Свіжі публікації




Конспект подгруппового заняття з розвитку мовлення у підготовчій до школи групі.

Тема: «Перелітні птахи»

Мета: формування навичок складання описового оповідання з опорою на схему.

Завдання:

Корекційно-освітні:

1. Формувати навички складання описового оповідання з опорою на схему;

2. Закріплювати вміння добирати визначення до предметів, дії предметів.

3. Активізувати словник з теми.

Корекційно-розвиваючі:

1. Розвивати увагу;

2. Розвивати пам'ять;

3. Розвивати дрібну моторику.

Корекційно-виховні:

1. Виховувати дбайливе ставлення до природи рідного краю.

Обладнання: Макет дерева, ширма з деревами, площинні фігурки птахів, ілюстративне панно, картинки в підсніжники, для індивідуальної роботи з звукопроизношению картинки - підказки з птахами на звук «Р», магнітофонний запис зі співом птахів і з физ.минуткой.

Хід заняття:

Ст.: Ліс - це великий і справжній друг. А ще це домівка для звірів і птахів. Чуєте, як чудово співають птахи? /звучить запис голосів птахів/.

А ви їх бачите?

Д.: Немає.

Ст.: А для того, щоб побачити птахів, потрібно уважно вдивитися в ліс і прислухатися до нього. Тому ми сядемо на стільчики. Я загадаю загадки, якщо ви їх отгадаете, то птахи прилетять на дерево.

/демонструється макет дерева, що стоїть на столі/

На жердині веселий будинок

З маленьким круглим вікном.

Щоб поснули діти, будинок хитає вітер.

На ґанку співає батько-

Він і льотчик і співак.

Хто це?

Д.: Це шпак /з'являється пташка на дереві/

Аналогічно:

Прилітає до нас з теплом,

Шлях, пройшовши довгий.

Ліпить будиночок під вікном

З трави і глини / ластівка/

 

Ніс у нього білий,

Сам він чорний,

Дуже моторний,

Один садів і полів

Поїдає черв'яків / грач/

 

Маленька, швидка, моторна,

Трясе довгим тонким хвостиком /плиска/

 

Спинкою зеленовата,

Животиком жовтуватий,

Чорненька шапочка

І смужка шарфика /синичка/

 

Ніколи не будує для себе гнізда,

Сусідкам яйця залишає

І про пташенят не згадує /зозуля/

 

Ст.: Яка з цих птахів не полетіла на зиму у теплі краї ?

Д.: Не полетіла синиця, тому що це зимующая птах.

Ст.: Які птахи залишилися на дереві?

Д.: На дереві залишилися перелітні птахи.

Ст.: Якась перелітна пташка випурхнула з весняного дерева?

/непомітно прибирає пташку/

Д.: Ластівка юркнула з дерева.

Ст.: Хлопці, я думаю ластівка до нас повернеться, якщо ми допоможемо побудувати їй гніздо. Чим більше назвемо красивих слів про неї, тим швидше побудуємо гніздо.

Ластівка птах яка?

Д.: Ластівка птах перелітний, красива, быстрокрылая, весняна, моторна, теплолюбна.

Ст.: У ластівки головка яка?

Д.: Маленька, чорненька.

Ст.: Грудка яка?

Д.: Чепурна, біла, з червоно - синьою краваткою.

Ст.: Крила?

Д.: Довгі, гострі, сильні.

Ст.: Хвіст який?

Д.: Довгий, гострий, сильний.

Ст.: Пір'я, яке?

Д.: Гарне, ошатне, різнобарвне.

Ст. :Гніздо яке?

Д.: Глиняне.

Ст.: Пташенята які?

Д.: Слабенькі, маленькі, безпорадні.

Ст.: А ось і ластівка прилетіла до гнізда, кого виводить в гнізді ластівка?

/вихователь зібрав гніздо частинами/

Д.: Ластівка виводить пташенят.

Ст.: Пташенят виводять та інші перелітні птахи, наприклад граки. Як правильно назвати їх пташенят?

Д.: Пташенят граків називають грачатами.

Ст.: А ми з вами знаємо, що вміють робити грачата.

Пальчикова гімнастика

1.Двоя маленьких гайвороння

Тихо в гніздечку сидять.

Сидять, притулившись тісно,

Тепло в гнізді їм разом.

 

2.Но ось один прокинувся,

Прокинувся, зворушився,

І пісеньку заспівав,

І до сонечка злетів.

 

3.Но ось другий прокинувся,

Прокинувся, зворушився,

І пісеньку заспівав,

І до сонечка злетів.

 

4.І ось грачата разом

Під сонечком літають,

Їх своїми сонечко

Промінням зігріває.

 

5.Вот настає вечір

І сонечко сідає,

Пора додому грачатам

Під вечір повернутися.

 

6.Двое маленьких гайвороння

Тихо в гніздечку сидять.

Сидять, притулившись тісно,

Тепло в гнізді їм разом.

Ст.: Кожна птиця вміє співати і літати по особливому. Я назву вам слова дії, а ви виберіть з них ті, які відносяться до ластівки.

Літає, пурхає, кружляє, кружляє, курлычет, заливається, щебече.

Д.: Літає, крутиться, щебече.

Сюрпризный момент /стукіт по склу, як птиця дзьобом/

Ст.: Хлопці, наче птиця дзьобом у вікно постукала, так і здається лист принесла.

Голуб кинув до нас в віконце від кого лист.

Видно він заквапився, дуже швидко пішов,

Пошти багато набралося, він не всю її розніс.

Я ж лист вам прочитаю, від кого воно дізнаюся.

- Здрастуйте, мої маленькі друзі! Хочу прилетіти до вас в гості і почути розповідь про пташку, яка навесні повертається до вас а Сибір. А поки висилаю вам фотографію цієї пташки. Чекайте. З привітом Страус.

-Ой, хлопці, а ми вже допомагали будувати гніздо такої птиці.

Д.: Так. Ми будували гніздо ластівки.

Ст.: В нашому весняному лісі я чула весняну пісню /лунають голоси весняного лісу/.

Давайте вийдемо на галявину і перетворимося в перелітних птахів.

1,2. Повернись і в пташку перетворися.

/на фоні музики звучать слова/

Грач гойдався на вільхі,

Лебідь в хвилях на річці.

Повз скворушки летіли

І на гілочку присіли.

Гілочка гойдається

Непогано виходить.

Ст.: полетіли до своїх місць.

Ви пам'ятаєте, що до нас повинен прилетіти гість?

Давайте згадаємо для нього, що ми знаємо про ластівку.

Ст.: Де живуть ластівки?

Як вони будують гнізда?

Чим живляться?

Які тварини ворогують з ластівкою?

Як вона захищається від ворогів?

Ст.: Хлопці, давайте приготуємо сюрприз Страусові. Подаруємо йому букет пролісків, адже він їх не разу не бачив.

У кожного з вас на столі лежить пролісок.

Потрібно його перевернути і скласти гарне пропозицію по картинці і квіточка вставити в букет.

Діти перевертають проліски і складають речення.

1. Ластівка - красива перелітний птах.

2. У ластівки головка чорненька, біла грудка з червоно - синьою краваткою. Хвіст і крила довгі, гострі.

3. Живе ластівка в гнізді під дахом будинку. Будує гніздо з гілочок, травинок, глини.

4. Ворог ластівки - кішка. Ластівки захищаються дружно від ворогів.

5. Живиться ластівка комахами: гусеницями, комарами, черв'ячками, жучками.

6. Ластівка гарно співає. Своїм дзвінким, веселим щебетаньем вона радує людей.

Кожна дитина /6/ вставляють свій пролісок у ілюстративне панно - схему.

Ст.: Ось букет і готовий.

Сюрпризный момент /стукіт у двері, входить Страус/

Страус:

Привіт, друзі!

Сам літати я не вмію,

Але відправився в політ,

Літак мені допоміг!

У мене мало часу, але я готовий послухати розповідь про дивовижну птиці.

Ст.: Сідай, страус. Ми тобі не тільки розповімо про птаха, але і подаруємо букет пролісків. Це квіточки - підказки, що б ти не забув про цього птаха. Хлопці, розповімо розповідь для гостя?

Діти розповідають описово - розповідний розповідь з опорою на схему.

Страус вислуховує розповідь і прощається з дітьми.

Ст.: Мені як і Страусові теж сподобався розповідь про ластівку.

На наступному занятті ми приготуємо новий сюрприз - розповідь про інший перелітної птиці. А ви його перекажіть татам і мамам.

Додаток:

12

34

56



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.