Свіжі публікації




Конспект інтегрованого заходи для дітей середньої групи
«Кицин дім»

Цілі:

Мовленнєвий розвиток: вчити дітей виразно розповідати потешку;

Художньо-естетичний розвиток: розглядати ілюстрацію до потешке, звертаючи увагу на яскравість, святковість фарб, емоційне забарвлення художніх образів в ілюстрації Ю. Васнецова;

Художньо-естетичний розвиток: закріплювати метод «стусана» в зображенні пухнастого тварини;

Моральний розвиток: виховувати бажання прийти на допомогу потрапив у біду.

Матеріали:

  • М'яка іграшка-кошеня;
  • Ілюстрація Ю. Васнецова «Кошкін будинок»;
  • Жорсткі кисті, гуаш, трафаретне зображення кошеня.

 

Хід заняття

Вихователь показує м'яку іграшку - пухнастого кошеня і читає потешку:

Тілі-бом! Тілі-бом!

Загорівся кицин дім!

Загорівся кицин дім!

Йде дим стовпом!

Кішка вискочила!

Очі витріщила.

Біжить курочка з відром

Заливає кошкін будинок.

Вихователь виставляє на фланелеграф ілюстрацію «Кошкін будинок» художника Ю. Васнецова.

Вихователь: Давайте подивимося на картинку уважно. Яка ця картинка: весела чи сумна? Чому вона сумна? А хто кричить «Тілі-бом, тілі-бом, загорівся кицин дім»? (текст супроводжується дзвіночком). Де намальовані пожежні собаки? Дивіться, собаки дзвонять у всі сторони. Хто ж почув дзвінок і поспішив на допомогу кішці, щоб будинок у кішки не згорів? А що робить кішка? (Уточнення вихователя «бігає, кричить жалібно, злякано «Мяу-мяу»). А про кого на картинці ми ще не розповіли? (мишки). Що роблять мишки? Вони злякалися або зраділи? Покажіть, як вони злякалися? Подивіться, вся картина блакитна, спокійна, красива. Що росте навколо будинку? І лише пожежа, вогонь, дим, б'ється вгору, високо, ніби кричить: «Я пожежа, я біда, разбегайся, хто куди». Покажіть, як побігла кішка. Як бігла курка з відром заливати кошкін будинок? Як дзвонили пожежні собаки? Чому? Яка курка? (сміливий, хоробрий). Хто вас найбільше сподобався? Чому? А що ви будете робити: тікати як кішка або як курка допомагати тим, хто потрапив у біду?

Вихователь пропонує ще раз подивитися на м'яку іграшку-кошеня, запитує, чи подобається їм кошеня і чому (гарний, пухнастий).

Пропонує намалювати пухнастого кошеня, для чого роздає аркуші паперу з контурним зображенням кошеня, жорсткі кисті, гуаш. Діти малюють кошеня методом «стусана».

Наприкінці заняття всі розглядають отримані малюнки, «Кошеня» хвалить дітей і радіє тому, що у нього тепер було так багато друзів.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.