Свіжі публікації




Планування освітньої діяльності з математики в середній групі, в рамках ФГТ

Реалізація ФГТ в ДНЗ потребує нового підходу до організації виховно-освітнього процесу. У відповідності з новими вимогами ми вирішуємо програмні освітні завдання спільної діяльності дорослого і дитини, і самостійної діяльності дітей. Одна з основних завдань - це підвищити результативність і якість освітнього процесу. Новий документ ставить у главу кута індивідуальний підхід до дитини і гру. Змінюється спосіб організації дитячих видів діяльності: не керівництво дорослого, а спільна (партнерська) діяльність дорослого і дитини - це найбільш природний і ефективний контекст розвитку в дошкільному дитинстві. Необхідно відзначити, що кожному виду дитячої діяльності відповідають певні форми роботи з дітьми. Ігровий метод в організації безпосередньо освітньої діяльності стає найбільш актуальним. Пропонована освітня діяльність для середньої групи, побудована з принципом інтеграції освітніх областей.

«Допоможіть гномика повернутися додому».

Мета: Формування елементарних математичних уявлень у дітей у спільній ігровій діяльності з дорослим.

Завдання:

- закріплювати порядковий рахунок в межах 3, вміння співвідносити число і кількість предметів («комунікація», «пізнання»);

- закріплювати вміння розрізняти ліву і праву сторону («комунікація», «пізнання»);

- користуватися словами «широкий», «вузький» («комунікація», «пізнання», «ОБЖ»);

-вчити розрізняти предмети за кольором і фактурою, геометричні фігури («пізнання», «продуктивна»);

- вчити групувати предмети за кольором («пізнання», «комунікація», «ОБЖ»);

- вчити складати ціле з частин («продуктивна», «трудова»);

- вчити дітей порівнювати множини одним способом («пізнання», «комунікація»)

Обладнання: числові картки; картки з цифрами один і два (номера вагонів); шаблон містка; набір геометричних фігур, різних за фактурою; метелики - 3 шт.; квіти - 5 шт.; будинок гномика - пазл.

Організаційний момент: Пальчикова гімнастика:

У цьому будиночку п'ять поверхів:

На першому живе сімейство їжаків,

На другому живе сімейство зайчат,

На третьому сімейство рудих більчат,

На четвертому живе з пташенятами синиця,

На п'ятому сова - дуже розумний птах.

Ну, що ж, пора нам спуститися назад:

На п'ятому сова, На четвертому синиця,

Білченята на третьому,

Зайченята - другому,

На першому єжи, ми ще до них прийдемо.

Ігрова ситуація (хід):

Вихователь: Хлопці, чуєте, хтось плаче? Та це ж гномик. Гномик, чому ти плачеш, що сталося?

Гномик: Я гуляв, і раптом налетів сильний вітерець. Він забрав мене далеко від дому і зруйнував мій будиночок. Тепер мені ніде жити. Хлопці, ви допоможете мені побудувати новий будиночок?

Вихователь: Хлопці, ну як допоможемо гномика?

Діти: Так!

Вихователь: Зараз ми з вами вирушимо в подорож, де нас чекає багато сюрпризів. І ми обов'язково допоможемо нашому другові!

Д/і « Квиток на поїзд».

Вихователь: А на чому ж ми з вами вирушимо в дорогу (варіанти дітей). Ви всі молодці, але нас багато, тому транспорт потрібен великий. Давайте поїдемо на поїзді, і гномика візьмемо з собою. Як ви думаєте, що потрібно зробити, перш ніж ми сядемо на поїзд? (купити квиток). Скільки квитків нам потрібно, якщо ми хочемо поїхати всі разом? (стільки ж скільки дітей) Гномик зараз роздасть нам квитки. На кожному квитку вказано номер вагона, у якому ви поїдете (числові картки), він відповідає цифрі на вагончику. Перший вагон буду я, другий-гномик. І так подорож починається, сідаємо в свої вагони. Всі пасажири на місцях - можна їхати. Подивіться направо, наліво. Шлях вільний, поїхали!

Доїжджаємо до першої станції.

Д/і «Збери місток».

Вихователь: Хлопці, наш поїзд зупинився. Давайте вийдемо з поїзда і подивимося навколо. Подивіться, це ж річка! Річка, яка - широка або вузька? Якого кольору? (відповіді дітей)

Гномик: Що ж нам робити, як я потраплю додому? Місток зруйнував вітерець-пустун, як же ми переберемося через цю широку річку?

Вихователь: Давайте покладемо детальки, з яких можна побудувати міст, на свої місця.

Вихователь показує на шаблон містка. Поруч лежать геометричні фігури, різні за фактурою. Діти виконують поставлену задачу.

Вихователь запитує: Яку фігуру взяли? Якого кольору? Яка на дотик? (гладка або шорстка) Скільки кутів у фігури, скільки сторін?

Після того як спорудження мосту буде завершена, діти «перебираються» через річку.

Вихователь: По вагонах, поїхали далі.

Доїжджаємо до другої станції.

Д/і «Метелики».

Вихователь: Хлопці, ми з вами опинилися на квітковій галявині.

Тут квіти розпустилися

Небувалої краси.

Гномик: Подивіться, вітерець заніс метеликів в мережі злого павука!

Вихователь: Нам потрібно їм допомогти звільнитися! Скільки метеликів зловив павук? (багато) Давайте їх звільнимо! Ми з вами будемо відволікати злого павука, а гномик в цей час звільнить метеликів.

Фізкультхвилинка:

Два бавовни над головою, два бавовни перед собою, дві руки за спину сховаємо і на двох ногах поскачем!

Гномик звільняє метеликів з полону: Давайте допоможемо їм сховатися, щоб павук не помітив і не зловив їх знову. Як ви думаєте, як ми їм допоможемо? Їм треба сховатися, але як? Діти пропонують свої варіанти. Молодці, хлопці, кожна метелик має сісти на квітку такого ж кольору, як вона. Давайте допоможемо їм сховатися.

Діти садять метеликів, квіти. Вихователь задає питання: Якого кольору метелики? На який квітка сяде метелик? Порівну чи метеликів і квітів? (Ні) Чого більше? (Квітів) Чого менше? (Метеликів) Чому ви думаєте, що кольорів більше? (Тому що квіти без метеликів) Як зробити так, щоб квітів і метеликів стало порівну? (Діти пропонують варіант)

Гномик: Ой, дивіться, до нас прилетіли ще метелики.

Вихователь: Ну, ось тепер у нас метеликів і квітів стало порівну. Хлопці, а куди ми з вами йдемо? (Допомагаємо гномика повернутися додому, і побудувати йому будиночок)

Паровозик їде на кінцеву станцію (стільчики)

Вихователь: Хлопці, давайте подивимося, чи далеко до будиночка гномика? Одягнемо чарівні окуляри! Пальчикова гімнастика «Окуляри»: Ми одягли окуляри, будинок гнома розгледіли. (Діти «одягають» окуляри: великі пальчики правої і лівої руки разом з іншими утворюють кільця, які дитина підносить до очей). Обігрується ситуація: вихователь спочатку запитує дітей, що і кого вони бачать крізь чарівні окуляри. Поки діти, таким чином, розглядають один одного, приміщення групи, вихователь виставляє на демонстраційному полотні ( магнітній дошці) «будинок гномика, розрізаний на 4 частини».

Вихователь: Діти, подивіться, ось і обіцяний сюрприз.

Д/і «Побудуй будинок гномика».

Вихователь: Нам з вами залишилося виконати те, що ми обіцяли - це побудувати будиночок для нашого друга. (діти збирають пазл на магнітній дошці)

Гномик: Ну от хлопці, ви допомогли мені повернутися додому, і побудували для мене новий будинок. Велике спасибі. А мені пора, до нових зустрічей! (діти прощаються з гномиком)

Підводимо підсумок:

Діти сідають на свої місця, або збираються навколо вихователя. Вихователь: Хлопці, наша подорож закінчилася. Кому ми сьогодні допомагали? Що робили? (відповіді дітей)

Вихователь: Молодці, хлопці! Ми з вами, сьогодні, весело грали і багато нового дізналися.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.