|
Конспект відкритого заняття з фізичної культури в середній групі з елементами гри
Мета: Збереження і зміцнення здоров'я дітей.
Завдання:
1. продовжувати вчити дітей ходити і бігати, не опускаючи голови, роблячи вільні координовані рухи рук і ніг;
2. закріплювати різні види ходьби і бігу;
3. під час виконання загальнорозвиваючих вправ вчити дітей правильно займати вихідне положення, виконувати рухи якісно;
4. вчити ходити по гімнастичній лаві, зберігаючи рівновагу;
5. удосконалювати пролезание в обруч правим і лівим боком, вправляти в умінні групуватися і пролазячи в обруч прогинати спину, не торкаючись руками підлоги;
6. відпрацьовувати навички стрибків через предмети;
7. виховувати спритність;
8. формувати у дітей почуття доброти, співпереживання.
Обладнання:
1. декорація лісової галявини (кущі, пеньочки, колоди, місток);
2. будиночок Айболита, іграшка-горобець;
3. шапочка для світлячка, іграшка ліхтарик, костюм лисиці.
Хід заняття
Діти входять в зал, будуються в шеренгу
Прибігає лисиця приносить телеграму.
Вихователь читає текст:
«Зла, зла нехороша змія
Молодого вкусила горобця
Захотів він полетіти так не міг
І заплакав, і впав на пісок»
Лисиця: - «А ви зможете допомогти горобчику?»
Вихователь: «Допоможемо горобчику?» (відповіді дітей)
Вихователь: - нам з вами треба знайти горобця і віднести його до лікаря Айболіта. Дорога буде довга і важка, тільки спритні і сміливі подолають усі перешкоди. А щоб бути спритними і сміливими треба займатися фізкультурою. Хлопці, до лісу йти далеко, спочатку підемо стежкою. Повернулися друг за іншому, йдемо по колу, спину тримаємо прямо. Ми йдемо на шкарпетках, а тепер на п'ятах. Ось перевірили поставу. А зараз заплутає сліди - йдемо між пенечков. Починає темніти, а до лісу далеко. Побігли на носочках, а зараз побігли швидше звичайним бігом. Ось ми зовсім поруч йдемо кроком.
Перш ніж увійти в ліс, де дорога ще важче, а ліс готує багато несподіванок, треба виконати особливі вправи. Встали біля кущиків (стільців) - загальнорозвивальні вправи:
1. Вихідне положення - стоячи біля стільчиків, руки на поясі
Виконання - нахилили голову назад, повернулися у вихідне положення, подивилися на кущики (5 разів)
2. Вихідне положення - сидячи на стільці, руки опущені
Виконання - підняли руки через сторони вгору, подивились на них, повернулися у вихідне положення (6раз)
3. Вихідне положення - сидячи на стільці обличчям до спинки стільця, руки на поясі
Виконання - поворот вправо, руку відвели вправо, подивилися на неї, повернулися у вихідне положення, теж в іншу сторону (по3раза)
4. Вихідне положення - стоячи за стільцем, руки опущені
Виконання - нахилилися, поклали руки на сидіння, повернулися у вихідне положення (6раз)
5. Вихідне положення - сидячи на підлозі перед стільцем, ноги нарізно, руки упор ззаду
Виконання - підняли праву ногу, поклали на стілець, повернулися у вихідне положення, теж іншою ногою (3рази)
6. Вихідне положення - стоячи позаду стільця, руки на спинці стільця; п'ятки разом, носки нарізно
Виконання - присідання (6раз)
7. Стрибки ноги разом, ноги нарізно, чергувати з ходьбою
Вихователь: «Молодці, добре виконали вправи. Тепер ми подолаємо будь-які труднощі (діти прибирають стільці-кущики)».
Діти, а ось і воробей який він хворий. Треба його терміново віднести до лікаря Айболіта. Хлопці, подивіться який ліс дрімучий. Тут поламані дерева, річка глибока, але є місток. Треба нам поквапитися, вже скоро стемніє.
Вихователь: Раптом звідкись примчав світлячок, свій блакитний ліхтарик він запалив.
Світлячок: «Ви біжіть-но за мною, мої друзі. Шкода, шкода мені хворого горобця!»
Вихователь: Зараз світлячок вкаже нам дорогу до будиночка Айболита.
Світлячок - дитина показує, як треба правильно долати перешкоди. Діти виконують основні вправи потоковим методом.
1. Ходьба по лаві (по містку);
2. Пролезание в обруч (2 штуки) правим і лівим боком (під зламаними деревами);
3. Перестрибування через колоди (3 штуки).
Вихователь: молодці, ви всі сміливі і спритні
А зараз підійшли до мене. Подивіться, он там попереду під сосною, будиночок стоїть розписний і живе там добрий Айболить. Але плаче і стогне хворий воробей, він з кожною хвилиною слабкіше і слабкіше.
Айболить: «Діти, що сталося, що за біда?»
Діти: «Горобець захворів»
Вихователь: «І на руки доктор хворого бере і лікує хворого всю ніч безперервно».
Айболить: «Які ви спритні і сміливі, а найголовніше - добрі. Допомогли хворому горобцю. А веселі ігри ви знаєте?
Рухлива гра: «Швидко в гурток»
Айболить: «Я для вас приготував сюрприз, але куди справ не пам'ятаю допоможіть знайти»
Рухлива гра малої рухливості: «Знайди і промовчи»
Айболить: «Ай да молодці! Все знаєте, все вмієте за це я пригощу вас вітамінами і піду лікує хворих звірів».
Вихователь: Хлопці, ви були сміливими, спритними, не побоялися труднощів, прийшли на допомогу хворому горобцю. Із завданням впоралися. Ви мені дуже сподобалися. А зараз підемо відпочивати.
Використаний матеріал:
К.чуковський «Айболит і горобець»
Читайте також: