Свіжі публікації




«Спостереження за листопадом»

Цілі:

  • познайомити дітей з різноманіттям фарб золотої осені;
  • пояснити дітям значення слова «листопад»;
  • розвивати спостережливість і творчу уяву, дрібну моторику рук;
  • виховувати дбайливе ставлення до природи та навколишнього світу.

 

Хід заняття

В сонячний осінній день вихователь з дітьми виходить на прогулянку.

Вихователь загадує дітям загадку.

Прийшла без фарб, без пензля

І перефарбувала все листя (осінь)

Вихователь: Про яку пору року йдеться у ній? Правильно, це осінь. Осінь прекрасна пора року. Коли настає осіння пора всі дерева і чагарники вбираються у яскраві легкі сукні - жовті, помаранчеві, червоні. Вся земля вкрита золотавим килимом. Ходімо, обережно походимо по листочкам (листочки під ногами шумлять). Чуєте, як листя шумлять? Бачите, то один листочок впав на землю, а інший крутиться - крутиться і повільно падає вниз. Від легкого подиху вітерця, весело перешіптуючись одне з одним, листочки падають з дерев. Сиплеться на землю золотистий дощ листя. Таке явище в природі називається «листопад».

Вихователь пропонує згребти в оберемок листя, підкинути вгору і голосно промовити разом з ним.

Падають, падають листя

В нашому саду листопад

Жовті, червоні листя

За вітром в'ється летять...

Дітям вихователь дає завдання знайти по два найбільш великих яскравих аркуша для гри.

Вихователь каже, що кожен з дітей буде тим листочком, який у млості в руках.

Педагог читає текст, а діти відповідно з ним виконують руху.

Ми - листочки, ми - листочки,

Ми осінні листочки.

Ми на гілочках сиділи,

Делі стоять колом, тримаючи в руках

листочки.

Дмухнув вітер - полетіли.

Ми літали, ми літали -

Всі листочки так втомилися.

Перестав дути вітерець -

Розбігаються по доріжках.

Бігають, помахуючи листочками.

Дружно сіли ми в гурток.

Сідають навпочіпки, листочки

тримають над головою.

Раптом подув вітер знову

І листочки з гілок здув.

Розбігаються по доріжці.

Всі листочки полетіли

І на землю тихо сіли.

Підкидають листя вгору.

Вихователь просить відібрати по одному найкрасивішому листочку, який подобається дитині. З кожним з дітей уточнює забарвлення аркуша, демонструє його всім, захоплюється: Яка чарівна осінь, постаралася, вийшов такий гарний листочок! А ти його відшукав, молодець!

Дітям вихователь пропонує викласти візерунок з осіннього листя. А що ще можна викласти з осінніх листочків? (метелика, рибку, півника).

Вихователь: А ми з вами продовжимо життя листочків, але для цього нам потрібно попрацювати. Збираємо різні листя - великі і маленькі, яскраві і темні. Всі вони знайдуть своє місце у вашій аплікації взимку, варто лише трішки пофантазувати.

Діти разом з вихователем збирають листочки в кошик.

Вихователь: Ми зібрали багато чудових осінніх листків! Нам пора повертатися в дитячий сад. Хлопці, вам сподобалося сьогодні на прогулянці? Що можна зробити з осіннього листя?

Наступна робота:

1. Зібрані листя готують для зберігання.

2. Малювання на тему «Листопад».

3. Аплікації на тему «Осінь».

4. Проведення виставки дитячих робіт.

5. Конкурс дитячих робіт.

 

Література:

1. Кравченко І.В., Долгова Т.П., Прогулянки у дитячому садку. - М: ТЦ Сфера, 2010.

2. Горькова Л.Г, Кочергіна О.В., Обучева Л.А., Сценарії занять по екологічному вихованню. - М:, ВАКО, 2011.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.