|
Розвага до Дня Космонавтики у старшій групі
«Космічні простори...»
Мета: викликати інтерес до космічного простору, розширювати уявлення дітей про професії льотчика - космонавта, виховувати повагу до професії, розвивати уяву, фантазію, виховувати гордість за свою країну.
Завдання:
Закріпити і розширити знання дітей про космічному просторі, планети, що входять в Сонячну систему, про космонавтів. Підвести дітей до розуміння того, що космонавтом може бути тільки здорова, смілива людина.
Активізувати словник дітей: Всесвіт, Сонячна система, космонавт, назва планет. Виховувати почуття гордості за свою Батьківщину.
Матеріал:
1. Картинки з зображенням ракети, місяцехода, зірок;
2. Портрети космонавтів;
3. Геометричні фігури для будівництва ракети;
4. Кеглі;
5. Повітряна кулька;
6. Диски червоного, жовтого, зеленого та білого кольорів;
7. Зірки червоного і синього кольорів.
Попередня робота: бесіди про планету Земля, космонавтів; будівництво космічних кораблів з модулів і конструкторів; розглядання ілюстрацій про космос; розучування віршів, пісень.
Хід заняття:
Під пісню «Мрія про космос» (музика і слова Лілії Кнорозовой), діти проходять по залу і шикуються в шаховому порядку.(Діти читають вірші.)Вихователь: Вдома за книжкою і в дитячому саду,
Хлопчаки мріють, мріють дівчата летіти на Місяць.
Наполегливо мріють вони про Місяць,
І навіть літають, але тільки під сне.Исполняется пісня «Юні космонавти» (слова і музика Олени Пономаренко), діти сідають на місця.
Вихователь: Вітаємо усіх на святі Космосу. Всі ви, хлопці, знаєте, що космос - це далека мрія всіх хлопчаків. Раніше це була недосяжна мрія, а сьогодні космонавт - відома профессия.Прошло багато століть, перш ніж людство знайшло спосіб подолати земне тяжіння і піднятися в космічний простір. Хлопці, згадайте казки та легенди. На чому тільки не літали казкові герої! (На кажанів і орлів, на килимах-літаках і бородах чарівників, на Коники-Горбунок і чарівних стрілах...). Ще кілька століть тому нікому і в голову не могло прийти, що найзручніший «транспорт» для переміщення - це ракета. Першим, хто побачив у ракеті снаряд, здатний винести землян у міжпланетні простори, був великий російський вчений К.Е. Ціолковський. Його називають батьком космонавтики. Завдяки його науковим роботам людство змогло вийти в космічний простір. Створити першу ракету коштувало багатьох праць. Її побудували російські вчені, робітники, інженери. Хлопці, а ви знаєте, хто був першим космонавтом? Дорослий вислуховує відповіді дітей, задає уточнюючі вопросы.Воспитатель. Сонячний ранок 12 квітня 1961 року з космодрому «Байконур» стартував перший в історії космічний корабель з людиною на борту. А першим космонавтом Землі став наш співвітчизник Юрій Олексійович Гагарін. За подвиг Гагаріна нагородили званням Героя Радянського Союзу.
Сьогодні космічні польоти стали для нас, жителів Землі цілком звичною справою.
Відео на пісню "Знаєте, яким він хлопцем був»
Юрій Олексійович Гагарін вперше піднявся у космос на кораблі «Восток-1». Його позивний «Кедр» дізналися всі жителі нашої планети. Гагарін і пробув у космосі 108 хвилин, зробивши при цьому лише один виток навколо Землі. З тих пір минуло півстоліття, але за цей час в космосі космонавти побували багатьох країн, як чоловіки, так і жінки. І тепер кожен рік наша країна відзначає цей день як День Космонавтики.
Вихователь: Як ви гадаєте, якими якостями повинен володіти космонавт? (міцне здоров'я, зростання, вагу, витривалість, знання техніки...). Чи хочете ви самі стати космонавтами?
Вихователь: Готуйтеся, хлопці, готуйтеся до польотів. Скоро настане ваш час! Скоро дороги відкриються до зірок, на Місяць, на Венеру, на Марс.
Вихователь: Що таке «космос»? Це таємничий і звабливий світ зірок, планет, безлічі «небесних каменів» - астероїдів і комет, пронзающих безповітряний простір. Які ви знаєте планети Сонячної системи?
Діти:
По черзі всі планети
Назве будь-який з нас:
Раз - Меркурій,
Два - Венера,
Три - Земля,
Чотири - Марс.
П'ять - Юпітер,
Шість - Сатурн,
Сім - Уран,
За ним - Нептун.
Він йде восьмим за рахунком.
А за ним вже, потім,
І дев'ята планета
Під назвою Плутон.
Автор: А. Хайт
Вихователь: Молодці, хлопці! Ви знаєте всі планети. А планети знаходяться у відкритому космосі. У 1965 році в космос відправився «Восход-2». Космонавт Олексій Леонов першим вийшов у відкритий космос. Він покинув кабіну через шлюз і відплив від корабля на п'ять метрів, утримуваний тросом. Він включив кінокамеру і кілька хвилин знімав корабель і плывущую під ним землю. Всього Леонов пробув у космосі більше 12 хвилин.
Ведучий: В космосі багато нерозгаданих таємниць. Пропоную вам здійснити подорож у космос. Але для цього потрібно потренуватися. Готові?
Ми підемо на космодром, (Крокують.)
Дружно ми йдемо в ногу,
Чекає нас швидка ракета (Руки над головою, продовжують крокувати.)
Для польоту на планету.
Вирушаємо на Марс (Руки в сторону.)
Зірки неба, чекайте нас.
Щоб стати сильним і спритним
Починаємо тренування: (зупинитися і виконувати рухи за текстом)
Руки вгору, руки вниз,
Вправо - вліво нахилися,
Головою покрути
І лопатки розведи.
Вправо, крок вліво крок,
А тепер стрибком ось так.
Вихователь: Хлопці, щоб відправитися в політ нам чогось не вистачає. Відгадайте загадку.
На повітряному кораблі
Космічному, слухняному,
Ми, обганяючи вітер,
Мчимо на...(ракету).
Ракета, в перекладі з італійського означає "веретено", тому що по формі ракета схожа на веретено - довга, обтічна, з гострим носом. Ракети людина винайшла дуже давно. Їх придумали в Китаї багато сотень років тому для того, щоб робити феєрверки. Незабаром у багатьох країнах навчилися робити феєрверки, і стали святковим салютом відзначати урочисті дні. Довгий час ракети служили тільки для свят. Але потім їх почали використовувати на війні як грізну зброю. А в мирний час для виведення космічного корабля і дослідження космосу.
Вихователь: Нехай кожен побудує свій космічний корабель-ракету і дасть по одному визначенню, який він, його корабель. (Діти будують з різних геометричних фігур ракети.)
Вихователь: Всі екіпажі справилисьс цим завданням. Вирушаємо вполет (звучить космічна музика).
Гра «Ракета»
5, 4, 3, 2, 1 - ось і в космос ми летимо - (на кожну цифру ривками руки вище і з'єднують кутом над головою)
Ракета мчить швидко до зірочкам променистим - (біжать по колу)
Навколо зірки ми облетіли, вийти в космос захотіли - (імітую «невагомість», по залу розсипаються)
У невагомості летимо, в ілюмінатори дивимося - (руки над бровами),
Тільки дружних зореліт може взяти з собою в політ! - (з'єднуються кругом, після йдуть на місця).
Вихователь: Хлопці, під час подорожі усіх жителів планет необхідно привітати. З допомогою якихось жестів, можна це зробити? (Діти показують.)
Гра «Земля, Місяць. Ракети»
Діти стоять у хороводі - Земля. 2 капітана - 2 ракети в центрі кола з прапорцями в руках. Місяць у деякому віддаленні від хороводу-Землі. 2 дітей в хороводі з прапорцями - ворота землі, через які полетять ракети.
Діти: В небі зоряні поля, в небі крутиться Земля. Навколо сонця куля земної ходить з біленької Місяцем
Місяць: Я Луна, я Луна, в хованки я граю. То видно, не видно, то знову блищу.
Діти: Ховає одну сторону, вірно там секрети. Для розвідки на Місяць полетять ракети.
1ракета: Я, ракета, не жартую, прямо в космос полечу.
2 ракета: Полечу навколо Місяця з фотоапаратом, фотографії Місяця принесемо хлопцям.
Місяць: Та не буде у Місяця ніяких секретів.
Діти: Так летите на Місяць швидкі ракети! (Ракети оббігають хоровод і Місяць, хто швидше віддасть прапорець Місяці - той перемагає.)
Вихователь: Попереду Чумацький шлях, скільки яскравих галактик у Всесвіті.
Гра-змагання "Зоряний букет"
Вихователь: Для цієї гри потрібні 2 гравця. На підлозі розкладають п'ять синіх зірок і п'ять червоних зірок. Дітям зав'язують очі. На підлогу додають ще зірки іншого кольору. Потрібно зібрати якомога більше зірок тільки свого кольору. Помощникиимеют право кричати "Бери!", "Не бери!"
Гра "Цветофон"
Вихователь: Планета Червоного Солнца.У мене в руках кольорові диски. Кожний колір диска має своє значення. Зелений колір - Земля. Жовтий колір - Місяць. Червоний колір - Марс. Це назви планет. Коли я буду показувати вам якийсь диск, ви повинні назвати мені планету. Якщо я покажу вам білий диск, ви повинні мовчати.
Вихователь: У космос відправляються люди дуже спритні, сміливі, витривалі. І зараз ми проведемо випробування на спритність, спритність і витривалість.
«Гра з кеглями»
Гру починають 6 (4, 5, 7) осіб. Вони ходять під музику навколо 5 кеглів (3, 4, 6). Як тільки музика зупиняється, потрібно схопити кеглю. Хто не встиг - сідає на місце.
Гра «Невагомість»
Вихователь:Перед тим як запустити в космос ракету, вчені розраховують траєкторію її польоту. А чи можна змусити рухатися повітряну кульку по заздалегідь наміченій траєкторії? Як ви вважаєте, хлопці? Давайте перевіримо це на практиці. Для цієї естафети потрібні 2 команди по 5 чоловік. Перед естафетою гравці кожної команди отримують повітряна кулька. Його треба провести від старту до фінішу, надаючи йому прискорення однією рукою і намагаючись, чтобыон не торкнувся підлоги. Виграє та команда, гравці якої закінчили естафету першими і при цьому допустили менше помилок.
Вихователь: Ось і закінчується наша космічна подорож по планетам. Тепер ми з вами знаємо, які планети є в нашій сонячній системі. Знаємо, що людина, яка літає в космос, називається космонавт. Він повинен бути сильним, здоровим, міцним, обов'язково займатися спортом і добре харчуватися. І хто знає, може бути, хто-небудь з вас, коли виросте і стане космонавтом. А сьогодні, коли прийдете додому, розкажіть всім своїм близьким, що ви знаєте про космос. І, звичайно ж, привітайте свою родину зі святом, з Днем космонавтики.
Читайте також: