Свіжі публікації




Відкрите заняття з дітьми середньої групи
«Навички самообслуговування»

Мета: Продовжувати вчити дітей самостійно доглядати за своїм зовнішнім виглядом і станом одягу.

Завдання:

1. Закріплення вміння дітей прибирати речі на свої місця

2. Формування навичок з догляду за одягом;

3. Формування прагнення до охайності; до вміння помічати і виправляти недоліки зовнішнього вигляду у себе та інших дітей;

4. Удосконалення вміння самостійно одягатися в правильній послідовності;

5. Збагачення словника з допомогою прислів'їв та приказок по темі

 

Хід заняття

Вихователь: Діти, вранці нам прийшов лист, що не підписана, зворотної адреси немає. Почитаємо, що там написано: «Здрастуйте! Потрібна ваша допомога! Прийду вранці!»

Дуже цікаво! (дзвінок у домофон) А ось, напевно, і наш гість!

(В групу входить лялька, здається, починає знімати верхній одяг і на ходу розкидає речі.)

Лялька: «Здрастуйте! Мене звуть лялька Катя. Я засмучена. Мої подружки не запрошують мене до себе в гості! Вони кажуть, що я неакуратна, неохайна! Що це за слова такі, що вони означають? І що мені тепер робити? Ви тут всі знаєте, от я і вирішила до вас звернутися за допомогою!

Вихователь: Ми знаємо, Катя, як тобі допомогти! По-перше, діти, що означають ці слова - неакуратний, нечупара? (Це людина, яка не стежить за своїми речами і своїм зовнішнім виглядом.)

Що Катя зробила неправильно коли увійшла? (Розкидала свої речі.) Давайте розповімо, що з ними насправді потрібно робити.

Індивідуальні відповіді дітей:

- чоботи поставити під лавку,

- куртку повісити на вішалку,

- шапку покласти на полицю.

Вихователь після відповідей дітей допомагає прибрати верхній одяг на свої місця. «Щоб не забулися наші поради, запам'ятай прислів'я та приказки про акуратність, які знають наші діти. Міша С. «Бережи сукню з нова» («означає, що за всіма речами потрібно доглядати не тільки коли вони постаріли, але і коли вони ще нові»).

Лялька: Ой, а у мене тут ще багато речей! Вони всі переплуталися, і я не знаю, що з ними робити! Навчіть мене речі розкладати! (Висипає з пакету речі.)

Діти: Кілька дітей допомагають ляльці розкласти речі по парах, а непарні речі акуратно скласти або розвісити на стільці.

Вихователь: «Речі треба прибирати, не доведеться їх шукати». Діти, ви знаєте, що речі потрібно не тільки акуратно розкладати на свої місця, але і акуратно їх носити, стежити за своїм зовнішнім виглядом. Подивіться на нашу гостю - що не так в її вбранні?

(Діти помічають недоліки в одязі ляльки, і по - черзі виходять їх виправляти

- розв'язаний бант на голові,

- шкарпетки різного кольору,

- тапки не на ту ногу,

- блузка заправлена не до кінця.)

Вихователь: Запам'ятай ще один урок - «Зустрічають по «одягу», а проводжають по розуму» (означає, що люди, в першу чергу звертають увагу на зовнішній вигляд інших людей, на їх «Одяг», а вже потім на все інше).

Лялька: Молодці! Так, багато знаєте! Мені ви все розповіли, а тепер я хочу подивитися - самі-то ви це вмієте робити? Я вам влаштую випробування - хто правильно одягнеться на прогулянку?

(Вихователь вибирає 2 дітей, які будуть показувати, як вони вміють одягатися. А інші підходять до столу, де розкладені картки із зображенням одягу, і показують їх у правильній послідовності.)

Лялька: Молодці, хлопці! Тепер я теж знаю як правильно одягатися!

Вихователь : Ось і ми допомогли ляльки Каті! Сподіваюся, тепер у неї не буде проблем! Давайте згадаємо чому ми сьогодні навчили нашу гостю? Які прислів'я та приказки Каті треба запам'ятати?

Катя: Спасибі, хлопці, ви мені дуже допомогли! Я запам'ятаю ваші поради!



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.