Свіжі публікації




Конспект заняття з розвитку мовлення у другій молодшій групі (3-4 роки)
«Сніг - сніжок»

Цілі:

1. Познайомити з новим віршем «Я, зима і санки» А. Босева,

2. повторити ознаки зими,

3. формувати діалогічну мова.

Завдання:

1. Закріплення знань дітей про пори року

2. уточнення уявлень про зиму через знайомство зі сніжинками,

3. закріплення знань про властивості снігу,

4. встановлення найпростіших причинно-наслідкових зв'язків.

Обладнання: картинка «катання на санках», сніговик, пластмасові сніжинки, мішечок із загадками, страва зі снігом

Лексичний матеріал:

Слова-предмети: «снігопад», «сніжинки»;

Слова-ознаки: «ажурна», «пухнаста»;

Звукова культура мовлення: робота над звуками «ш», «ж» - «пухнаста», «ажурна»

Рекомендована художня література:

Вірш А. Босева «Я, зима і санки»

 

Хід заняття

Стук у двері...

Вихователь: Ой, хлопці, хтось до нас стукає. Дивіться, до нас в гості прийшов наш старий знайомий: «мене не ростили - зі снігу зліпили, замість носа морквина, замість очей угольки».

- Хто ж це? (відповіді дітей)

Правильно, Сніговик. А він до нас прийшов не з порожніми руками, приніс з собою чарівний мішечок. У мішечку цьому цікавий вірш, послухайте уважно і вгадайте - про яку пору року йдеться?

«На засніженій галявині

Я

Зима

І санки.

Тільки землю сніг покриє-

Збираємося ми троє.

Веселимося на полянці

Я

Зима

І санки».

- Правильно, про зиму! Розкажіть мені про зиму, хлопці (відповіді дітей)

- Молодці, багато знаєте. Але це ще не всі сюрпризи, які приготував нам сніговик. Давайте вгадаємо - ще лежить у чарівному мішечку.

Загадка: Що ж за зірочки наскрізні на пальто і на хустці? Всі наскрізні, вирізні, а візьмеш - вода в руці!

- Про які зірочках йде мова? (відповіді дітей)

- Правильно, про сніжинки. Тут багато сніжинок. Давайте протягнемо руку вперед, і на них впадуть сніжинки.

- Розкажи, будь ласка, яка у тебе сніжинка? (біла, легка) (індивідуальні відповіді).

А ще, хлопці, сніжинка ажурна, пухнаста (повтор. 2-4 дитини).

Фізкультхвилинка

«Ми сніжинки, ми пушинки, (руки підняті вгору, похитування в різні сторони)

Покружляти ми не проти, (кружляють)

Ми танцюємо день і ніч (руки на поясі, колінами робимо «пружинку»)

Станьмо разом в коло (діти утворюють коло)

Виходить сніжок» (плавно піднімають руки вгору і кидають сніжинки)

Хлопці, подивіться, у нас тепер скрізь сніг - на підлозі і навіть на столі (справжній сніг лежить на великому блюді). Підійдіть до столу. Який сніг? (білий, пухнастий, блискучий).

Поторкайте рукою його. Який сніг? (холодний)

Давайте залишимо його на столі, а потім подивимося що ж стане з ним.

А Сніговик нам ще хоче загадати загадку:

«На всіх сідає, нікого не боїться». Про що ця загадка? (відповіді дітей)

- Правильно, це сніг, сніг нічого і нікого не боїться. Його ніхто не може зупинити, він лягає куди захоче. Хто знає, куди лягає сніг? На дерева, будинки, дороги, людей).

- А коли сніг падає, це називається снігопад. Давайте повторимо це слово і запам'ятаємо.

- Сніг буває липким і пухким, пухнастим

А тепер давайте подивимося, що ж стало з нашим снігом? (Розтанув)

А чому? (Тому що у нас в кімнаті тепло, а сніг в теплі перетворюється на воду). Подивимося, яка вода в страві? (Брудна.)

Висновок: виявляється, білий, пухнастий чистий, як нам здавалося сніг, перетворився в брудну воду.

- Як ви думаєте, можна сніг є? (Ні, звичайно ж.)

- А чому? (Сніг холодний, брудний, якщо його з'їсти, можна захворіти).

Сніговик: Молодці, хлопці, ви мене порадували, що так багато знаєте про зиму, сніжинки і снігу! Я дарую вам ці сніжинки на згадку про нашу зустріч! А мені пора повертатися на вулицю! До побачення!

Підсумок заняття

Вихователь: Хлопці, давайте згадаємо, про що ми сьогодні говорили? (відповіді дітей).

Які нові слова дізналися? Молодці, ви тепер ще більше знаєте про зиму і сніг.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.