Свіжі публікації




Гра-змагання «Хто більше знає?»

по темі: «Овочі та фрукти»

Мета. Узагальнення і систематизація знань дітей про овочах і фруктах.

Завдання:

- закріпити у дітей знання про узагальнюючих поняття «овочі», «фрукти» і назви різних овочів і фруктів;

- закріпити знання про художні твори про овочах і фруктах і вміти їх використовувати;

- розширити знання дітей про картоплю і капусту;

- розвивати вміння відгадувати загадки, підбирати потрібне слово, відповідати на запитання за змістом літературного тексту;

- активізувати словник дітей: вправляти в утворенні прикметників від основ іменників, підбирати іменник до прилагательному

- виховувати вміння вислуховувати відповіді інших дітей;

- виховувати любов та інтерес до художніх творів.

Попередня робота.

- Читання художніх творів «Ріпка», «Чіполіно», «Півник і бобове зернятко», розповідь Н.Носова «Огірки», «Принцеса на горошині», вірш-е Тувім «Овочі», оповідання Сутєєва «Яблуко», «Мішок яблук», казки «Гуси-лебеді», «Крихітка-хаврошечка».

- відгадування загадок.

Матеріали до заняття.

- розрізні картинки на кожен стіл по темі: овочі, фрукти

- кошик для овочів, ваза для фруктів;

- жетони (у формі фруктів і овочів);

- картки (баночки з варенням) з картинками фруктів;

Хід заняття.

Хлопці! Давайте з вами пограємо. У вас на столах лежать розрізні картинки, ви повинні їх зібрати, і здогадатися про що ми будемо сьогодні говорити. Працювати будете в парі і у вас повинна вийти одна картинка.

- Що у вас вийшло?

- Як одним словом можна назвати ці картинки? овочі а у вас фрукти)

- Отже, про що ми з вами сьогодні будемо говорити? (Ми будемо говорити про овочах і фруктах)

Ось ви і дізналися тему нашого заняття. Овочі і фрукти. У нас вийшло дві команди: команда «Овочів» і команда «Фруктів». І ми влаштуємо гру-змагання «Хто більше знає». Умови гри:

1. На кожне питання дати більше правильних відповідей.

2. Один одному не підказувати і перебиваємо.

3. За правильну відповідь команда отримуєте очко. Овочі отримають - овоч в свою корзину, фрукти - фрукт.

В кінці гри очки порахуємо і подивимося і подивимося, хто переможе.

1 Завдання. Відгадай загадку.

Загадка для команди овочів

1. Непоказна, шишковата, а прийде на стіл вона,

скажуть весело хлоп'ята: «Ах, розсипчаста, смачна!»

А тепер для фруктів:

2. Вродила я на славу, голова білого, кудрява.

Хто любить щі - іди шукай.

Овочі 3. Зростаю в землі на грядці я, червона, видовжена, солодка.

Фрукти 4. Я довгий і зелений, смачний і солоний.

Овочі ваша загадка

5. Саме з кулачок, червоний бік.

Пальцем торкнеш - гладко,

А розкусиш солодко.

Фрукти, увагу, загадка для вас

6. Синій мундир, жовта підкладка, а в середині солодко. (Зливу)

2. Завдання. Хто більше назве овочів.

Кожна команда називає по одному овочу по черзі, не повторюючись. Чия команда назве останнє слово, той і виграє.

Починає команда Овочів.

3. Завдання. Хто більше назве фруктів.

Умова теж, команди по черзі називають фрукти, не повторюючись. Чия команда назве останньої слово - перемагає.

Першою починає команда Фруктів.

4. Завдання. Гра «Кухар». А тепер ви перетворитеся про уявних кухарів і будете готувати з овочів.

- Команда «Фрукти»:

«Що можна приготувати з картоплі? (картопляне пюре, запіканка, , котлети, начинку для пиріжків, дранники, вареники)

А ще можна картоплю запекти на багатті, приготувати галушки, додавати в супи і салати, спекти оладки. Адже не дарма картоплю називають другим хлібом. У картоплі є вітаміни і мікроелементи, наприклад, калій, який допомагає нормальній роботі серця.

А ще у картоплі є небезпечний ворог - короладский жук. Личинки жуків об'їдають листя, рослина починає хворіти і погано росте. Щоб цього не сталося жуків і личинок треба знищувати.

- Команда «Овочі»: «Що можна приготувати з капусти. (щі, тушкована капуста, салат з капусти, квашена капуста, пиріжки з капусти)

Добре, а ще з капусти можна приготувати голубці, шніцель, вареники А ви знаєте, капусту на Русі любили з давніх часів і заготовляли у великих кількостях. Склали навіть приказки: «Для чого і город городити, якщо не садити капусту».

Хлопці! А ви знаєте улюблене блюдо Карлсона? Це варення.

- А з чого варять варення? (варення варять з ягід, фруктів)

- Давайте приготуємо для Карлсона варення з фруктів кожна команда по черзі.

Варення з яблук - яблучне варення

Зі слив - сливове варення

З персиків - персикове варення

З абрикосів - абрикосове варення

З вишні - вишневе варення

З груш - грушеве варення

Хлопці, а ви знаєте, що варення варять і з кабачків, виходить дуже смачне кабачкове варення.

Фізкультхвилинка.

А зараз трохи на городі попрацюємо. Встали, виконуємо всі разом, дружно.

Ми картоплю накопали,

Огірки з грядки зірвали, (присідання)

Выдергали всю моркву, (нахили)

Зрізали капусту спритно.

І у кошику від землі вам подарунок принесли.

Продовжуємо нашу гру.

5. Завдання. Послухайте вірш і скажіть, про що воно:

Це вірш для команди «Овочі».

Що росте на нашій грядці? Огірки, солодкий горошок

Помідори і кріп для приправи і для проб.

Є редиска і салат - наша грядка просто скарб,

Але кавуни не ростуть тут.

Якщо ти уважно слухав, той обов'язково запам'ятав.

Відповідай-ка по порядку: що росте на нашій грядці?

Вірш для команди «Фрукти»

- Послухавши вірш, дайте відповідь на питання: «З чого господиня готувала суп?» Господиня одного з базару прийшла,

Хазяйка з базару додому принесла:

картоплю, капусту, моркву, горох, петрушку і буряк, ох!

- З чого господиня готувала суп?

5. завдання «Підбери потрібне слово». Треба придумати слово, яке відповідає на питання «що?», незабутній, що ми сьогодні говоримо про овочах і фруктах.

Великий (що?) - кавун, кабачок, картопля

Маленька (що?) - редиска, морква

Круглий (що?) - помідор, персик, горошок

Синя - слива

Зелений - огірок, помідор, кабачок

Солодка - груша, морквина, слива.

Твердий, довгий, соковитий, гіркий, смачний, хрусткий.

6. завдання. Гра «Доскажи слівце».

Слухає і відповідає команда «Овочі».

На жаркому сонці підсохла і рветься з стручків...(горох)

«Фрукти»

І при похмурій погоді світить сонце в городі.

В селах зростає і в селах диво-сонечко - ...(соняшник)

«Овочі»

Він з гарбузової родини, на боці лежить всі дні,

Як зелений чурбачок під названьем ....(кабачок)

«Фрукти»

Кругла так гладка, розкусиш - солодка.

Засіла міцно на грядці...(ріпка)

«овочі»

Змусить плакати всіх навколо, хоч він і не забіяка, а ...

«Фрукти»

Вірите - не вірите, ми родом з Америки.

У казці ми сеньйори, на грядці .... (помідори)

А зараз я буду вимовляти чистоговорку, а ви підкажіть останнє слово.

Ор-ор-ор зірвали червоний помідор ...

Ець-ець-ець з'їли смачну огірок ...

Жан-жан-жан лежить на грядці ....баклажан

Бус-бус - бус ми розрізали кавун.

7. Гра «Знавці казок». Зараз ми послухаємо хто любить і знає казки.

1.Скажите в назві яких творів зустрічаються овочі і фрукти? «Ріпка», «Чіполіно», «Півник і бобове зернятко», розповідь Н.Носова «Огірки», «Принцеса на горошині», вірш-е Тувім «Овочі», оповідання Сутєєва «Яблуко», «Мішок яблук».

2. Дізнайся казку по уривку, тому що в них йде мова про овочах і фруктах:

- «Покликала внучка - цюцю, тягнуть - потягнуть..»

- «Коровушка - матінка, мене б'ють корять , хліба не дають, плакати не велять...»

3.В яких творах фруктові дерева допомагають головним героям? «Гуси-лебеді» - яблунька

«Крихітка - хаврошечка» - яблунька

Розповідь «Мішок яблук» - яблука допомогли зайцю.

8. Завдання «Вершки і корінці». А тепер пограємо в гру «Вершки і корінці». Їстівний корінь овоча будемо називати корінці, а їстівний плід на стеблі - вершки. Я буду називати якийсь овоч, а ви відповідаєте швидко, що в ньому їстівне: вершки або корінці. Будьте уважні, в деяких овочах їстівне і те і інше. Працюємо командами.

Морква (корінці), помідор (вершки), цибулю (Вершки і корінці)

Картопля (корінці), огірок (вершки), буряк (корінці)

Ось і закінчилась наша гра-змагання.

Час підвести підсумки. Очки порахуємо, можете разом зі мною. Отже, команда овочів набрала 14 очок, а команда «Фрукти», порахуємо....14 очок. Виходить нічия. Перемогла дружба, всі добре попрацювали, правильно відповідали.

- А які завдання виявилися для вас найцікавішими?

- Давайте згадаємо, чи відчули ви якісь труднощі?

На цьому заняття закінчено.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.