Свіжі публікації




Конспект сюжетно-рольової гри «Ательє»

Тип діяльності: Соціалізація.

Завдання: ознайомити з професіями модельєр і секретар; закріпити назви професії людей, які виготовляють одяг (швачка, закрійник, прасувальник); формувати уміння працювати з інформацією; планувати і здійснювати свою діяльність; виховувати повагу до праці працівників ательє.

Цілі: формувати культуру поведінки в громадських місцях; допомогти створити ігрову обстановку; налагодити взаємодію між тими, хто вибрав певні ролі; формувати вміння грати за власним задумом; стимулювати творчу активність, дружелюбність.

Попередня робота: відео-презентація «Подорож у ательє»; розглядання ілюстрацій у журналах по темі «Ательє» і «Як шиють одяг»; малювання «Прикрашаємо сарафан для панянки» (димковская розпис).

Матеріали для заняття: прасувальна дошка, праска, швейна машинка, тканини, ляльковий одяг різної приналежності (чоловіча, жіноча) на демонстраційних вішалках, макети паперових ляльок і їх одягу, манекен, сантиметрова стрічка, наперсток, блокнот, телефон, ляльки.

 

Хід заняття

Вихованці встають навколо вихователя.

Вихователь: Хлопці, ми сьогодні будемо грати з вами в ательє для наших ляльок «Дюймовочка». Познайомимося з новими для вас професіями модельєр і секретар. Секретар, хлопці-це людина, яка приймає замовлення і відповідає на телефонні дзвінки, він буде зустрічати наших відвідувачів. Модельєр створює фасон одягу, тобто пропонує вам-замовникам ескіз, як буде виглядати готовий виріб враховуючи ваші побажання.

Скажіть мені, будь ласка, з якими професіями пов'язаними з пошиттям одягу ви вже знайомі?

Відповідь вихованців: швачка, прасувальник, закрійник.

Вихователь: Нагадайте мені, будь ласка, знаряддя праці і в чому полягає робота кожного з цих професій?

Відповіді вихованців: Швачка-зшиває тканини на швейній машинці, прасувальник-прасує білизну на прасувальній дошці за допомогою праски, закрійник-знімає мірки сантиметровою стрічкою та розкроює на тканини за допомогою ножиць.

Вихователь: Молодці хлопці!

А тепер давайте розподілимо ролі:

Вихователь: Я буду директором нашого ательє, стежити за роботою всіх працівників, щоб наші відвідувачі були задоволені.

(Далі йде вибір за бажанням вихованців.)

Секретар - Богдан.

Модельєри - Поліна, Таїсія, Діана.

Закрійники - Марина, Кирило.

Швачка - Єсенія.

Прасувальник - Данило.

Вихователь: Всі робочі місця зайняті і ми відкриваємося!

Ласкаво просимо в наше ательє! Проходьте будь ласка, наш секретар прийме ваше замовлення!

(Входять відвідувачі з ляльками.)

А поки іншим сервісам відвідувачам ми пропонуємо затишно розташуватися біля журнального столика переглядаючи новинки сезону в журналах мод.

(Вихованці зробили замовлення проходять до модельєрам, які пропонують вибрати ескіз того чи іншого виробу, на вибір замовника, підбирають тканину, потім проходять до закройщикам знімати мірки. Закрійники раскроив на тканини за шаблоном деталі одягу відносять кравчині, а потім і гладильщику.)

Вихователь: Шановні клієнти, поки ваше замовлення виконується, ми пропонуємо вам відвідати наш показ готових виробів. (Вихованці показують на паперових ляльок різні наряди розташувався півколом «клієнтам».)

Запропонувати вихованцям самим продовжити гру, при бажанні мінятися місцями.

Вихователь: Ваше замовлення очікує на вас. Спасибі, що відвідали наше ательє!



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.