Свіжі публікації




Конспект заняття по ознайомленню дошкільників з навколишнім світом і екологією «Ходить крапелька по колу»

Цілі:

- створити цілісне уявлення про воду як про природне явище;

- дати дітям елементарні знання про кругообіг води в природі;

- формувати у дітей пізнавальний інтерес до природи, екологічну свідомість;

- показати знання води в житті живої природи.

Завдання:

- створити цілісне уявлення про воду як про природне явище;

- виховувати дбайливе ставлення до води;

- збагачувати та активізувати словник дітей.

Обладнання: картинки із зображенням води в природі; картинка з зображенням кругообігу води в природі; глобус; намальовані крапельки.

 Хід заняття

Організаційний момент.

Для того щоб дізнатися, про що сьогодні піде мова на нашому занятті відгадайте загадку.

Якщо руки наші в ваксе,

Якщо на ніс села клякса,

Хто тоді нам перший друг.

 

Зніме бруд з обличчя і рук

Без чого не може мама

Ні готувати, ні прати,

Без чого, ми скажемо прямо,

Людині помирати?

 

Щоб лився дощик з неба,

Щоб росли колосся хліба,

Щоб пливли кораблі,

Щоб варилися киселі

Щоб не було біди-

Жити не можна нам без ....(води).

Сьогодні ми поговоримо про воду. Ми згадаємо що знаємо, дізнаємося нове, будемо міркувати, грати.

Де в природі ми можемо побачити краплю води?

Відповіді дітей: в морі, океані, річці, струмку і т.д.

Показати дітям картинки з морем, океаном, річкою, водоспадом і т.п.

Основна частина.

У природі багато чудес: сонце, повітря, але найцікавіше диво природи-це вода. Адже тільки на землі є вода. Саме вода її зробила зеленої і населеною.

Бесіда:

-Для чого потрібна вода?

- Як вона нам допомагає?(поливання квітів, приготування їжі тощо)

- Давайте розглянемо з вами глобус, модель Землі.

- Якого кольору на глобусі більше?

- Покажіть все, що виділено кольором.

Розповідь вихователя.

На земній кулі води більше, ніж суші і вона зображується блакитним кольором. Знайдіть океани і моря. Необозримы їх простори. А головне вода в них не така, як у річках. У річках, озерах, вода без смаку(якщо вона чиста). Вона називається прісної. У морях і океанах вода солона.

Здається, що води на Землі багато - он скільки блакитної фарби на глобусі! Але води, яка потрібна людині, насправді дуже мало.

- Яку воду ми п'ємо? (солону або прісну)

Людина не може пити солону воду, а її якраз на Землі набагато більше, ніж прісної. Є такі країни, в яких людям не вистачає води навіть для того, щоб втамувати спрагу.

Без їжі людина може прожити кілька тижнів, а без води всього 3 дні. Крім того, зараз на Землі залишилося дуже мало чистої води. Ми, наприклад, беремо з крана чисту воду, а виливаємо в раковину брудну, вже використану, і вона забруднює водойми. Значить, воду треба берегти!

Фізкультхвилинка.

Руки вгору піднімаємо,

А потім їх опускаємо,

А потім їх розведемо.

І мерщій до себе притиснемо,

А потім швидше, швидше

Плескай, ляскай веселіше.

Сюрпризный момент.

Подивіться, хто до нас прийшов. Хто це? (крапелька)

Крапелька приносить з собою намальовані хмари і показує їх дітям (хмари з емоціями - сумні, веселі, здивовані, грізні). Вихователь читає дітям вірш «Хмари» ( крапелька при цьому показує ці хмари).

Хмари.

По небу пливли хмари,

А я на них дивився.

І два схожих хмаринки

Знайти я захотів.

Я довго вдивлявся в вись

І навіть щурил очей,

А що побачив я, то зараз вам розповім.

 

Ось хмара веселе

Сміється треба мной6

-Навіщо ти щуришь оченята так?

Який же ти смішний!

Я теж посміявся з них:

-Мені весело з тобою!

І довго-довго хмаринки

Махав я услід рукою.

 

А ось інше хмарка

Розбудувалося всерйоз:

Від мами вітерець

Раптом далеко поніс.

І краплями-дождинками

Розплакалося воно...

І стало сумно-сумно так,

А зовсім не смішно.

 

І раптом з неба грізну

Страховисько летить

І величезним кулаком

Сердито мені загрожує.

Ох, злякався я, друзі,

Але вітер мені допоміг:

Так дмухнув, що страховисько

Пустилася навтьоки.

 

А маленька хмарка

Над озером пливе,

І здивовано хмарка

Відкриває рот:

- Ой, хто там, в гладі озера

Такий пухнастий,

Такий пухнастий, м'якенький?

Летимо, летимо зі мною!

Крапелька. - Хлопці, давайте з вами пограємо

Гра «Скажи навпаки».

З крана тече гаряча вода, а з іншого .........

Річка глибока, а струмочок ..........

Річка може бігти швидко, а може і ..........

В океані хвилі великі, а в річці .........

У струмочку вода біжить, а в ставку.......

З чайника ми п'ємо чисту воду, а в калюжі вода.........

Заключна частина. Творча робота.

Діти малюють на крапельках «різне» воду ( струмок, озеро, водоспад, і т.д.)

- Які ви молодці, підніміть кожен свою крапельку, подивіться який у нас рясний дощик іде в нашій групі.

А тепер робимо висновок!

В природі подорожує вода,

Вона не зникає ніколи:

То сніг перетворитися, то в лід,

Розтане - і знову в похід!

По гірських вершин,

Широким долинах,

Раптом у небо злетить,

Дощем обернеться,

Озирніться навколо

Вас оточує скрізь і завжди

Це чарівниця вода(всі хором)!



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.