Свіжі публікації




Конспект фронтального лексико-граматичного заняття
«Дикі тварини»

для старшої логопедичної групи

Мета: узагальнення, уточнення і активізація словника з теми «Дикі тварини».

Завдання:

1. Продовжувати розширювати і систематизувати знання з теми «Дикі тварини», удосконалювати лексико - граматичний лад мовлення, удосконалювати синтаксичну сторону мови, вчити розуміти і вживати прийменниково-відмінкові конструкції, навчати правильній посадці.

2. Розвивати зв'язне мовлення, мовленнєвий слух, всі види сприймання, творчу уяву, увагу, пам'ять, мислення, розвивати дрібну і загальну моторику, логічне мислення, вміння узагальнювати.

3. Виховувати активність, навички співпраці та взаємодії, ініціативності, самостійності, бажання трудитися, дбайливе ставлення до предметів, посидючість і акуратність, дбайливе і турботливе ставлення до природи, тваринам і птахам.

Дидактичний матеріал: на аркушах формату А4 демонстраційні картинки (ведмідь, заєць, лисиця, рись, їжак, борсук, олень, лось, вовк, білка), роздавальні картинки (ведмедиця з ведмежам, зайчиха з зайченям, лисиця з лисеням, рись з рысенком, їжачиха з ежонком, барсучиха з барсучонком, олениха з оленятком, лосиха з лосенком, вовчиця з вовченям, білка з білченям), аркуші формату А5 з контуром ведмедя за кількістю дітей, конверти для них.

Обладнання: стільці за кількістю дітей, магнітна дошка, магніти, указка, стілець, 1 стіл, м'ячі за кількістю дітей.

План заняття

1. Організаційний момент. Оголошення теми заняття 2 хв.

2. Вправа на дихання 1 хв.

3. Обговорення і розглядання картинок (зовнішній вигляд, образ

життя тварин), переказ тексту «Лисиця» 5 хв.

4. Гра з м'ячем «Слухаючи уважно, а потім повтори» 3 хв.

5. Гра «Мама-дитинча» 3 хв.

6. Гра «Який? Яка?» 3 хв.

7. Фізкультхвилинка «На водопій» 3 хв.

8. Пальчикова гімнастика «Вушка довгі у зайчика» 2 хв.

9. Завдання на будинок, підсумок і оцінка роботи дітей на занятті 3 хв.

25 хв.

Хід заняття

1. Логопед зустрічає дітей, організовує привітання з ними, запрошує пройти і сісти на стільці.

Логопед: Хлопці! Подивіться на дошку. Як ми можемо назвати одним словом всіх, хто тут зображений?

Діти: Дикі тварини.

 

2. Логопед: Так! Сьогодні ми продовжимо розмовляти з вами про диких тварин. Але для початку давайте зробимо вправу на дихання. Встаньте всі, руки опустіть вниз. Робимо швидкий галасливий вдих носом, потім повільний видих ротом з поворотом голови вліво, потім вправо.

Діти виконують вправу 5 разів. Після чого сідають на свої місця.

 

3. Логопед: А тепер давайте подивимося на наші картинки. Давайте назвемо всіх тварин, яких ви бачите.

Діти: Заєць, рись, борсук, ведмідь, їжак, лось, олень, вовк, лисиця, білка (хорові відповіді).

Логопед: Молодці! Чому диких тварин називають «дикими».

Діти: Тому що вони живуть в лісі, про них ніхто не дбає, вони самі собі будують будинки і добувають їжу.

Логопед: Вірно! А як дикі тварини готуються до зими?

Діти: Їх шубка стає густою, пухкою і теплою, щоб вони не замерзли.

Логопед: Так. А що ще робить заєць?

Діти: Він змінює сіру шубку на білу, щоб його не було видно на снігу.

Логопед: Правильно. А як готуються ведмідь, їжак і борсук?

Діти: Ці тварини впадають в сплячку до весни!

Логопед: Вірно! А білка?

Діти: Вона готує запаси на зиму у своєму дуплі.

Логопед: А хто з цих тварин рогатий і копитний?

Діти: Лось, і олень!

Логопед: Так! А у кого тіло вкрите не шерстю, а колючками?

Діти: У їжака.

Логопед: Правильно! А кого називають лісовий кішкою?

Діти: Рись!

Логопед: Вірно! А тепер давайте згадаємо, хто з цих тварин хижак?

Діти: Рись, борсук, вовк, лисиця, ведмідь, їжак.

Логопед: Вірно, діти! А тепер послухайте мене уважно. Я вам зараз розповім про лисицю, а ви запам'ятайте і розкажіть потім мені. Лисиця - дика тварина. Вона живе в лісі. У лисиці є тулуб і голова. На голові вушка і морда. На морді очі, ніс, пащу, вусики. На тулубі чотири ноги і довгий пухнастий хвіст. Лисиця руда, хижа, хитра. Вона полює. Лисиця підкрадається до здобичі і вистачає її. А тепер ви мені розкажіть.

Діти переказують з допомогою логопеда текст.

 

4. Логопед: Молодці! А тепер давайте встанемо і пограємо з м'ячами!

Ми з м'ячами пограємо,

Диких тварин називаємо:

Борсук, лисиця, зайчиха,

Ведмідь, олень, лосиця,

Білка, вовк, їжак і рись-

Всі слова нам вдалися!

Діти виконують вправу 2 рази. Сідають на стільці (де лежать конверти із картинками тварини-мами і її дитинчати).

 

5. Логопед: Хлопці! Подивіться, що у вас у конвертах (діти дивляться на свої картинки). А тепер ви повинні назвати маму тваринного і її дитинча, повісити на дошку свою картинку.

Діти виконують завдання.

 

6. Логопед: Молодці! А тепер давайте поговоримо про те, які дикі тварини. Що ми можемо сказати про лиса. Яка вона?

Діти: Руда, хитра, спритна, хижа.

Логопед: Так! А про вовка?

Діти: Сірий, злий, голодний, хижий.

Логопед: Молодці! А яка білочка?

Діти: Руда, проворна, моторна.

Логопед: А ведмідь?

Діти: Клишоногий, великий, коричневий.

Логопед: А Заєць?

Діти: Біленький, боягузливий, швидкий.

Логопед: Молодці! А олень і лось?

Діти: Рогаті, великі копитні.

Логопед: Так! А їжак?

Діти: Маленький, колючий.

Логопед: Вірно! А що можемо сказати про рись?

Діти: Хижа, куцохвоста.

Логопед: Молодці! А борсук?

Діти: Смугастий, хижий.

 

7. Логопед: Молодці, хлопці. А тепер ходімо на килим і трішки розімнемося! Виконаємо физкультминутку «На водопій» (діти встають і йдуть на килим).

Прохолодним днем лісовою стежкою

Звірі йшли на водопій.

За мамою-лосихою топал лосеня,

За мамою-лисицею скрадався лисеня,

За мамою-їжачихою котився ежонок,

За мамою-ведмедицею йшов ведмежа,

За мамою-білкою скакали білченята,

За мамою-зайчихою - косі зайченята,

Вовчиця вела за собою вовченят.

Всі мами і діти хочуть напитися.

Діти виконують завдання разом з логопедом 2 рази.

 

8. Логопед: Молодці! А тепер ми з вами пограємо з пальчиками. Вправа називається «Вушка довгі у зайчика»

Вушка довгі у зайчика,

З кущів вони стирчать.

Він і стрибає і скаче,

Веселить своїх зайчат.

Діти виконують пальчикову гімнастику разом з логопедом 3 рази, проговорюють її.

 

9. Логопед: Розумниці! А тепер ходімо сядемо на свої стільчики (діти повертаються на свої місця). Давайте згадаємо, що ж ми сьогодні вивчали?

Діти: Диких тварин.

Логопед: Так, диких тварин. Так чому їх називають «дикими»?

Діти: Тому що вони живуть в лісі, про них ніхто не дбає, вони самі собі будують будинки і добувають їжу.

Логопед: Вірно! Хлопці! Я вам зараз роздам листочки (логопед роздає листочки з контуром ведмедя кожній дитині). Хто на них зображений, як ви думаєте?

Діти: Ведмідь!

Логопед: Вірно! Це ведмідь. Обведіть контур будинку і розфарбуйте його - це ваше домашнє завдання. У що грали, що вам найбільше сподобалося?

Діти відповідають по черзі, діляться своїми враженнями.

Логопед називає тих дітей, хто був активніше і уважніше, хвалить їх.

Логопед: сьогодні наше заняття закінчене, поставте стільці на свої місця.

 

Список використаних джерел:

1. http://www.doumarx.ru/load/vospitatelju/fizminutki_v_stikhakh/2-1-0-49

2. http://otvet.mail.ru/question/50739769



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.