Свіжі публікації




Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення
«Прогулянка в осінній сад»

(2 мл група 3-4 роки)

Мета:

Вчити дітей складати невеликий описовий розповіді разом з вихователем; розвивати вміння помічати красу осінньої природи.

Завдання:

  • розширювати і активізувати словниковий запас; удосконалювати вміння виразно вимовляти приголосні Ф; Д; Ш.
  • знайомити дітей з нетрадиційною технікою малювання (з допомогою поролонових штампів).
  • виховувати активність, ініціативність; сприяти поліпшенню функції дихання, підвищення тонусу дихального апарату; профілактиці нервового перенапруження; розширювати кругозір.

Інтеграція областей: комунікація; формування цілісної картини світу; фізичний розвиток; художня творчість.

Демонстраційний матеріал:

Іграшки: їжак, кішка, дятел.

Плоскі зображення: осінні дерева, квіти (айстри, ромашки, нігтики); картинки із зображенням шапки, куртки, пальто, чоботи, рукавички та іншого одягу), аркуш ватману із зображенням осіннього дерева, паперові листя клена, берези червоного і жовтого кольору.

Музика: шум вітру і дерев.

Роздатковий матеріал: ватяні грудочки жовтого і червоного кольору; гуаш червоного і жовтого кольору; поролонові штампи.

 

Хід заняття:

У: Хлопці, скажіть будь ласка, яка зараз пора року?

Д: Осінь!

В: Правильно, на вулиці стало холодніше, сонечко почало гріти слабкіше, на небі з'являються темні хмари і дощ іде.

(Під звуковий супровід в групу кружляючи заходить «вітер» і приносить з собою лист.)

Вихователь читає лист, в якому мешканці саду запрошують дітей у гості.

У: хлопці, на вулиці стало холодно, яку одяг нам потрібно одягнути?

(Перед дітьми розкладені зображення одягу, діти вибирають ніж підуть у сад.)

(Відповіді дітей: шапку, куртку, пальто, чоботи, рукавички.).

В: правильно хлопці, ми одяглися по погоді і вирушаємо на прогулянку в сад.

(Діти разом з вихователем підходять на галявину і зустрічають їжачка.)

У: Хлопці, хто це?

(Відповіді дітей.)

В: А який він?

Д: Сірий, чорний, колючий з чорними оченятами і носиком як ґудзик. Він може лякати нас колючками і фиркати «Ф-Ф-Ф» (діти повторюють звук «ф» разом з вихователем).

У: Хлопці, їжачок дуже хоче з вами пограти

(Проводиться артикуляційна гімнастка.)

"Кухлик"

Широко відкриваємо рот,

Краєчки піднімаємо,

Язичок - баловничок,

Спинку низько опускає.

Дуже він на ківш схожий,

В нього воду вилити можна,

Тримай воду, не поспішай,

Кухлик всім свій покажи.

Далі проходять по саду і зустрічають кота (кішку).

В: А до кого ми прийшли в гості?

(Відповіді дітей.)

В: А який він?

Д: м'який, пухнастий сірий, ласкавий. Він розповідає казку «мур-мур-мур» або каже «мяу».

У: Хлопці, котик дуже хоче заспівати з вами його улюблену пісеньку

(Проводиться звукова гімнастика.)

  • Зробити вдих носом. На видиху протяжно тягнути звуки «м - м - м», одночасно постукувати пальцем по крилах носа.
  • Енергійно вимовляти «п-б, п-б,п-б». Вимова цих звуків зміцнює м'язи губ.
  • Закрити праву ніздрю і протяжно тягнути «м-м-м-м», на видиху те ж саме, затуливши ліву ніздрю.
  • Енергійно вимовляти «т - д, т - д, т - д». Вимова цих звуків зміцнює м'язи мови

Далі підходимо до квіткової клумби. Милуючись осінніми квітами обходимо її навколо.

В: Яка красива у нас клумба! А хто мені покаже білий квітка? Червоний? Синій?

(діти показують квіти.)

В: А як називається квітка?

Відповіді дітей.

(При показі квітки діти разом з вихователем правильно його називають.)

Діти підходять до «деревам і чагарникам» (демонстраційний матеріал).

На гілці сидить дятел.

У: Хлопці, хто це?

Відповіді дітей.

В: Правильно, це дятел. Він видає звук Д-Д-Д, тому, що дзьобом довбає стовбур дерева і дістає комах. Він лісовий лікар, що лікує дерева.

(Діти повторюють звук Д-Д-Д)

В: А який дятел?

Підходять до місця, де лежать листя берези і клена червоного і жовтого кольорів, зроблені з паперу.

Вихователь читає «Листопад, листопад, листя жовті летять»!

В: Подивіться хлопці, які гарні дерева! Які листя на деревах?

Д: Жовті і червоні

В: Листя легкі, тому вони летять на землю повільно. Летять, кружляють і тихо шепочуть: «ш-ш-ш». (Діти повторюють звук ш-ш-ш).

Проводиться гра «Подуй на листочок»

(Запропонувати дітям ватяні грудочки. Діти дмухають на них, грудочки летять.)

Діти підходять до столів. На великому аркуші ватману зображено осіннє дерево.

У: Хлопці, давайте разом намалюємо падаючі листя!

(З допомогою штампів і фарби малюємо на ватмані листопад.)

Діти розглядають вийшов малюнок).

У: Хлопці, давайте подаруємо картину нашому гостю вітру і пограємо разом з ним у гру «осінні Листочки».

Проводиться гра: вихователь просить дітей показати, як облітає листя з дерев. діти імітують рух листя під читання вірша:

Ми осінні листочки.

На гілках ми сидимо.

Дмухнув вітер-полетіли.

Ми летіли, ми летіли.

І на землю тихо сіли.

Вітер знову набіг

І листочки всі підняв.

Закружляли, полетіли

І на землю знову сіли.

У: Хлопці, вам сподобалася наша прогулянка в осінній сад? Що вам особливо запам'яталося? З ким ви зустрілися на прогулянці? Ви всі хлопці молодці, дуже дружно і правильно впоралися з усіма завданнями. Ну а тепер настав час повертатися в нашу групу. Давайте полетимо на вертольоті, і так, заводимо моторчики: Р - Р - Р. Полетіли! А тепер на паровозику: чух - чух - чух!



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.