|
Конспект ігрового заняття для дітей (5-7 років) з інтелектуально-творчими здібностями:
«Подорож у казку»
Мета: розвиток інтелектуально-творчих здібностей дітей, уяви, навичок міжособистісної взаємодії з однолітками.
Завдання:
- розвивати логічне, образне, понятійне, творче мислення, уяву, слухову, зорову пам'ять, увагу і мова дітей;
- навчати дітей вмінню слухати і чути іншого;
- збагачувати та активізувати словник дітей;
- виховувати бажання і вміння співпрацювати;
- уміння знаходити спільні рішення;
- пробуджувати у дітей добрі почуття один до одного;
- формувати почуття впевненості;
- сприяти повноцінному розвитку особистості дитини через самовираження і творчість;
- розвиток вербальної та невербальної уяви
Обладнання:
- мультимедіа;
- ребуси;
- кубики Нікітіна;
- круги Ейлера;
- колба, різнокольоровий пісок;
- житоны;
- прогресивні матриці Равена;
- пісочна терапія.
Хід заняття
1. Організаційний момент: (звучить спокійна музика, діти входять в зал).
Психолог (в образі «принцеси Жасмин»): «Здрастуйте хлопці! Проходьте, я вас дуже чекаю! Сьогодні ви потрапили в казку! Мене звуть принцеса Жасмін, а подивіться, що це в мене в руках? (відповіді дітей) Правильно, це чарівна лампа Алладіна. А давайте його покличемо?!».
Джин із лампи відповідає: «Ачхи! Хлопці допоможіть, звільніть мене. Злий чаклун зачарував мене і тепер я не можу вийти з лампи. Тільки найсміливіші і розумні зможуть мене звільнити. Пройдіть випробування і мене з лампи звільніть. Вам потрібно зібрати всі чарівні картинки і скласти слово це і буде ключ до мого звільнення».
Принцеса Жасмін: «Ну що, допоможемо Джину вибратися з лампи? Але для початку потрібно відгадати зашифровані ребуси.» (отгадываем ребуси) Тоді йдемо подорожувати по казці.
2. Завдання на інтелектуальний розвиток (кубики Нікітіна «Склади візерунок»).
Принцеса Жасмін: «Хлопці, дивіться, тут стався обвал каміння і далі ми не зможемо пройти. Дивіться, тут і завдання будь-тобто, нам потрібно зібрати з цих зачарованих каменів різнокольорові візерунки. Спробуємо?» (діти виконують завдання). І отримують чарівну картинку. (завдання діти виконують індивідуально).
3. Круги Ейлера.
Принцеса Жасмін: «У багатьох казках є чарівні предмети й у нашій з вами казці теж існують чарівні предмети. А що це за чарівна скринька, давайте подивимося. Тут перемішалися прості й чарівні предмети з казок. Потрібно розібрати предмети на 2 групи: в червоний обруч покласти чарівні предмети, а зелений - прості предмети. А в середину те, що об'єднує і прості предмети і чарівні.» (Діти виконують завдання.) Отримують чарівну картинку.
4. Гра на розвиток уяви і фантазії дітей.
Принцеса Жасмін: «Ну що ж, а нам пора вирушати далі, нам зволікати ні як не можна, продовжуємо шлях друзі. А на чому подорожував Алладін? (килим літак). Наше з вами наступне випробування, нам потрібно полагодити килим літак. (Використовуються прогресивні матриці Равена - діти виконують завдання індивідуально). Ви отримуєте таку чарівну картку. Дивіться, це той самий килим, який ми зібрали, пропоную всім сісти на килим і уявити собі, що це чарівний килим, куди б ви хотіли полетіти? Подивіться, які хмари, на які предмети вони схожі, а може бути на якихось звірів?» (відповіді дітей).
5. Вправа «асоціації».
Принцеса Жасмін: «Ось ми і прилетіли до наступного випробування. Хлопці дивіться, а це чарівний посудину, щоб нам отримати таку чарівну картинку потрібно наповнити чарівним піском і при цьому виконати не просте завдання. Я вам буду називати слова, а ви будете говорити слова асоціації і наповнювати колбу чарівним піском. А потім подивимося, що у нас вийде. (Наприклад: весна, подорож, чари, діти, свято)». Отримують ще одну чарівну картинку.
6. Музична розминка «Танець східних принцес».
7. Релаксаційна вправа «Мій настрій».
Принцеса Жасмін: «Випробування наші підходять до кінця, але нам не вистачає ще однієї чарівної картинки для того, щоб скласти слово, дивіться, це ж чарівні піски, з допомогою цього чудового піску можна намалювати все що хочеш. І я вам пропоную намалювати ваш настрій. (виконують вправу)». Отримують ще одну картинку. А тепер нам потрібно розшифрувати ці житоны і скласти слово. (виконують завдання разом з психологом). Ось ми і розшифрували зачароване слово і це слово Алладін. Діти, а як же нам Джина дістати з лампи? (потерти лампу). З'являється Джин: «слухаю і корюся, дякую вам мої рятівники, я знаю ваше бажання, я зараз вам покажу диво. (Робимо досвід разом з дітьми «північне сяйво».) А за те, що ви впоралися з усіма перешкодами, і звільнили мене з лампи я хочу вас нагородити самоцвітами, які можуть виконати ваші бажання. А тепер нам разом з принцесою пора вирушати до Алладину. До швидкої зустрічі друзі!»
Використовувана література:
1. Ільїн О.П. Психологія творчості, креативності, обдарованості СПб 2009.
Читайте також: