|
«Цікаві досліди та експерименти з пошуково-пізнавальної діяльності дітей з порушенням слуху в групі 2 року навчання»
Тема: «Дізнаємося, яка вода».
Мета: познайомити дітей з водою та її властивостями, вода ллється, вода тепла, холодна; розвивати мовлення, збагачувати словник.
Обладнання: таз з теплою водою, таз з холодною водою, стаканчики для переливання на кожну дитину.
Мовний матеріал: що це? Це вода. Вода - тепла, вода - холодна, вода ллється.
Хід заняття:
Запропонувати дітям доторкнутися воду в тазиках , порівняти її. Вихователь пропонує дітям вибрати воду, якої вони хочуть вмитися. Діти вибирають теплу воду. Педагог показує табличку - Вода тепла. А в цьому тазу вода яка? Діти відповідають, табличка - Вода холодна. Потім діти переливають воду з однієї посудини в іншу, табличка - Вода ллється.
Тема: «Солодке, солоне, кисле».
Мета: познайомити дітей з різними смаковими відчуттями (солодке, кисле, солоне); розвивати мовлення, наближено називати предмети та їх якості.
Обладнання: тарілочки з цукром, сіллю, лимонним соком, стаканчики з водою, ложечки на кожну дитину.
Мовний матеріал: який(а) на смак?, кисла(ий), солодкий(а), солоний(а).
Хід заняття:
Вихователь пропонує дітям визначити і назвати продукти за смаком. Діти беруть стаканчики з водою, додають сіль, пробують. Вихователь задає питання: «Яка вода на смак?» діти відповідають наближено. Вихователь показує табличку - солона. Також діти пробують цукор і лимонний сік.
Тема: «Ігри з соломинкою».
Мета: ознайомити дітей з тим, що можна за допомогою повітря переміщати предмети (повітряна куля, шматочок вати, зім'ятий папір); розвивати бажання самостійно маніпулювати з предметами; розвивати мовлення, активізувати словник.
Обладнання: соломинки (трубочки), шматочки вати, паперу, повітряна куля, воротики.
Мовний матеріал: будемо дути, вата, трубочка, повітря.
Хід заняття:
На столі перед дітьми лежать трубочки, шматочки паперу, вати. Вихователь пропонує їм розглянути їх. Скласти човником долоню перед ротом і подути в неї. Діти дмухають, відчувають повітря. Вихователь показує табличку, просить дітей повторити. Потім взяти соломинку подути через неї на вату, пограти «подути» в воротики. Потім подути на повітряна куля, відзначити що предмети переміщуються за допомогою повітря.
Тема: «Вітер по морю гуляє».
Мета: продовжувати знайомити дітей з повітрям, повітря сильно дме сильний вітер; повітря слабо дме слабкий вітер.
Обладнання: паперові човники, таз з водою.
Мовний матеріал: будемо дути, подми сильно - сильний вітер, човник пливе швидко; подми тихо - слабкий вітер - човник пливе повільно.
Хід заняття:
Вихователь пропонує дітям розглянути човники з паперу. Помацати їх. Вихователь пропонує опустити човника у воду і спробувати подути на них. Дуйте сильно - човник пливе швидко, дуйте слабо човник пливе повільно. Вітер сильний, вітер слабкий.
Тема: «Що звучить».
Мета: навчити дітей визначати, що звучить; знаходити однакові за видаваному звуку предмети.
Обладнання: олівець, «шумелки» 4 штуки, молоточок.
Мовний матеріал: будемо слухати, як шумить, почуй однакові звуки.
Хід заняття:
Вихователь показує дітям і видає звуки різними предметами. Як стукає олівець? Як стукає молоточок? Як шумлять «шумелки». Діти слухають, відповідають. Потім повертаються назад і відгадують «Що звучить?».
Тема: «Біла вода».
Мета : ознайомити дітей з тим, що вода може забарвлюватися (змінювати колір), розвивати мовлення, активізувати словник.
Матеріал: ємності із чистою водою, гуаш, пензлики.
Мовний матеріал: що це? Це вода. Вода може змінювати колір? Яка вода? Вода жовта, вода червона, синя вода. Вода різнобарвна. Вода чиста.
Хід заняття:
Вихователь пропонує дітям розглянути воду в стаканчиках. Яка вода?Вода чиста. Вода може змінювати свій колір. Вихователь пропонує пофарбувати пензликом і фарбами воду в своєму стаканчику. Якого кольору вода? Діти називають колір. Вода стала різнобарвна. Вода може змінювати свій колір.
Тема: «Легкий, важкий».
Мета: показати дітям, що предмети бувають різної ваги, легкі і важкі, визначати вагу і групувати предмети по вазі.
Матеріал: предмети різні за вагою легкі і важкі, вішалка, 2 прозорих пакета.
Мовний матеріал: легкий, важкий.
Хід заняття:
На столі перед вихователем лежать різні за вагою предмети, вихователь пропонує дітям доторкнутися предмети, визначити, який із них легкий, а який важкий. Потім вихователь пропонує зважити предмети, показує, як це можна зробити за допомогою вішалки. Підкладають таблички легкий, важкий, діти наближено називають їх.
Тема: «Чарівний мішечок».
Мета: вчити дітей на дотик знаходити предмети різної величини, розвивати мовлення, наближено називати властивість предмета.
Матеріал: чарівний мішечок, предмети різного розміру.
Мовний матеріал: знайди великий предмет, знайди маленький предмет? Який за розміром? Великий, маленький.
Хід заняття:
Перед вихователем на столі лежить чарівний мішечок. Вона пропонує дітям пограти. Будемо знаходити великі і маленькі предмети. Знайди великий м'яч. Який це м'яч? Знайди маленький кубик. Який це кубик? Діти знаходять і відповідають.
Тема: «Знайомство з властивостями піску» (на вулиці).
Мета: ознайомити дітей з властивостями піску, розвивати мовлення, збагачувати словник.
Матеріал: пісок сухий, мокрий пісок, совочки, пісочниці.
Мовний матеріал: сухий пісок, пісок сиплеться, ліпити і будувати не можна, пісок мокрий, ліпити будувати можна, не сиплеться.
Хід заняття:
Вихователь пропонує зробити споруди і пасочки з сухого піску. У дітей нічого не виходить вихователь уточнює властивості піску, потім пропонує зробити теж саме з мокрим піском. Також уточнюється результат досвіду.
Читайте також: