Свіжі публікації




Розвага для дітей середньої групи «Чарівна квітка»

Мета: Доставити дітям радість від зустрічі з персонажами казки «Чарівна квітка», викликати у дітей бажання допомогти героям. Сприяти розвитку емпатії всередині групи, груповий згуртованості, впевненості дітей.

Закріплювати вміння розрізняти звучання музичних інструментів і підігравати на них найпростіші мелодії. Сприяти розвитку співочих навичок у хорової грі. Вправляти в умінні розрізняти жанри музичних творів (марш, колискова, плясовая). Продовжувати формувати навички ритимичного руху у відповідності з характером музики.

Попередня робота: Участь у конкурсі «Ось природні дари для виробів і ігри». Оформлення фотовиставки «Умілі руки не знають скуки». Лист лесовичку з фотографіями. Навчання дітей грі на металлофоне, барабані. Музично-дидактичні ігри.

Матеріал: Ширма з ляльками, «чарівна» квітка, костюм Лесовичка, музичні інструменти, «Смехотрон», сюрпризи дітям, аудіозаписи «чарівної мелодії, «Зайчик», мелодії маршу, колискової, танечний.

Хід заняття

В групу входить Лісовичок (Л).

Л: Здрастуйте, хлопці! Давайте знайомитись, я, Дідок-Лісовичок, а вас як звуть? (діти називають). Я отримав вашого листа і фотографії. Мені дуже сподобалися ваші поробки з природного матеріалу!

(Гасне світло, звучить «чарівна» музика, Лісовичок звертає увагу дітей на квіти з підсвічуванням).

Л: Хлопці, яка радість, мої чарівні квіти розпустилися! Зірву один з них.

(Світло включається, лунає плач)

А хто це плаче? Це дівчинка Маша (М), підемо запитаємо в неї, що з нею сталося.

(Діти сідають). На ширмі плаче лялька Маша).

Машенька, що ж ти плачеш?

М: Здрастуй Лісовичок! Я по лісу гуляла, квіти збирала і втратила дорогу (плаче).

Л: Не плач, я подарую тобі чарівна квітка (простягає квітка). Понюхай її і відразу веселіше стане.

М: Спасибі тобі, Лісовичок, за квітку.

Л: Іди по цій доріжці. Якщо тобі знадобиться допомога, квітка допоможе.

М: Дякую, Допобачення!

(З'являється вовк (В))

В: Я вовк-зубами клац, з'їм тебе, дівчинко.

М: Не їж мене, Вовче, краще понюхай квітка (вовк нюхає).

В: Що зі мною стало? Зуби клацають і злість пропала.

М: А ти не нудьгуй, з Лесовичком пограй.

Л: У мене за ширмою різні музичні інструменти. Вгадай, що я заграю? (Грає на музичних інструментах, вовк може або неправильно називає, просить дітей допомогти, діти називають) Ось які молодці, добре пограли.

В: Спасибі, хлопці, допомогли мені вгадати всі муз. інструменти. Тепер я знаю, як вони звучать. Допобачення! (Йде)

М: (Злякано) Хлопці, в кущах хтось сидить.

Л: Допоможемо Маше взнати хто ж це. Послухайте мелодію і відгадайте (Звучить мелодія Квітко «Зайчик», діти називають. Вискакує заєць (З) і ховається за кущем).

М: Не ховайся, Зайчик, покажися.

З: Як я тобі покажусь, якщо вовка я боюся?

М: Не бійся, зайчик, вовк вже втік. Понюхай квітка.

З: (Нюхає, стрибає) Нічого я не боюся, навіть вовка здамся! Як мені весело стало, ноги так і просяться в танок. Хлопці, зіграйте мені на муз. інструментах, а я спляшу для вас.

Л: Хлопці, вибирайте муз. інструменти. Які інструменти ви вибрали? (діти називають) Я буду диригентом оркестру. (Діти під керівництвом Лесовичка грають під мелодію танечний, зайчик танцює).

З: Ох і наплясался ж я, спасибі, хлопці! (йде)

Лисичка: Я лисичка-краса, ох як я хитра. Обхитрю кого хочу, тому й регочу (сміється).

М: Понюхай, Лисонька, мій квітка.

Лисиця: (Нюхає)

Ох, що зі мною стало?

Повір тепер я не хитрю.

І тільки правду кажу.

Хлопці, хочете побувати на галявині де грають мої лисенята? (так)

Лісовичок вас провдит.

Л: Ідіть за мною, я покажу вам її. Ось ми і на галявині. Уявіть себе маленькими лисенятами і робіть те, що підкаже вам музика (Звучить марш, колискова, плясовая музика, діти виконують різні рухи).

Добре повеселилися на лисій поляні, а тепер повертаємося. Казка продовжується. (З'являється ведмідь (Мед)).

Мед: Це хто ще в лісі? Задавлю, раздавлю, затопчу.

М: Михайлик, понюхай квітка.

Мед: (Нюхає)

Що сталося зі мною?

Став я легкий, хоч великий.

Нічого не задавлю,

Нікого не растопчу.

Навіть пісню я заспіваю. (співає)

А ви хлопці любите співати? (так)

Л: Тоді пограємо в гру «Пропій мене» А ти, Мишко, послухай (Діти граються) Міша, тобі сподобалося, як співають наші хлопці?

Мед: Так, піду так само пограю зі своїми ведмежатами (йде).

М:

Довго по лісі я йшла,

Але дорогу не знайшла.

І прийшла я в дитячий сад,

Щоб порадувати хлопців

Я квітка покажу,

Про його чарівність розповім:

Вовк не став кусатися,

Заєць перестав боятися,

Лисиця перестала хитрувати,

Ведмідь - лісових звірят тиснути.

Виходить до дітей. Хлопці, понюхайте і ви квіточку (діти нюхають)

Будьте, діти, добрі,

Будьте ласкаві, розумні,

Всі здорові і красиві

І звичайно веселі

Попляшите для мене,

З вами ми тепер друзі!

Л: Станцюємо всі разом! Танець «Якщо весело живеться»

М: Допобачення! Про чарівну квітку не забувайте!

Л: Хлопців, я хочу винагородити вас за ваші чудові поробки, а допоможе мені в цьому чарівна квітка. (Лісовичок бере «Смехотрон», кладе квітка в нього і разом з хлопцями вимовляє заклинання: «Ти квітка нас здивуй і хлоп'ят нагороди!». Відкривши «смехотрон» з іншого боку, показує дітям, що замість квітки в коробці з'явилися подарунки для дітей. Роздає їх дітям).

 



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.