Свіжі публікації




Конспект відкритого заняття на тему:
«Організація самостійної ігрової діяльності хлопчиків старшого дошкільного віку»

 

Цілі:

1. Познайомити дітей з елементарними відомостями про виникнення і розвиток авіації;

2. Ввести в активний словник дітей слова: повітряна куля, літак, вертоліт, парашутист, дирижабль, пілот, аеродром, аеропорт, ілюмінатори, фюзеляж;

3. Вправляти дітей у створенні образу предмета, використовуючи конструктивний спосіб ліплення та конструювання з паперу (орігамі);

4. Формувати вміння встановлювати схожість з об'єктом;

5. Розвивати дрібну моторику кистей рук;

6. Виховувати наполегливість, інтерес, організованість, згуртованість, вміння домовлятися, знаходити спільну мову;

7. Поповнити розвиваюче середовище в групі: зробити атрибути до сюжетно-рольовій грі «Літаки», оформити «Міні-музей авіації»;

8. Зробити посібника по даній темі.

Обладнання:

Картинки з зображенням повітряного транспорту, шкільна дошка з посібниками по ТРИЗ, магнітна дошка зі схемою послідовного малювання повітряного транспорту, методичний матеріал зібраний у ході вивчення даної теми, підлоговий конструктор, кольорові олівці, розмальовки, пазли, лего, великі кубики, фломастери.

Попередня робота: розглядання картинок із зображенням повітряного транспорту; ігри з іграшковими літаками; читання загадок, прислів'їв, приказок, віршів на дану тему; ліплення літаків; читання хлопчикам оповідань і казок на тему літаків; розучування динамічної паузи «Літак»; ігри в рухливу гру «Літаки»; конструювання спільно з дітьми літаків з паперу, картону; робота з батьками - спільне виготовлення хлопчиків і батьків літаків з пластмаса; оформлення всіх отриманих творчих робіт дітей, виставка літаків; оформлення «Міні-музею авіації»; спільне виготовлення атрибутів для гра «Літаки»; розучування гімнастики для очей «Пролітає літак».

 

Хід заняття:

1. Привітання всіх присутніх гостей.

2. Микита О. проводить екскурсію в «Міні-музеї авіації», розповідаючи гостям, про те, які моделі і макети повітряного транспорту знаходяться в міні-музеї. Як робили поробки - літачки, розповідає про літаки, зроблені спільно з батьками. Микита пропонує педагогам сісти за столи і розглянути допомоги, зроблені з даної теми.

3. Далі хлопцям пропонується на вибір кілька видів ігрової діяльності: пазли, підлоговий конструктор, магнітна дошка для малювання, сюжетно-рольова гра «Літаки».

4. Діти довільно починають розмовляти і розходяться по групі, вибравши вподобаний для себе заняття: Саша Ж., Максим К., Назвав М. вирушили збирати пазли. Микита Е. відправився збирати підлоговий конструктор. Равіль Н. почав малювати на магнітній дошці. Кирило Р., Єгор Б. і Степан Н. приступили до сюжетно-рольовій грі «Літаки».

5. Протягом 15 хвилин хлопці показували самостійну ігрову діяльність, весь цей час педагоги спостерігали за хлопчиками, потім поставили питання по темі повітряного транспорту, Кирило Р. розповів про панелі управління літака, Равіль Н. описав свій отриманий малюнок, пояснюючи які частини є у літака. Микита О. представив гостям свій диво-літак з конструктора. Максим К. і Назвав М. зібрали свої пазли і почали допомагати Саші Ж.

6. З хлопчиками провели гімнастику для очей «Пролітає літак».

7. Заохочення дітей та вручення їм медальок з логотипом «Аерофлот».

8. Прощання з гостями.

 

Додаток:

Рухлива гра «Літаки»

Майданчик ділиться на чотири частини і позначається прапорцями. Позаду прапорців в колону встають діти, розділені на 4 групи. Діти грають роль льотчиків на літаках. Лунає команда «готуйся до польоту» - діти згинають в ліктях руки і починають дзижчати. Йде нова команда «летите». Діти, дзижчали і розправляючи руки в сторони «розлітаються» по всьому приміщенню. Після того, як діти трохи політали» вихователь командує «на посадку», тим самим даючи зрозуміти, що пора повертатися на свої місця. «Льотчики» летять кожен на своє місце і стають на одне коліно, тобто «приземляються». Дитина так само може давати команди хлопчиків.

 

Гімнастика для очей «Пролітає літак»

- Пролітає літак (піднімаємо праву руку вгору виконуємо плавні рухи дивимося на свою руку);

- з ним вирушу я в політ (піднімаємо ліву руку виконуємо плавні рухи дивимося на руку);

- я моторчик заводжу (стискаємо руки в кулачки);

- і уважно дивлюся (виконуємо перед собою кругові рухи руками, стиснутими в кулаки);

- піднімаюся вгору, лечу (піднімаємо вгору обидві руки);

- повертатися не хочу (опускаємо обидві руки вниз).

 

Динамічна пауза «Літак»

Полетіли, полетіли (стійка ноги нарізно)

Вперед руками закрутився (обертання руками перед грудьми)

Руки в сторони - в політ

Відправляємо літак (розвести руки горизонтально в сторони)

Праве крило вперед (поворот тулуба вправо з закладом правої руки вперед)

Ліве крило вперед (поворот тулуба вліво з закладом лівої руки вперед)

Раз, два, три, чотири -

Полетів наш літак

Чудовий пілот

У шлях відправив літак (довільний біг з розставленими в сторони руками).



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.