Свіжі публікації




«Конспект заняття з освітньої галузі комунікація «Людина, його частини тіла»

Мета:

  • Активізація і збагачення словника.
  • Практичне вживання присвійних прикметників і займенників «мій», «моя», «моє» в складі простого речення.
  • Розвиток слухового уваги.
  • Розвиток дрібної моторики.
  • Збагачення і активізація дієслівного словника.
  • Практичне засвоєння простого речення, поширеного однорідними сказуемыми.

Завдання:

  • Закріпити вміння вживати присвійні прикметники і займенники «мій», «моя», «моє» в складі простого речення.
  • Розвивати мовлення за допомогою збагачення та активізація дієслівного словника.
  • Закріпити вміння будувати просте речення, поширене однорідними сказуемыми.
  • Продовжувати розвивати слухового уваги та розвиток дрібної моторики.

Обладнання:

  • Лялька.
  • Картинки з зображенням хлопчика, показує різні частини тіла.
  • Предметні картинки із зображенням різних частин тіла.
  • Лялька Незнайка.
  • М'яч, кошики.

 

Хід заняття.

I. Організаційний момент.

Логопед: Я буду називати і показувати різні частини тіла. Слухайте уважно. Я можу назвати частину тіла , а показати іншу. Ви повинні показати тільки ту частину тіла, яку я назву. Це око (логопед доторкається до вуха, діти повинні доторкнутися до ока).Ніс, рука, губи, нога, тулуб.

II. Основна частина.

1. Оголошення теми.

Логопед: Сьогодні діти, ми поговоримо про частинах нашого тіла.

Чути стук у двері в групу входить лялька Маша.

Логопед: Хлопці, сьогодні до нас у гості прийшла лялька Маша - растеряша. Вона дуже уважна, що навіть забула, як називаються частини тіла. Давайте допоможемо нашій Маша - растеряше згадати частини тіла.

Покажіть і назвіть, які частини тіла є у Маші? Покажіть у Маші руку

Логопед: Скажіть, будь ласка, чия це рука? - Це Машина рука.)

Логопед звертається до однієї дитини: Покажи свою руку.

Логопед: Чия це рука? - (Це моя рука)

Логопед аналогічно відпрацьовує назва частин тіла в сполученні з займенниками «мій», «моя», «моє» і притяжательными прикметниками, утвореними від імен дітей. (Ніс, вухо)

Динамічна пауза.

(Орієнтування у схемі власного тіла»).

Логопед. В наступну гру буде грати той, хто доторкнеться правою (лівою) рукою до правого (лівого) вуха.

  • Гра «мій», «моя», «моє».

На дошку виставляються картинки із зображенням окремих частин тіла. Спочатку діти називають картинки, потім логопед пропонує пограти у гру «мій», «моя», «моє».

Логопед: Подивіться на малюнки і назвіть про що можна сказати «мій»? (ніс, очі, рот, чоло, палец).

Логопед: Подивіться на малюнки і назвіть про що можна сказати «моя»? (рука, нога, щека, долоня).

Логопед: Подивіться на малюнки і назвіть про що можна сказати «моє»? (вухо, коліно).

Логопед акцентує увагу дітей на узагальнюючому понятті «Частини тіла».

 Динамічна пауза.

Логопед читає вірш, діти виконують відповідні рухи.

Ми піднімаємо руки,

Ми опускаємо руки,

Ми за руки беремо,

Ми за руки беремо

І бігаємо колом.

III. Сюрпризный момент.

В групу входить Незнайко.

Логопед: До нас у гості прийшов Незнайко. Давайте у нього запитаємо, як нам допомагають наші частини тіла.

Логопед: Незнайко, що ми робимо руками?

Незнайко: Руками ми стрибаємо.

Логопед звертається до дітей: Правильно відповів незнайко?- ( Ні, руками ми пишемо, малюємо).

Логопед: Незнайко, а що ми робимо ротом?

Незнайко: Ротом ми слухаємо.

Логопед звертається до дітей: Правильно відповів незнайко? (Немає, ротом ми їмо і розмовляємо).

Логопед: Незнайко, а що ми робимо очима?

Незнайко: Очима ми нюхаємо і дихаємо.

Логопед звертається до дітей: Правильно відповів незнайко? (Немає, очима ми дивимося).

Логопед: Діти, Незнайко зовсім заплутався, давайте допоможемо йому розібратися, для чого нам потрібні частини тіла.

Логопед виставляє на дошку предметні картинки із зображенням окремих частин тіла.

Логопед: Хлопці, давайте ще раз згадаємо, для чого нам потрібні частини тіла. Подивіться на картинку і скажіть, що ми робимо газами? - Очима ми дивимося і моргаємо.

Логопед: Діти, а що ми робимо ротом? - Ротом ми їмо і говоримо.

Логопед: Діти, а що ми робимо носом? - Ми дихаємо Носом і нюхаємо.

Логопед звертається до Незнайку: Незнаечка, тепер ти запам'ятав, для чого нам потрібні частину тіла?

Незнайко: Так, запам'ятав. І тепер я їх ніколи не сплутаю. Дякую хлопці. До побачення!

Динамічна пауза.

(Орієнтація в просторі)

 Логопед. А зараз давайте пограємо в гру, хто закине м'яч у ліву (праву) кошик.

IV. Підсумок заняття:

Логопед : Хлопці, згадайте, про що ми говорили на занятті? Що сподобалося найбільше? Молодці, добре займалися, слухали уважно, відповідали на запитання.

Логопед: Підніміть праву руку, помахайте мені долонькою, кивните мені три рази головою. (Діти виконують рухи і залишають своє робоче місце).



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.