|
Розвага «Овочеве доміно»
середня група
Види дитячої діяльності:
Продуктивна (малювання), комунікативна, рухова, музично - художня, сприйняття художньої літератури, пізнавально - дослідницька.
Інтеграція освітніх галузей:
«Пізнання», «Здоров'я», «Праця», «Художня творчість», «Комунікація», «Музика», «Читання художньої літератури», «Соціалізація», «Фізична культура».
Мета: збагачення знань по темі «Овочі» і їх корисні властивості; формування у дітей уявлень про правильне харчування і здоровий спосіб життя. Завдання:
Навчальні: формування у дітей пізнавальної активності по темі «Овочі» за допомогою ігрової, трудової, практичної діяльності.
Розвиваючі: стимулювання самостійності і творчості дітей у образотворчої діяльності з допомогою технік: малювання кольоровою сіллю і пісочною анімацією;
сприяти розвитку дітей в музично-художньої діяльності.
Виховні: виховувати у дітей інтерес до світу природи.
Здоров'езберігаючи технології: виховання прагнення до здорового способу життя.
Попередня робота: розучування віршів, загадок, фізкультхвилинок про овочах, праця на городі - збирання врожаю овочів, розглядання овочів, продуктивна діяльність - малювання, ліплення, аплікація на тему овочі, бесіда, робота з батьками, перегляд ілюстрацій, читання художньої літератури про овочах, приготування «Канапе з овочами», дидактичні ігри «Лото», «Парочки», «Склади картинку» і ін., пошиття костюмів овочів.
Матеріали та обладнання: дитячі меблі - кухня, 3 столи, пластиковий посуд, 2 фартуха, «Канапе з овочами» на пластикових тарілках, овочі (солодкий перець, порізаний кубиками, огірок, порізаний кружечками, сир порізаний кубиками), шпажки, каструлька, вологі серветки, аркуші паперу ½ з шаблонами овочів (з використанням двох стороннього скотчу білого кольору), кольорова сіль, світловий стіл з піском для малювання, вологі серветки, музичний центр, смайлики, кошик, ширма з вивіскою «Вітамінний базар» і прикрашена об'ємними декоративними овочами, буклети, 2 пляшечки морквяного соку.
Хід розваги
Діти заходять в зал під веселу російську народну музику.
Організаційний момент.
Провідний. Хлопці, сьогодні до нас прийшли гості. Пропоную вам привітатися з ними пісенькою.
Наші гості дорогі,
Доброго дня!
Зустрічі з вами дуже раді,
Доброго дня!
- Махають руками над головою.
(Діти йдуть за ширму, зайченя сідає за стіл).
Основна частина.
Провідний.
Вітаміни, вітаміни
Дітям всім необхідні, -
Говорять скрізь у нас.
Де ж взяти нам їх зараз?
Адже зима йде, не літо,
Ми дамо раду і в цьому!
Жила була одна заяча сім'я: тато, мама і дитина - зайченя. Папа цілими днями роботі пропадав, а мама - зайчиха по господарству поралася.
Читання і обігрування вірша «Овочі» Ю. Тувіма. (Діти одягнені в костюми овочів).
Господиня одного з базару прийшла,
Хазяйка з базару додому принесла.
(Виходить з-за ширми зайчиха з кошиком овочів).
Зайчиха. Зайчик, синочок, подивись, що я тобі принесла.
Зайченя. В кошику у тебе?
Зайчиха. Відгадай загадку і тоді дізнаєшся, що в кошику у мене.
Осінь щедрою рукою,
Обдарувала нас з тобою.
І на кожній грядці,
Зросли загадки....
Що виросло на грядці?
Зайченя. Овочі зросли на грядці.
Зайчиха. Молодець. Дивись, скільки я для тебе купила овочів. Візьми морквину помий і з'їж.
Зайченя. Не хочу.
Зайчиха. Огірок, горошок, буряк, а ось візьми капустяний листочок.
Зайченя. Не люблю.
(В цей час виходять «овочі» з-за ширми і стають в ряд).
Зайчиха. Що ж мені робити? Як же мені тебе переконати, що потрібно їсти овочі. У них багато вітамінів А, В, С, Д (Береться за голову і сідає поруч з зайченям).
Провідний.
Ось овочі спір завели на столі.
Моркву.
Хто з нас з овочів
І смачніше, і потрібніше?
Хто при всіх хворобах
Буде корисніше?
Провідний.
Вискочив горошок -
Ну і хвалько!
Горошок.
Я такий гарненький,
Зелененький хлопчисько.
Якщо тільки захочу
Всіх горошком пригощу!
Провідний.
Від образи почервонівши,
Буряк раптом сказала:
Буряк.
Дай сказати, хоч слово мені,
Вислухай спочатку.
Треба буряк для борщу
І для вінегрету.
Їж сам і пригощай,
Краще буряків нема!
Капуста.
Ти вже, буряк, помовч,
З капусти варять борщ.
А які смачні
Капустяні Пироги!
Зайчики-плутишки
Люблять кочережки.
Пригощу хлоп'ят
Качаном солодкою.
Огірок.
Дуже будете задоволені,
З'ївши огірочок малосольный.
А вже свіжий огуречик
Всім сподобається, звичайно!
Редиска.
Я - рум'яна редиска
Поклонюся вам низько-низько
А хвалити себе навіщо?
Я і так відома усім!
Моркву.
Про мене розповідь недовгий:
Хто не знає вітаміни?
Пий завжди морквяний сік
І гризи моркву -
Будеш ти тоді, дружок,
Міцним, сильним, спритним!
Провідний.
Тут надувся помідор
І промовив суворо.
Помідор.
Не базікай, морквина, дурниця,
Помовч трохи.
Самий смачний і приємний
Вже, звичайно, томатний сік.
Провідний.
Біля вікна поставте ящик,
Поливайте тільки частіше.
І тоді як вірний друг
До вас прийде зелений ...
Діти: Цибулю!
Цибуля.
Я приправа в кожній страві
І завжди корисний людям.
Вгадали? - Я вам друг,
Я - простий зелений лук.
Картопля.
Я, картопля, так скромна.
Слова не сказала.
Але всім потрібна картопля
І великим, і малим!
Провідний.
І вирішувати я не беруся,
Хто з вас смачніше,
Хто з вас потрібніше
Суперечка давно пора кінчати.
Овочі. Всі разом
Сперечатися марно -
Овочі корисні всім!
Провідний. Дійсно всі овочі корисні. Чому вони так необхідні для нас?
Відповіді дітей:
Морква містить вітамін А, вітамін росту. Буряк - покращує кров. Цибуля і часник - борються з мікробами і застудами, лікують нежить і кашель. Перець - в ньому найбільше міститься вітаміну С, який допомагає нам відновити сили після хвороб. Капуста від головного болю, прикладається на віскі, хороша для компресів при кашлі.
Провідний. У них містяться вітаміни, які необхідні для росту і розвитку.
Овочі помірялись і тепер вони і станцюють дружний, веселий танок разом із зайчиком.
Танець «Веселі овочі».
Провідний. Зварила мама - зайчиха смачний корисний овочевий суп. Зібралася зайченя годувати. Поставила перед ним тарілку з овочевим супом, а сама пішла мити посуд. А зайченя суп їсти не хоче. Взяв він тарілочку, так і вилив за віконце. Але не знав зайченя, що за вікном на дереві живе Кар - Карич, який за ним щодня спостерігав.
Сюрпризный момент. Залітає під музику Кар - Карич.
Кар - Карич. Доброго дня! А ось і я! Подивіться на мене. Який я великий і сильний! А ти знаєш зайченя, чому я такий?
Зайченя: Немає.
Кар - Карич. Тому що, я люблю їсти овочі і фрукти, в них багато вітамінів. А ти ж зайчик ці корисні продукти не їси, і ти не будеш сильним і здоровим. І я тебе зайченя, з собою заберу!
Зайченя: Плаче. Не треба мене забирати!
Кар - Карич. Ох, щось я втомився, відпочину трошки (засинає).
Провідний. Давайте і ми відпочинемо.
Провідний. Що ж робити. Потрібно зайченя рятувати, Давайте згадаємо, які корисні продукти мама - зайчиха принесла з базару? Ти зайченя теж допомагай.
Зараз підійдемо до столів і на листочках знайдемо «продукти», які мама зайчиха принесла з базару.
Зайчиха. А я вам, хлопці, буду допомагати, підказувати.
Продуктивна діяльність - нетрадиційні техніки малювання - світловий стіл з піском, кольорова сіль (на столах листочки з шаблонами овочів, кольорова сіль в коробочках, вологі серветки). Звучить спокійна музика.
Підсумок.
Зайчиха. На всіх аркушах з'явилися «продукти», які я принесла з базару? (Діти струшують зайву сіль, прикріплюють свої роботи на ширму).
Зайчиха. Якої форми помідор? Яким кольором моркву? Яким кольором перчик? (Відповіді дітей)
Давайте подивимося, що намалювала Каміла і Діма? (Діти підходять до столу з підсвічуванням, дивляться і називають овочі).
Одним словом, що ми малювали? (Відповіді дітей)
Зайчиха. А зараз ми з вами відпочинемо.
Динамічна пауза: «Овочі»
В город підемо, Марширують на місці.
Урожай зберемо. Йдуть по колу, взявшись за руки.
Ми морквини натаскаем
І картоплі накопаем.
Зріжемо ми качан капусти. Імітують, як зрізують, тягають, копають.
Круглий, соковитий, дуже смачний. Показують руками, похитають головою,
Щавлю нарвем трошки "Рвуть".
Та повернемося по доріжці. Йдуть по колу, взявшись за руки.
Провідний. Молодці, хлопці, згадали, що мама-зайчиха принесла з базару. Адже овочі - комора вітамінів. Ти зрозумів зайченя, для чого нам потрібні овочі?
Зайченя.
Щоб здоровим, сильним бути,
Треба овочі любити.
Всі без винятки,
У цьому немає сумніву.
Овочі і зайчик разом кажуть:
Любимо овочі і фрукти,
Вітамінні продукти.
Виростаємо, подрастаем -
Кар - Карыча проганяємо!
Кар - Карич. Прокидається. Що тут відбувається?
Ведучий: Не віддамо тебе зайченя!
Кар - Карич. Та я пожартував. Просто треба було зайченя провчити, а то він взагалі нічого корисного не їв. Ну, а ти зайченя будеш тепер їсти овочі? Не будеш викидати у вікно?
Зайченя. Немає.
Кар - Карич. А це вам від мене, пригощайтеся! (Пригощає дітей морквяним соком). До побачення, друзі!
Зайчиха. Коли я йшла з базару і по дорозі зайшла в магазин, щоб купити частування для наших гостей, то всі продукти перемішалися. Допоможіть відібрати корисні продукти.
Провідний. Хлопці, допоможемо Зайчихе відібрати корисні продукти? Відповіді дітей.
Зайчиха. А ми з зайченям, приготуємо «Канапе з овочами». А на допомогу з собою ми «огірочок» візьмемо.
Практична діяльність. Приготування «Канапе з овочами».
Провідний. Поки зайчиха з зайченям і «огірочком» готують канапе з овочами. Ми з вами допоможемо розібратися зайчихе з продуктами для гостей.
РЕКЛАМА І АНТИРЕКЛАМА
У світі найкраща нагорода
Пензель великого винограду.
Пам'ятай просту істину
Краще бачить тільки той.
Хто їсть сиру моркву
Або морквяний сік п'є.
Від застуди та ангіни
Допомагають вітаміни,
Ну а краще з'їсти лимон,
Хоч і дуже кислий він.
Виконуються коломийки
Ах, ти, ух ти овочі і фрукти.
Ах, ти, ух ти корисні продукти.
Любимо ми буряк, моркву
І капусту теж є.
Тому що вітаміни
В овочах і фруктах є.
Ах, ти, ух ти овочі і фрукти.
Ах, ти, ух ти корисні продукти.
Не хворіємо більше грипом,
Не боїмося протягу
Всі таблетки замінює
Нам головка часнику.
Ах, ти, ух ти овочі і фрукти.
Ах, ти, ух ти корисні продукти.
(Виходить зайчик, зайченя і «огірочок» виносять на пластикових тарілках «Канапе з овочами» для хлопців та гостей).
Провідний. Зайчиха ми допомогли розібрати тобі продукти і вибрали з них найбільш корисні для наших гостей.
Зайчиха. Дякую хлопці за допомогу. А ми приготували для вас і наших гостей частування «Канапе з овочами».
Пригощають дітей і гостей «Канапе з овочами». Зайченя свою тарілочку віддає ведучому, а «огірочок» пригощає гостей).
Підсумок розваги.
Провідний. Хлопці, а у нас є смайлики. Якщо вам сподобався наш розвага, візьміть веселий смайлик, а якщо не сподобалося, то візьміть сумний смайлик.
(Діти вибирають і прикріплюють смайлики на ширму).
Провідний. Мені теж сподобалося розвага (прикріплює смайлик).
Релаксація.
Всі учасники розваги і разом говорять:
А тепер ми посміхнемося,
Міцно за руки візьмемося, (беруться за руки)
І один одному на прощання
Ми подаруємо пожеланья.
Бажаємо всім міцного здоров'я.
Провідний. Представляємо учасників нашого розваги (П.І.Б.).
На згадку про сьогоднішній захід хочемо подарувати буклети.
Ми скажемо всім до побачення, до нових зустрічей.
Всі учасники під веселу музику дарують буклети гостям.
Використовувана література:
1. Веракса Н.Є., Веракса О.М. Проектна діяльність дошкільників. Посібник для педагогів дошкільних установ. - М.: Мозаїка-синтез, 2008. - 112с.
2. Кисельова К.С. та ін Проектний метод у діяльності дошкільного закладу: - М.: АРКТИ, 2003. - 96 с.
3. Журнал Дошкільне виховання№ 1, №2, 2007; № 5, №12, 2008.
4. Журнал Дитина в дитячому садку № 3 2003, № 2, 3 2008
Читайте також: