|
Логопедичний корекційно-розвиваюче заняття
«Кішка в гості до нас прийшла»
для дітей від 2 до 3 років
Мета: Розвиток розуміння мови, спонукання до відтворення звуконаслідування.
Завдання:
1. Корекційно-навчальна:
- вправляти дитину в пізнаванні зображених на запропонованих зображеннях тварин;
- спонукати до відтворення звукоподражаний, які характеризують тварин.
2. Корекційно-розвиваюча:
- розвивати зорово-слухове сприйняття дитини в процесі ігрових дій; артикуляційний апарат; велику моторику рук і всього тулуба; мовне дихання.
3. Виховна:
- виховувати доброзичливе і дбайливе ставлення до тварин.
Обладнання: дзеркало, рукавички, розчин для обробки рук.
Матеріали: іграшка кішки, картинки із зображеннями тварин, мильні бульбашки, м'ячик.
ТЗН: магнітофон, CD-диск «Пальчикові пісеньки-ігри» Сергія і Катерини Желєзнова.
Хід заняття:
1. Вступна частина
Логопед: Здрастуй, (ім'я дитини). Подивися, хто до нас в гості прийшов.
Показує іграшку кішки.
Це Кішка. Здрастуй, Кішка. Давай разом поздороваемся з Кішкою. Здрастуй, Кішка. Повторює 2-3 рази.
Якщо дитина не виконує інструкцію - спонукати привітатися з Кішкою помахом руки, погладити по шерстці. Відзначає, яка Кішка ласкава, добра, прийшла в гості, щоб пограти.
2. Основна частина
Логопед: А у Кішки є скринька. Скриня стоїть на столі.
Давай сядемо за стіл, а ти, (ім'я дитини), відкрий скриньку.
Дитина відкриває скриньку.
Які гарні лежать в ньому картинки.
Логопед дістає картинки для артикуляційної гімнастики.
Давай пограємо.
Артикуляційна гімнастика
(з використанням наочного матеріалу)
Кожна вправа виконується 3-4 рази з допомогою логопеда або самостійно по інструкції.
Вправа «Бегемотик»
Бегемотик рот відкрив,
Потримав. Потім закрив.
Подразним ми бегемота -
Пожартувати над ним полювання.
Логопед навчає дитину широко відкривати і закривати рот.
Вправа «Жаба»
Ми наслідуємо жабі,
Тягнемо губи прямо до вушках.
Тягнемо, тягнемо ми потягнемо,
І анітрохи не втомимося.
Логопед навчає дитину розтягувати губи в посмішку.
Вправа «Хоботок»
Ми наслідуємо слону,
Губи хоботком тягну.
Тягнемо, тягнемо ми потягнемо,
І анітрохи не втомимося.
Логопед навчає витягати губи вперед, робити «хоботок».
Логопед: Як ми весело пограли з губками. Молодець, (ім'я дитини).
А тепер давай покажемо Кішці, як ми граємо з м'ячиком. Візьми, (ім'я дитини), м'ячик, який тобі подобається.
Дитина вибирає вподобаний м'ячик з кошика.
Гра «Веселий м'ячик»
Сергій і Катерина Железновы
(вправа на великі рухи рук і всього тулуба)
Дитина разом з дорослим виконує рухи відповідно до тексту.
У процесі гри по черзі використовуються обидві руки, що сприяє активному руху всього тулуба.
Ось він кульку маленький смішний,
Хоче цей кулька пограти з тобою.
Він летів, він летів, на твою голову сів...
Він летів, він летів, і на твій животик сіл...
Він летів, він летів, і до тебе на ніжки сіл.
Він пострибав на ногах, а потім раптом луснув - БАХ!
Логопед: Молодець, (ім'я дитини). Весело ми пограли з м'ячиком. Кішка «Мяу», тобі сказала. Кішці сподобалося.
А зараз знову подивимося в скриньку. Відкрий його.
Дитина відкриває скриньку, логопед дістає дві картинки з зображенням кішки і собаки.
Подивися, хто це?
Логопед показує картинку кішки.
Це кішка. Давай скажемо разом: кішка.
Як говорить кішка? «Мяу» говорить кішка. «Мяу».
Давай скажемо разом: «няв».
Логопед показує картинку собаки.
Це собака. Давай скажемо разом: собака.
Як каже собака? «Гав» говорить собака. «Гав».
Давай скажемо разом: «гав».
Логопед кладе перед дитиною дві картинки із зображенням кішки і собаки.
Покажи, де кішка.
Як говорить кішка?
Покажи, де собака.
Як каже собака?
Молодець, (ім'я дитини).
Логопед: Давай подивимося, що ще принесла нам кішка. Відкривай скриньку. Подивись, що в ньому? Діставай.
Дитина відкриває скриньку і дістає мильні бульбашки.
Логопед: Це мильні бульбашки. Давай покажемо Кішці, як ми вміємо пускати мильні бульбашки.
Дихальна гімнастика «Подуй сильніше»
Вправа на формування довгого вдиху і видиху, посилення спрямованої повітряної струменя (3-4 рази)
Логопед: Дивись, (ім'я дитини), які красиві кульки.
Логопед показує, як правильно видувати мильні бульбашки.
Потім пропонує дитині подути в кільце, вмочивши його в мильний розчин.
Дитина під контролем дорослого виконує запропоновані дії.
Якщо дути посильней,
Буде багато бульбашок!
Раз, два, три, чотири, п'ять,
Ні за що їх не зловити.
Л.Гуляева
Логопед: Молодець, постаралася (ім'я дитини). Багато красивих кульок.
3. Заключна частина
Логопед: Який чудовий скриньку. Скільки в ньому цікавого.
А хто приніс скриньку?
Відповідь дитини: Кішка.
Якщо дитина не може відповісти, логопед пропонує повторити разом з ним: кішка.
Логопед: А як говорить Кішка?
Відповідь дитини: Мяу.
Якщо дитина не може відповісти, логопед пропонує повторити разом з ним: «няв».
Логопед: Молодець, Кішці сподобалося грати з тобою. І тому вона дарує тобі мильні бульбашки. Будеш грати з ними вдома з мамою. Давай скажемо Кішці спасибі. Спасибі, Кішка.
Логопед пропонує дитині попрощатися з Кішкою, погладити її.
Список використаної літератури:
1. Гришвина О.В., Пузыревская Е.А., Сочеванова Є.В., Ігри-заняття з дітьми раннього віку. - М.: Прсвещение, 1988.
2. Нищева Н.В. Весела артикуляційна гімнастика. - СПб.: Дитинство-Прес, 2010.
3. Пегора К.Л., Пантюхина Г.В., Голубєва Л.Г Діти раннього віку в дошкільних установах. - М: ВЛАДОС, 2003.
Читайте також: