Свіжі публікації




Проект «Що забруднює повітря?»

Проблема: «Виявити джерела забруднення повітря».

Мета: дати дітям елементарне уявлення про джерела забруднення повітря, про значення чистого повітря для нашого здоров'я, про деякі правила екологічної безпеки.

Завдання:

- вчити дітей розробляти гіпотези, розвивати їх прагнення до самостійного отримання знань досвідченим шляхом, вміння синтезувати свої знання і користуватися ними при вирішенні пізнавальних і практичних завдань;

- розвивати аналітичне мислення (пошукова діяльність в ході рішення проблеми);

- розширювати знання про джерела забруднення;

- допомогти дітям навчитися вибирати місця для прогулянок (подалі від заводів);

- закріпити раніше отримані знання про повітря, про те, як людина використовує повітря.

Попередні етапи проекту:

1. Бесіда «Навіщо нам потрібен чисте повітря»

2. Екскурсія «Підприємства нашого міста. Завод НВО Машинобудування»

3. Бесіда «Користь і шкода транспорту»

4. Проведення дослідів і експериментів по очищенню повітря.

Хід заняття.

1. Введення в проблему.

Ст. - Хлопці, сьогодні до нас у гості обіцяв прилетіти Карлсон. Але він чомусь затримується, може, з ним щось сталося? Чому ж його так довго немає?

Раптом лунає стукіт у двері. Входить Карлсон сумний. Вся одежа у нього брудні, в сажі. Він чхає, кашляє. Вихователь садить його на стілець і розпитує, що сталося.

Ст. - Хлопці, мені здається, що Карлсон захворів. Давайте його полікуємо його улюбленим ласощами. (Вихователь дістає банку з варенням і дає її Карлсона)

К. - Ой, спасибі, хлопці, мені відразу стало добре, і я майже одужав.

Ст. - Карлсон, розкажи, що з тобою сталося?

К. - Ви знаєте, що я живу на даху. У мене завжди там чисте і свіже повітря, а від брудного я починаю чхати і кашляти.

2. Поетапне вирішення проблеми.

Ст. - А де ж ти надихався брудного повітря?

К. - Я пролітав над великою дорогою, за нею їхало багато машин. Втім, вони й не їхали, а майже стояли і диміли вихлопними трубами.

Ст. - Ти, напевно, пролітав над московською кільцевою дорогою. Там, правда, дуже багато машин.

К. - Зараз мені вже стає краще, напевно, ви тільки провітрювали кімнату і в ній повітря чисте і свіже? Обов'язково треба провітрювати приміщення. Хлопці, як ви думаєте для чого? (Відповіді дітей)

Хлопці, я поки летів до вас, склав вірш, але він трохи сумний.

Хто від пилу задихнувся,

Їдким димом поперхнувся,

Буде кашляти і хрипіти,

І зовсім не зможе співати!

Не допоможе ні варення,

Ні цукерки, ні печиво!

К. - Летів-летів я до вас і раптом у мене моторчик заглох, і я вирішив відпочити. Приземлився я на автомобільній стоянці, але довго я не міг пробути там, аж надто повітря брудний. Машини їздять туди - сюди і дим випускають брудний. Хлопці, а ви бачили, як машини випускають брудне повітря? (відповіді дітей)

Ст. - Хлопці, як ви думаєте в нашому місті багато машин? (відповіді дітей).

Ст. - Хлопці, якої шкоди навколишньому середовищу може завдати транспорт? /Далі діти разом з вихователем з'ясовують: Чому шкідливі «пробки» на дорогах? Як з цим можна боротися? Які види транспорту найбільш екологічні?

К. - Але на цьому мої пригоди не закінчилися. Полетів я далі і раптом переді мною з'явилися величезні чорні труби, а з них йде чорний, чорний їдкий дим.

К. - Хлопці, як ви думаєте, що це було? (відповіді дітей)

К. - Правильно, завод.

Я летів по повітрю,

І мій моторчик гудів.

Раптом - труба, над нею - дим,

Опинився я над ним.

Тут питання будь ясний:

Брудний повітря нам небезпечний.

Ст. - Тепер ми зрозуміли, чому ти такий брудний став. Ти пролетів над трубою, з якої йде брудний дим. Хіба ти не знаєш, що навіть ходити біля заводів небезпечно?

Ст. - Хлопці, а ви знаєте чому? (відповіді дітей)

К. - Мені ці брудні заводи не потрібні! І машини то ж, я по повітрю літаю!

Ст. - Карлсон, але як же бути без заводів і автомобілів?

К. - Так, як - небудь обійдемося!

Ст. Заводи нам необхідні, тому що на заводах виготовляють взуття, продукти, меблі і.д. Хлопці, як ви думаєте, де у нас в місті Реутов може бути забруднене повітря? /Передбачувані відповіді дітей: дороги, стоянки автомобілів, промислові підприємства/.

- Хлопці, а хто знає, що виготовляють на нашому заводі?/Відповіді дітей/

Ст. - Продукція нашого заводу дуже потрібна всій нашій країні. Його не можна закривати. Але, подивіться, біля нашого заводу знаходиться зона відпочинку: ставок, парк, кафе і навіть поліклініка. Скажіть, стали б люди гуляти і лікується там, де небезпечно? /відповіді дітей/. Отже, можна зробити висновок, що наш завод практично не забруднює навколишнє середовище. Як же так вийшло? /відповіді дітей/

Ст. - У нашому місті роблять дуже багато для того, щоб не забруднювати землю, воду, повітря. Щоб жителям Реутова жилося добре і комфортно /садять квіти і дерева, ставлять очисні фільтри на підприємствах, стоянки і бензоколонки відносять як можна далі від житлових будинків і т.д./

3. Підсумок.

К. - Хлопці, ви ж знаєте, що я дуже розумний Карлсон на всьому білому світі. Я зрозумів, що треба на труби заводів і фабрик встановлювати фільтри для очищення повітря. Тоді і повітря чистіше, і люди зможуть гуляти поблизу заводів, і я буду літати над заводами, і мені буде чим дихати, і я буду завжди чистим. А тепер, хлопці, мені пора прощатися з вами. Мене чекають великі справи.

Ст. - Хлопці, а давайте на прощання, намалюємо Карлсона подарунок. Але він має бути пов'язаний з екологією: може це буде екологічний автомобіль з майбутнього, фільтр для очищення повітря, а може, просто куточок природи: ліс, струмок, квіти, тварини...

Діти виконують завдання. Дарують малюнки Карлсона і прощаються з ним.

 



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.