|
Конспект безпосередньо - освітньої діяльності по ОБЖ
«Тілі - тілі - тілі - бом! Загорівся Кицин дім»
(для дітей 3-4 років)
Цілі:
- Формувати у дітей знання про правила пожежної безпеки.
- Дати дітям поняття про користь і шкоду вогню.
- Розвивати поняття бути завжди обережними з вогнем.
- Закріпити навички роботи з готовими формами. (пізнання, читання художньої літератури, продуктивна діяльність)
Попередня робота: Читання казки «Кошкін будинок» С.М. Маршака, вивчення прислів'їв та віршів про пожежу, розглядання альбому «01», «Правила пожежної безпеки», ігри з пожежною машиною.
Матеріали до заняття: Демонстраційний матеріал «Не грайся з вогнем», геометричні форми для конструювання, д/і «Пожежна машина», Кішка - сюрпризный момент.
Хід заняття
Вихователь: Хлопці, сьогодні ми поговоримо з вами про вогні. У кожному будинку є вогонь.
- Де його можна взяти? (сірники, запальнички...)
- Для чого розводять багаття? (Щоб грітися, готувати їжу, палити сміття, смажити шашлики...)
- А що треба класти в багаття, щоб він горів? (Палиці, гілки, дрова, листя, суху траву, папір...)
«Прислів'я»
-Сірники не тронь, в сірниках вогонь!
-Сірник - невеличка, а вогонь велетень.
-Не жартуй з вогнем - обпечешся.
-Сльози не гасять пожежі
Вихователь: В наших квартирах, хлопці, багато предметів, які можуть легко спалахнути, тому всі дорослі і діти повинні бути дуже обережними з вогнем. Пожежі дуже небезпечні. У великому вогні можуть згоріти меблі, одяг, іграшки і навіть люди.
- Хлопці, а якщо трапилася біда - пожежа, куди ми повинні зателефонувати? (В пожежну частину)
- За яким номером? (01)
Знає кожен громадянин,
При пожежі, при пожежі
Набирають « 01»
- Як називається машина, яка гасить пожежу? (пожежна машина)
- Чим відрізняється пожежна машина від інших машин, коли вона їде вулицею? (вона червоного кольору, з сходами, їде швидко, звучить серена)
- Як звучить серена? (У-у-у, у-у-у)
-Як називають людей, які гасять пожежу? (пожежники)
Дидактична гра «Пожежна машина» (розрізні картинки)
Фізкультхвилинка
Ча-ча-ча, ча-ча-ча,
Пічка дуже гаряча.
Чі-чі-чі, чі-чі-чі,
Пече пічка калачі
- А зараз я вам прочитаю уривок з казки «Кошкін будинок»
Господиня і Василь,
Старий вусатий кіт,
Не скоро проводили
Сусідів до воріт.
Слівце за слівцем-
І знову розмова,
А вдома перед грубкою
вогонь пропалив килим...
Повернувся кіт Василь
І кішка слідом за ним-
І раптом заголосили:
-Пожежа, горимо, горимо!...
З тріском, клацанням та громом
Встав вогонь над новим будинком,
Озирається навкруги,
Махає червоним рукавом.
- А що далі сталося, давайте послухаємо Аліну.
Сли бом, тілі бом,
Загорівся Кицин дім,
Біжить курочка з відром,
Півник з глечиком,
Конячка з ліхтарем,
Сірий заїнька з листком
І собачка з помелом.
Раз, раз і вогонь згас.
Вихователь: Ось яка біда трапилася хлопці, коли вогонь залишили без нагляду.
Сюрпризный момент (стук у двері)
Входить кішка, вітається з дітьми, плаче, залишилася без будинку.
Кішка:
Немає житла у бідної кішки
Після страшного вогню,
Не залишилося навіть пня.
Вихователь: Заспокоює кішку і пропонує сісти і послухати, що потрібно знати, щоб не сталася така біда. Давайте, хлопці, згадаємо правила пожежної безпеки.
Відповіді дітей:
Для забави та ігри
Сірників в руки не бери!
Не жартуй, дружок, з вогнем
Щоб не шкодувати потім!
Сам не розпалюй багаття
І іншим не дозволяй!
Навіть крихта - вогник
Від пожежі недалекий!
Газ на кухні, пилосос,
Телевізор та праска
Нехай включає тільки дорослий,
Наш надійний старший друг!
Нехай ми маленького зросту,
Тільки зростання тут ні при чому!
Ми завжди готові дорослим
Допомагати в боротьбі з вогнем!
Кішка: Звертається до дітей:
- Які ви молодці всі знаєте. А у мене при пожежі обгоріли лапки, хвостик і я залишилася без будиночка.
Вихователь: Не засмучуйся Кішка наші діти люблять тварин, вони побудують нові будиночки тобі і твоїм друзям.
Діти конструюють будинку з геометричних форм
Підсумок заняття
Читайте також: