|
Конспект заняття з формування елементарних математичних уявлень у молодшій групі (в умовах прогулянки)
Мета:
1. Познайомити дітей з колом, квадратом, трикутником, їх назвами.
2. Навчити прийому обстеження форми (обведению пальцем контуру фігури).
3. Розвивати зорову пам'ять, асоціативне мислення у дітей.
Хід заняття
Ст. Хлопці, хто нас прийшов? Зайчик можна подивитися, що в тебе у мішку? Ой, фігурки. Вам цікаво, які? ( Діти по черзі розглядають фігури).
Ст. Ось ця фігура - коло, якщо провести по ній пальчиком ,то пальчик обходить вільно по колу, ні за що не зачіпає, у нього немає кутів. Давайте обведемо в повітрі коло. (Діти обводять). На що він схожий? ( колесо, м'ячик, сонечко, обруч). Як називається ця фігура? (коло).
В. Ще в мішечку одна фігура. Вона називається квадрат. У нього чотири кута. Давайте порахуємо - 1,2,3,4. Якщо обвести його пальчиком, то пальчик знайде спочатку один куточок, потім другий, третій, четвертий. ( Вихователь обводить пальчиком квадрат ).
А тепер давайте обведемо квадрат пальчиком в повітрі.
А ця фігура - трикутник. У нього три кута. Порахуємо куточки - 1,2,3.
Пальчик натрапив на один куточок, поїхав далі, натрапив на другий куток, натрапив на третій куточок. Скажіть, трикутник - значить три кута.
Ст. Хлопці, Зайка хоче з вами пограти. Він приготував для вас загадки, спробуйте їх відгадати.
1. Три вершинки, три кути, три прихильник - ось і я (трикутник).
2. Чотири кута мені дано, і всі сторони рівні. Прямокутника я брат, а звуть мене...(квадрат).
3. Від усіх я відрізняюся, завжди скрізь качаюся,
Я вам знайомий друг, відомий всім навколо(коло).
Ст. Молодці, хлопці. Зайчик, а чому ти зажурився? Хочеш додому, та не можеш виконати завдання? Допоможемо, хлопці.
Ви підете по цій доріжці. Тут всі фігурки перемішалися, допоможіть розібрати фігурки. В одну коробочку кола, в іншу квадрати, в третю - трикутники.
А ви підете по цій доріжці. Тут вкладіть у будиночки відсутні фігури.
А ми з вами підемо по цій доріжці, розберемо з моєю допомогою; сюди - трикутники, сюди - кола, сюди - квадрати. Молодці! А зараз трішки відпочинемо.
Физминутка.
Вітер дме мені в обличчя,
Захиталось деревце.
Вітерець все тихше, тихше,
Деревце все вище, вище.
В. Але на шляху до зайкіної хатинці нас чекає ще одне завдання - лабіринт
Діти підходять до висить на мотузочках фігуркам.( Трикутник, коло, квадрат). Давайте запам'ятаємо форму. (коло, квадрат, трикутник).
Вихователь по черзі прибирає фігури, запитуючи дітей, якої фігури не вистачає.
Молодці! А тепер мішечок. Щось у ньому лежить. Давайте торкнемося і дізнаємося, що там, не розв'язуючи. ( Діти обстежують форми в мішечку вгадують, який предмет там знаходиться ).
Добре, а тепер відкриємо мішечок і подивимося, чи правильно ви вгадали. Дивіться, в мішечку і квадратик, і кружечок, трикутник. Молодці! А ось і будиночок Зайчика. Завдяки вам ми принесли Зайчика до його хатинки.
Сьогодні на занятті ми з вами дізналися, що таке коло, трикутник, квадрат. Навчилися обстежити їх пальчиком.
З. До побачення, хлопці.
Читайте також: