Свіжі публікації




Логопедичний дозвілля з теми «Одяг. Взуття. Головні убори»
з дітьми підготовчої до школи групи

Цілі:

Освітні: Закріпити про узагальнююче поняття «Одяг. Взуття. Головні убори»; уточнити знання про професії: модельєр, закрійник, кравець, взуттьовик; закріпити вміння називати предмети одягу: колір, деталі та інші ознаки.

Виховні: Розвивати інтерес до світу дорослих, викликати бажання наслідувати їм у гідній поведінці, виховувати бажання спілкуватися, налагоджувати нові контакти у світі дітей і дорослих. Звернути увагу дітей на те, що люди завжди прагнуть бути красивими, модними. Вчити прагнути реалізовувати творчий підхід при виконанні завдань; розвивати мислення, естетичний смак.

Корекційні: Активізувати словник з даної лексичної теми. Вправляти у використанні імен прикметників, прислівників, займенників у погодженні з іменниками. Розвивати зв'язне мовлення, дрібну моторику, вищі психічні функції.

 

Хід заходу:

Педагог: Хлопці, чи ви бували коли-небудь в магазині? Я впевнена, що бували. А в яких магазинах ви бували?

Дидактичний вправа «Назви магазин»

1. Магазин, у якому продають взуття, називається ...який магазин? (Взуттєвої)

2. Магазин, у якому продають рибу, називається... який магазин? (Рибний)

3. Магазин, у якому продають продукти, називається... Який магазин? (продуктовий магазин)

4. Магазин, у якому продають меблі, називається.... який магазин? (Меблевий)

5. Магазин, у якому продають хліб, називається... який магазин? (Хлібний)

Педагог: Сьогодні ми вирушимо в магазин одягу і взуття, але перш, давайте подивимося, що ми одягнені, і влаштуємо показ одягу і взуття.

 

Дидактична гра «Показ мод»

Коли-то, людина замість одягу закутувався в звірині шкури, а перша взуття було з трави, смужок шкіри або шматочків дерева. Минуло багато років, люди придумували все більш різноманітні варіанти одягу і взуття. Так з'явилася мода. Мода - це те, що людям подобається в даний час. Але ваше завдання сьогодні не просто показати, а й розказати, що на вас одягнуте і у що ви взуті. Для цього потрібно пройти ось тут, як по подіуму; подіум - це місце, по якому проходять манекенниці демонструючи свій фасон одягу. Почну показ мод, я сама:

На мені сукня вовняне, в чорну смужку,

Дуже подобається воно, ошатно і непомітно;

Круглий воріт хомутом, широкий пояс над стегном;

Чорні туфлі з каблучком, симпатичним ремінцем!

Ну, як я виглядаю? (Красиво, незвично, дивно, чудово, цікаво, класно і т.д.) А тепер ваша черга.

1. Красиве, зелене, нарядне платтячко;

Шовкове, пишна, дуже акуратне;

З рюшами, воланами, бантик ззаду є,

Туфлі з підборами, я ж просто краса!

 

2. Біла сорочка з коротким рукавом,

Чорненький жилет, і кишеню на ньому;

Краватка-метелик під воріт, вовняні штани,

У туфлі чорні взутий, я виглядаю круто!

 

3. Рожева кофтинка, просто немає слів,

З малюнками з намистин, бісеру, квітів!

Джинсова спідничка з воланами по краю,

Вишиті метелики по спідничці пурхають.

Туфельки бордові, дівчинка я кльова!

 

4. Сукня біло-блакитне,

Мережива, і все таке,

Рукава ліхтариком,

На грудях два бантика.

Туфлі чорні пристойні,

Каблучок, відмінно сидять!

 

5. Мій наряд дуже зручний,

І до того ж дуже міцний.

Є сорочка на замку,

І кишеньки - все при мені.

Джинси люблять дітлахи,

І дівчата, і хлопці.

До джинсів підійдуть кросівки,

В них ходити і бігати спритно.

 

6. В рожеву блузку я вбралася,

Тканина з трикотажу, довгі рукава;

Є тут і волани, і обличчя дівчини.

Спідничка блискуча, а я вся витончена.

Бордовы туфельки при мені,

Я всіх модніший на землі

 

7. Вбиратися я люблю,

Собі спідничку куплю,

Кофта підійде сюди,

Мій комплект - ось це так!

Все в оборках й шнурках,

Всі подивляться, скажуть «Ах!»

Яскраво-яскраво-червоний,

Мій костюм прекрасний!

Босоніжки теж в тон,

Просто чудовий фасон!

Педагог: Ось ми і в магазині, давайте прочитаємо, що це за магазин? Погляньте на вітрину. Вітрина - це таке місце в магазині, куди виставляють самі красиві та модні товари, щоб їх було добре видно. Що ви бачите на вітрині? (Вихователь спонукає дітей називати не тільки вид одягу, але і її колір, довжину, деталі). Якщо ми повернемося в цей магазин через деякий час, то побачимо, що у вітрині відбулися зміни. Якісь речі були продані, а якісь поміняли місцями. Ну-ка, давайте перевіримо, наскільки ви уважні? Сідайте на стільчики.

 

Дидактичні ігри: «Чого не стало?», «Що змінилося?»

- А зараз трохи пограємо і відпочинемо.

Динамічна пауза з елементами зорової гімнастики Діти знаходять очима висять в різних кутах приміщення картинки із зображеннями предметів одягу і взуття, імітують їх одягання, руху.

Ви, хлопці, вставайте,

І в обнови наряжайтесь!

Очима джинси ми знайдемо,

Одягнемо і гуляти підемо.

Знайдіть сині кросівки,

В них ми побігаємо вправно!

Шукайте смугастий светр,

Він зігріє нас, хлопці!

Щоб зі снігом пограти,

Рукавички треба надягати!

Де вовняна шапка,

відворот кольоровий,

В цій шапці можна погуляти взимку.

На каток всім нам, хлопці, треба збиратися,

А, одягнувши костюм спортивний, в ньому легко кататися.

Педагог: Хлопці, а як ви думаєте, звідки одяг надходить в магазин? (зі швейної фабрики)

- А взуття? (із взуттєвої фабрики).

- А хто на фабриках виготовляє одяг, взуття? (модельєри придумують, моделюють; закрійники кроять тканину та шкіру; кравці та взуттьовики прошивають розкроєні деталі, прикрашають вироби гудзиками, шнурочками, замочками, вишивкою, аплікацією тощо)

- Хлопці, а де ми можемо замовити пошиття бажаної одягу? (ательє)

- Зараз уявимо, що ми в ательє, хто бажає замовити сукню або костюм своїй дитині? (одному з дітей пропонується роль приймальника, іншому - роль замовника)

- Здрастуйте, я хочу замовити плаття для моєї доньки.

- Зараз я вам покажу журнал мод; підберіть фасон, який вам подобається, і тканина, яка вам підходить.

Після того, як фасон і тканина підібрані, продовжує роботу закрійник, який зніме мірки з вашої дитини (закрійник запрошується, знімає мірки)

- Як, ви, думаєте, що він зараз візьме в руки?

- Білий, а не цукор, не олівець, а пише? (крейда)

- Два кільця, два кінця, а посередині цвяшок? (ножиці)

А тепер на допомогу приходить швачка. Що вона візьме в руки?

Відгадайте: - Кінь сталевий, хвіст лляної? (голка з ниткою). (Педагог як швачки виробляє перші стібки, робить першу примірку) Приймальник повідомляє в який день підійти за готовим виробом, видає квитанцію.

- Хлопці, нещодавно в одне ательє звернувся початківець художник-модельєр і запропонував свої ескізи. Як ви розумієте слово «початківець»? Початківець це той, хто тільки починає чимось займатися. Так і наш художник - тільки недавно почав малювати. Погляньте на ескізи, що ви можете сказати про цього горе-художника? Чого тут не вистачає? (у куртки не вистачає одного рукава, рукавички - пальця, на одному черевику немає шнурка, у сукні одного манжета на рукаві тощо) І, взагалі малюнки дуже нудні, бліді, немає чіткості контурів. Давайте їх домалюємо і доповнимо різноманітними деталями, проявимо свою творчість, фантазію, побудемо в ролі художників.

Після закінчення виконання завдання, діти розповідають, що вони домалювали і, як прикрасили свій фасон (виріб) Розповідь починається зі слів «своєму» (сукні, костюмі) я домалював (кишеню, манжет і т.д.) , закінчується словами: «мій»,»моє» (плаття) вийшло дуже привабливим, красивим, модним і т. д. В ньому можна піти на бал (кіно, театр, кафе і т.д.)

- А в ліс? (немає)

- Чому? і т. п.

На закінчення діти читають вірш:

1-й дитина: Модним бути не так вже й складно

2-й Як і дітям, так і дорослим,

3-й Важливо шанс не втратити, -

4-й Вчасно придбати:

5-й Тільки міра повинна бути,-

6-й Потрібно не переборщити.

7-й Речі час знати, і місце

Все: Буде все тоді, чудово!

Педагог пропонує згадати, де вони побували, чим займалися, що цікавого дізналися. Педагоги дають позитивну оцінку роботи кожної дитини.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.