яч, солоне тісто, дощечки для ліплення, вологі серветки.

Попередня робота: Вивчення потішок «Як у нашого кота», «Киця, киця, кицька, брись..», розглядання картини «Кішка з кошенятами», спостереження за кішкою на ділянці дитячого саду.

Хід заняття:

Діти заходять в групу.

Вихователь: Хлопці, я щось не впізнаю нашу групу. А ви не помітили ні чого нового в групі? (відповіді дітей)

Вихователь: Хлопці, подивіться, що лежить на столі. Давайте підійдемо до столу і подивимося, що там лежить.

Діти підходять до столу.

Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, що це таке лежить на столі? (відповіді дітей: коло, трикутник, кольорові фігури, геометричні фігури)

Вихователь: Правильно хлопці це геометричні фігури. А які геометричні фігури ви бачите? (відповіді дітей: коло, трикутник)

Вихователь: Хлопці, я дізналася, що з геометричних фігур можна зібрати кого хочеш. Хочете спробувати? (відповіді дітей)

Вихователь: Давайте, збираємо домашнє тварина. А кого ви дізнаєтеся з моєї загадки.

Загадую загадку:

Я вмію чисто митися

Не водою, а язичком.

Мяу! Як мені часто сниться

Блюдце з теплим молочком!

Вихователь: Хлопці, про яку тварину ця загадка? (відповіді дітей)

Вихователь: Хлопці, згадайте, що є у кота? (відповіді дітей: голова, вуха, очі, вуса, тулуб, лапи, хвіст.)

Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, з якої геометричної фігури зробимо тулуб? (відповіді дітей: з кола)

Вихователь: Хлопці, на столі багато кіл. Як ви думаєте, з якого кола ми зробимо тулуб? (відповіді дітей: з найбільшого)

Вихователь: Хлопці, знайдіть найбільший круг.

Діти знаходять коло для тулуба.

Вихователь: Найбільший коло буде тулубом кота.

Ставимо тулуб.

Вихователь: Хлопці, подумайте, а з якоїсь геометричної фігури зробимо голову? (відповіді дітей: з кола)

Вихователь: Хлопці, покажіть, з якого кола зробимо голову.

Діти знаходять коло для голови.

Вихователь: Настя, приєднай голову до тулуба.

Приєднуємо голову до тулуба.

Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, з якої геометричної фігури зробимо вуха? (відповіді дітей: з трикутника)

Вихователь: Хлопці, подумайте, скільки потрібно взяти трикутників, щоб зробити вуха? (відповіді дітей)

Вихователь: Правильно, хлопці, щоб зробити вуха потрібно взяти два трикутника. Чому потрібно два трикутника? (відповіді дітей:

у кота два вуха).

Вихователь: Хлопці, подумайте, куди приєднаємо вуха? (відповіді дітей: до голови)

Вихователь: Світла, приєднай вуха до голови.

Приєднуємо вуха до голови.

Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, з якої геометричної фігури зробимо очі? (відповіді дітей: очі зробимо з гуртків).

Вихователь: Хлопці, подумайте, скільки потрібно взяти кіл, щоб зробити очі? (відповіді дітей)

Вихователь: Правильно, хлопці, щоб зробити очі потрібно взяти два кола. Чому потрібно два кола? (відповіді дітей: у кота два ока).

Вихователь: Подумайте, які за розміром будуть кола для очей? (відповіді дітей: найменші).

Вихователь: Хлопці, куди поставимо очі? (відповіді дітей)

Вихователь: Іди, Ангеліна, постав нашому котові очі.

Ставимо очі усередині голови.

Вихователь: Хлопці, подумайте, з якої геометричної фігури зробимо ніс? (відповіді дітей: ніс зробимо трикутника.)

Вихователь: Іди, Максим, постав коту ніс.

Додаємо до фігури кота трикутний ніс.

Вихователь: Хлопці, подумайте, що потрібно ще нашому коту. (відповіді дітей: потрібен хвіст).

Вихователь: Ліза, постав хвіст коту.

Додаємо до силуету кота за хвіст.

Вихователь: Хлопці, подивіться, який гарний вийшов кіт. Давайте прив'яжемо йому бант.

Приєднуємо бант.

Вихователь: Ай, да красень кіт! Які ми молодці! Хлопці, давайте ми нашого кота перетворимо в сьогодення. Закривайте очі, а я скажу чарівні слова.

Діти закривають очі і кажуть з вихователем: Раз, два, три - кіт до нас в гості прийди!

Прибираю кота з геометричних фігур. Вношу м'яку іграшку.

Вихователь: Хлопці, подивіться, який гарний кіт до нас прийшов в дитячий сад. Його звуть Пушок. Давайте з ним поздороваемся.

Діти: Здрастуй, Пушок.

Кіт: Мяу!

Вихователь: Пушок такий шалунішка! Дуже любить грати, любить діток бавити. Будемо ми Гармата пестити, добрим словом називати. Давайте станемо в коло і пограємо в гру «Назви який Пушок»

Діти встають у коло.

Вихователь: Скажіть Гармату ласкаві слова. Який він?

Діти по черзі передають кота по колу. (відповіді дітей: м'який Пушок, Пушок пухнастий, Пушок ласкавий, Пушок веселий, Пушок добрий)

Вихователь: Молодці, хлопці, багато ласкавих слів сказали Гармату.

Вихователь: Хлопці, Пушок питає мене, а ви знаєте, що він уміє робити? (відповіді дітей)

Вихователь: А ще Пушок любить грати в м'ячик. Давайте ми пограємо з ним в м'ячик. Він буде кидати вам м'яч, а ви кидати йому і говорити що вміє робити Пушок. (відповіді дітей: Пушок вміє нявкати, Пушок вміє махати хвостом, Пушок вміє ловити мишей, Пушок вміє випускати кігті, Пушок вміє пити молоко).

Після гри запропоную сісти на стільчики.

Вихователь: Хлопці, ми нагадали Гармату , що він вміє нявкати, ловити мишей, пити молоко, махати хвостиком, а тепер давайте почитаємо для нього вірші.

Дуже йому подобається, слухати вірші про себе.

Діти читають віршики «Як у нашого кота», «Киця, киця, кицька брись...»

Як у нашого кота

Шубка дуже хороша!

Як у котика вуса

Дивовижної краси!

Лапки білі.

Очі сміливі.

 

Киця, киця, кицька, брись,

На доріжку не сідай.

Наша дитинка піде,

Через киска впаде,

Вихователь: Пушок говорить вам спасибі, хлоп'ята, порадували ви його. За це він з вами пограє.

Физминутка «Кіт Тимошка»

Кіт Тимошка жив на даху. (піднімають руки вгору)

Нижче в будинку жили миші. (присідають)

По стіні підіймалися миші, (піднімаються пальчиками рук знизу вгору)

Не боячись кота на даху. (руки вгору)

Чатував кіт мишей, (руки до голови)

Вийнявши пробки з вуха. (руки в сторони)

Він готував мишоловки. (бавовна перед грудьми)

Але мишенята були вправні. (стрибки на місці)

Сховавшись за спинку Тишки, (долонями рук закрити обличчя)

Вони грали з ним в кішки - мишки. (повороти головою вправо і вліво)

Вихователь: Хлопці, Пушок каже, що мені в дитячому саду йому весело, а вдома нудно йому грати одному. Давайте, зліпимо йому друзів. А спочатку розігріємо пальчики.

Пальчикова гімнастика

Тісто ми місили самі. Ось так, ось так

Котика ми зліпимо самі. Ось так, ось так.

Вихователь: Хлопці, проходите за столи. Ми з вами будемо ліпити друзів для кота з тіста.

Діти проходять і сідають за столи.

Вихователь: Хлопці, чого зліпимо голову і тулуб (відповіді дітей)

Вихователь: Хлопці, покажіть, як будемо скачувати кульку.

Діти показують у повітрі прийом скочування кульки між долонь.

Вихователь: Хлопці, не забудьте, що для тулуба потрібен великий кулька, а для голови поменше.

Вихователь: Хлопці, а з чого зліпимо хвіст? (відповіді дітей)

Вихователь: Хлопці, покажіть, як будемо розкачати ковбаску між долонь.

Діти показують у повітрі прийом розкочування ковбаски між долонь.

Вихователь: Хлопці, а як зліпимо вуха? (відповіді дітей)

Вихователь: Хлопці, покажіть, як будемо прищипувати вуха коту.

Діти показують у повітрі прийом прищипування.

Вихователь: Ми з вами пригадали, як ліпити кота. Тепер беріть тісто і приступайте до роботи.

Діти за столами ліплять котів з солоного тіста.

Вихователь: Хлопці, давайте влаштуємо виставку котів. Помилуємося на них. Садіть ваших виліплених котів близько Гармата на килимки.

Діти ставлять готові роботи навколо кота .

Вихователь: Хлопці, давайте розповімо Гармату, які у вас вийшли коти. Настя, який у тебе вийшов кіт? А у тебе Світла? (відповіді дітей)

Вихователь: Хлопці, давайте всі разом весело промяукаем, а тепер сумно промяукаем, тихо промяукаем, голосно промяукаем. (відповіді дітей)

Вихователь: Хлопці, Пушок говорить вам спасибі, багато у нього тепер друзів. Сьогодні Пушок залишиться у нас в групі. І ви зможете пограти з ним.

Заняття закінчено.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.