Свіжі публікації




Проект у 2 молодшій групі Тема: «Квіти на підвіконні і на клумбі»

Тип проекту: дослідницький, короткостроковий (2 - 3 заняття), груповий.

1 етап проекту

Мета: розвивати інтерес до розвитку і росту рослин кімнатних і на клумбі, спостережливість і допитливість, наочно-дієве

мислення.

Завдання:

1. Закріпити знання дітей про кімнатних рослинах. Познайомити з назвами 2-3 кімнатних рослин.

2. Ознайомлення з рослинами, що живуть на вулиці.

3. З'ясувати, що потрібно рослинам для їх росту і цвітіння.

4. Вчити порівнювати рослини, знаходити схожість і відмінності у зовнішніх ознаках.

5. Дати уявлення про насіння і черешках. Вчити послідовності під час посадки.

6. Розвивати інтерес до розвитку і росту рослин, вчити бути допитливими і спостережливими.

Матеріал:

Слайди або фотографії «Кімната без кімнатних рослин», «Кімната з кімнатними рослинами»; кімнатні рослини: декабрист (слайд або фото з квітучим декабристом), фіалка, вогник; лоток з землею, насіння айстр, совочок, лійки з водою, дерев'яні палички для розпушування; мисочка з водою, серветки для зняття пилу; ілюстрації квітів на клумбі: троянда, лілія, астра; гра (картки) «Що потрібно рослинам для росту»; фартухи на кожну дитину.

 Хід заняття.

Входження в ігрову ситуацію: привітання «Сонячні промінчики» (згуртування групи).

Вихователь:

Перший промінчик, ніжний промінець,

Заглянув він до нас в віконце

І приніс у своїх долоньках

Теплоту, частинку сонця.

Вихователь і діти простягають уперед руки і з'єднують їх разом, як промені сонця. Вихователь пропонує дітям відчути себе теплим сонячним променем, поділитися теплом з друзями.

1 етап проекту - ознайомчий

Вихователь пропонує дітям розглянути фотографії (слайди) кімнати безкімнатних рослин і з кімнатними рослинами. Запитати дітей, яка фотографія їм більше подобається. Чому?

Дітям подобається фотографія з кімнатними рослинами, тому що кімната з ними виглядає красивіше.

Вихователь: Як добре, що вам сподобалася саме та кімната, де багато красивих рослин.

- А ви бачили такі рослини у нас в групі? (Бачили).

- А ви бачили такі ж рослини на вулиці? (Немає).

Вихователь: Правильно, хлопці. Такі рослини живуть тільки в приміщенні, в дитячому саду або вдома, тому їх і називають кімнатними рослинами.

2 етап проекту - вирішення завдань

1.- Хлопці, знайдіть в нашій групі такі ж рослини як на фотографії (слайд). (Діти знаходять рослини).

- Ви знаєте, як називаються ці рослини? (Декабрист - цвіте взимку вгрудні; фіалка - фіолетовий колір; вогник - його квіти схожі намаленькі вогники).

Вихователь пропонує дітям по черзі показати квіти, які вони знають і назвати їх.

Вихователь: А тепер я вам покажу рослина, яку ви не знаєте. Це бегонія крапчаста. Бегонія, тому що її стовбури дуже довгі, як ніби вони поспішають рости, біжать. А чому крапчаста?

Діти: Тому що у неї на листках є білі цяточки.

- Хлопці, вам всі рослини подобаються? (Так).

- Але все одно, якась рослина, я знаю вам подобається найбільше. Підійдіть до того рослині, яка вам подобається більше всіх (діти вибирають рослина, підходять донього).

- Запитайте у свого улюбленого рослини пошепки, щоб тільки воно почуло, добре йому живеться в нашій групі? (Діти розмовляютьз рослинами).

- Що відповіли вам ваші рослини? Подобається їм у нас жити? (Так, їмподобається жити у нас в групі).

- А чому їм подобається жити у нас? (Тому що ми доглядаємо за ними: рыхлимземлю, поливаємо, витирає пил з листя).

Гра «Що рослинам необхідно для зростання»(розташувати картки по порядку).

ґрунт вода

сонце рослини

- Правильно, хлопці. Лійкою ми поливаємо рослини. Без сонячного світла і тепла рослини не ростуть. Рослинам потрібна земля. Рослинам потрібне повітря. І обов'язково їм потрібна наша турбота і ніжність.

2. «Квіти на клумбі».

Вихователь звертає увагу дітей на картинки нових рослин (троянда, лілія, астра).

З'ясовує, де ростуть такі рослини. (На клумбі, на ділянці дитячого саду, біля будинку).

Ці рослини ростуть на вулиці, вони не ростуть будинки. Вихователь називає квіти, які ростуть на клумбі.

- Чим схожі кімнатні рослини і квіти з клумби? Що у них однакове? (Стебла, листя, квіти).

- Чим вони відрізняються? (Одні зростають будинки, інші на вулиці, колір і розмір листя, забарвлення і форма квітів, час цвітіння).

3. Вихователь показує дітям насіння, запитує: «Ви знаєте що це?»

Це насіння. Це насіння квітів, які називаються «айстри». (Показує фото чи ілюстрацію з квітами).

- Уявляєте, як буде гарно на нашій ділянці, коли зацвітуть айстри. Але щоб ці насіння проросли, виросли, зацвіли, нам треба дуже багато попрацювати.

3 етап - практичний:

Посадка насіння айстри з допомогою вихователя, поливання.

Знайомство з живцями (відростками) кімнатних рослин, посадка бегонії крапчастої.

Знайомство зі схемою садіння квітів на клумбі: скопати землю, розпушити - зробити борозенки - полити - посадити насіння - засипати землею - полити борозенки водою.

Психогімнастика «Я рослина» (діти закривають очі).

- Уявіть, що ви маленькі рослини. Вас посадили в теплу, чорну землю. Ви ще маленькі паростки, зовсім слабкі та тендітні, беззахисні. Але ось чиїсь добрі руки поливають вас, розпушують землю, щоб коріння ваші дихали. Ви починаєте рости. Ваші пелюстки підросли, стебло стає міцним. Ви тягнетеся до світла. Як вам добре і на підвіконні і на клумбі з іншими красивими квітами.

- Відкрийте очі. Вам сподобалося бути рослинами? А чому? (За нимидоглядають, розпушують землю, поливають).

- Те ж саме відчувають наші рослини на підвіконні і на клумбі. Ми будемо кожен день доглядати за нашими квітами, їм буде дуже приємно жити в нашій групі. Ми будемо у них питати: «чи Добре ви себе відчуваєте?»

- А тепер давайте уважно подивимося, чи все у нас в порядку в куточку, де живуть наші кімнатні рослини. Може бути, якась рослина треба полити або подрихліть?

4 етап - робота дітей в куточку природи.

Робота дітей в куточку природи під керівництвом вихователя. Звучать дитячі пісеньки.

Список використаної літератури:

  1. Волчкова В.М., Степанова Н.В. Конспекти занять по 2 молодшій групі дитячого саду. Практичне посібник для вихователів та методистів ДНЗ. - Воронеж, ТЦ «Вчитель», 2004. - с.392, стор 376 - 379
  2. Шиян Л.І. Профілактика і корекція порушень особистісного розвитку дітей з ОНР. - журнал «Дошкільна педагогіка», №3 (44), /квітень/, 2008 р. - С.72, стор.51


Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.