Свіжі публікації




Конспект заняття «Звук і літера Ч»

Цілі:

Освітні

1. Знайомство зі звуком і буквою Ч.

2. Звуко-складовий аналіз і синтез слів і пропозицій.

3. Визначення позиції звуку в слові.

4. Поділ слів на склади.

5. Активізація словника і розвиток зв'язного мовлення.

Корекційні:

1. Уточнення артикуляції звуку Ч.

2. Розвиток фонематичного сприйняття і фонематических уявлень.

3. Корекція моторних функцій засобами релаксації.

4. Вироблення чітких координованих рухів у взаємозв'язку з промовою.

5. Закріплення мелодико-інтонаційних і просадических компонентів, творчих фантазій і уяви на зразку мовлення логопеда.

Виховні:

1. Виховання активності, творчого початку, морально-естетичних почуттів.

Наочність:

1. Ілюстрації казкових героїв.

2. Кошик з іграшками: чайник, м'яч, вудка, рукавичка, черепаха, сірники, бджола, скринька.

3. Картинки для виділення складів: Чіполіно, годинник, ключ, бочка, чай, поличка, дівчинка, черепаха.

4. Скринька.

5. Схеми для визначення місця звуку в слові.

6. Мнемотаблица.

7. Сенсорне панно.

8. Каси букв і складів.

9. Індивідуальний роздатковий матеріал.

10. Алфавіт.

11. Індивідуальні сенсорні панно, нитки, липучки.

12. Човники.

 

Хід заняття.

I. Організаційний момент. (У холі розвішані картинки з героями казок.)

Логопед проводить гру "Вгадай героя казки".

Бесіда логопеда про російською народному фольклорі та його значення.

Порівняльна характеристика р.н. казок і казок народів світу.

 

II. Основна частина. (В залі)

1. Музична поспівки "В гості до бабусі"

Лади, лади, ладушки.

Їдемо в гості до бабусі

До нашої милої бабусі,

Бабусі-Забавушке.

Їдуть до неї ребятушки Милі внучатушки

Ось іде півник,

Гордо підняв гребінець Червона борідка,

Важлива хода

Кішка дуже хороша,

Ходить м'яко, не поспішаючи.

Сяде, вмивається,

Лапкою витирається

Качечка голубонько

По двору йде.

Качечка перевалюючись Діточок веде

Ось веселі хлоп'ята,

Рожеві поросятки.

У них ніс п'ятачком,

Хвостики стирчать гачком.

Лади, лади, ладушки.

Куди їдемо? До бабусі!

Логопед: "Дуже довго ми крокували,

Наші ноженьки втомилися,

Ми трошки відпочинемо

І почнемо заняття. (Діти сідають на килим). Логопед:" Ви не здогадалися з яким звуком і буквою ми познайомимося сьогодні на занятті? Адже не дарма ми зустріли з вами на шляху Цибуліно, Курочку-Рябу, Хлопчика Спальчика, Хаврошечку...

Діти: "Зі звуком і буквою Ч".

Логопед: "Я обіцяла вам незвичайне заняття і тому сьогодні з нами буде одна з героїнь р.н.с. Але щоб вона з'явилася, давайте скажемо чарівні слова".

Діти хором: "Раз, два, три

Чудо, Чудо до нас прийди"

 

2. З'являється Лисиця.

Лисиця: "Кажуть, я руда,

Кажуть, безсоромна,

Їм курчат, кажуть,

Їм каченят, кажуть,

Так адже це півні,

Набалакали нісенітниці."

Лисиця вітається з дітьми: "А ось і я, впізнали ви мене?" (Відповідь дітей)

Лисиця: "хіба ви Не знаєте, а як в народі мене ще звуть?"

Діти: "Лисичка - сестричка, лисиця - Патрикеевна, лисиця - краса."

Лисиця: "А чому мене так називають?"

(Відповіді дітей)

Лисиця: "А ви хочете бути такими ж красивими, як я?"

 

3. Масаж "Лисиця"

Вранці Лисонька прокинулася,

Лапкою вправо потягнулася,

Лапкою вліво потягнулася,

Сонця ніжно посміхнулася.

(Рухи виконуються відповідно тексту)

В кулачок всі стиснула пальці,

Розтирати все лапки стала-Ручки, ніжки і боки.

Ось яка краса!

(Всі масажуючі рухи виконуються від периферії до центру: від кисті до плеча, від ступні до стегна і т.д.)

А потім долонькою Пошлепала трошки.

Стала гладити ручки, ніжки

І боки зовсім трошки.

Ну, красуня- Лисиця!

(Красуючись, виконувати полуобороты корпуса вправо - вліво, поставивши руки на пояс і випрямивши спину)

До чого ж гарна!

Педагог (використовує іграшку "лисиця" і "заєць").

За Лисицею, стежкою тінистій,

Скаче Зайчик - плиг та скік.

Він для ягоди запашної Приготував кузовок.

(Ведмедик і Зайчика пригостив малиною. А Заєць покликав своїх друзів-зайчат скуштувати ягід і пограти).

 

4. Лисиця: "Ч-Ч-Ч-Ч" (Ізольоване вимова звуку)

Лисиця: "Чую звук, та не знаю де. Ніяк у Маланьи чай кипить. Який звук я вимовила?"

Робота зі звуком:

1. Артикуляційний уклад;

2. Характеристика звуку;

3. Знаходження звуку в ряді інших звуків, складів, слів. Гра "Знайди звук"

4. Вправа на розслаблення і закріплення м'язів "Кошик"

5. (На килимі) Діти відгадують загадки і визначають позиції звуку в словах отгадках. Гра "Визнач місце звуку в слові"

Вправи на орієнтацію у просторі “Знайди скринька"

6. Робота з мнемотаблицей на закріплення вживання прийменників у мовленні

Лисиця і діти вимовляють чарівні слова: "Скринька, скринька відкрий нам свій бік."

7. Гра"Телеграф". Діти визначають кількість складів у слові.

8. Музыкальныйхоровод на вимовляння звуку " Ч" у мові.

Чу - чу - чу - хоровод я закручу.

Ча - ча - ча - ми рубаємо дрова плеча.

Чі - чі - чі - по колінах постукай.

Ач - ач - ач - ми пострибаємо, як м'яч.

Лисиця тікає.

 

III. Вихід Маланьи.

Меланія: Що за тупіт, що за шум.

Розшумілась дітвора,

Голова болить з ранку

Я вас з ранку чекала,

Розтопила піч , тісто завела,

Калачі спекла, так і на стіл вже майже накрила.

Так, втомилася я з ранку,

Відпочити мабуть пора.

Меланія пропонує дітям пограти.

Музична гра: "У Маланьи." (Гра на розвиток темпу, ритму "Ехо".

У Маланьи у бабусі Жили в маленькій хатинці

Сім синів,

Всі без брів

Ось з такими вухами,

Ось з такими носами,

Ось з такими вусами,

Ось з такою головою,

Ось з такою бородою!

Вони не пили, не їли,

На Маланью всі гляділи,

І все робили ось так...

Меланія йде.

 

IV. Діти проходять за столи.

Роботу з буквою проводить логопед

1. Гра - вправа "Знайди букву".

2. Гра - вправа: "На що схожа буква?"

3. Робота з віршем "Цифра 4". ( Ст. Степанов.)

Ч - ви правильно вирішили - Пишуть так само, як 4.

Тільки з цифрами, друзі,

Плутати букви нам не можна

4. Робота з індивідуальними сенсорними панно: викладання букви з ниток і липучок.

5. Малювання букви пальчиком на долоні, в повітрі і на плечі товариша.

6. Пальчикова гра "Дитячий садок".

На великому дивані в ряд,

Ляльки Таніни сидять:

Два ведмеді, Буратіно,

Та веселий Чіполіно,

І кошеня, і слоненя,

1, 2, 3, 4, 5.

Допомагаємо нашої Тані Ми іграшки порахувати.

7.Робота з касою: знаходження літери, викладання ланцюжка (склад, слово).

8.Звуковий аналіз і синтез отриманої слова.

9.Гра вправа "Придумай речення"

 

V. Фіз. хвилинка. Гра на координацію мови з рухом "Вікно"

Що за дивне явище?

З'явилася раптом стіна - Дуже міцна вона.

Це двері або вікно?

Нам перевірити судилося...

Це все ж таки вікно,

Тільки брудне воно!

Ну, друзі, помиємо скла - Стане в кімнаті світло.

Справу зроблено на славу!

Час почитати прийшло.

 

VI. Логопед: Поки ми з вами грали, читали, аналізували, ми зовсім забули про старий,

картонний скриньку, а він нам хоче щось сказати. Фонограма з промовою скриньки).

Вихід Маланьи. Монолог Маланьи про подальшу долю скриньки (Фонограма мови скриньки). Діалог Маланьи з дітьми про щастя.

 

VII. Підсумок заняття.

Логопед: "Вам сподобалася подорож? Що вам найбільше запам'яталося? Чому?"

Меланія: "Я теж хочу піднести вам від себе маленьку частинку щастя. Я вас, діти, і наших гостей запрошую на чай з печивом, калачами і пирогами"

Логопед: "А на наступному занятті ми продовжимо нашу подорож в країну звуків і букв"



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.