Свіжі публікації




Заняття з розвитку елементарних природничих уявлень у старшій групі
«Місто звуків»

Мета: Підвести до розуміння причин виникнення звуку.

Освітні завдання:

1. Закріпити розуміння «органи почуттів» та їх значення для людини.

2. Вчити дітей доводити, що навколишній світ пізнаваний, і явища природи можуть бути науково обґрунтовані.

3. Сприяти розвитку різних методів пізнання.

Розвиваючі завдання:

1. Робити елементарні умовиводи.

2. Поповнювати та активізувати словник дітей на основі поглиблення знань про найближчому оточенні.

3. Розвивати допитливість: розширювати кругозір.

Виховні завдання:

Пізнавати світ через відкриття властивостей предметів та експериментування з ними.

Матеріал та обладнання:

1. Картки із зображеннями органів почуттів

2. Картки (бінокль, магніт, мотузка, вода, телевізор, диван, лампа)

3. Пляшка, ключ, магніт, бінокль, лінійка, музичний інструмент, аркуші паперу, камінчики, таз з водою, блокноти, олівці.

 

Хід заняття:

Хлопці, я пропоную вам помандрувати. Згодні?

А шлях наш буде незвичайний місто - «Місто звуків». Але щоб туди потрапити потрібно багато чого подолати і випробувати.

Отже, подорож починається.

Що ми з собою візьмемо? Що нам знадобиться в дорозі? (Картки, бінокль, телевізор, магніт, мотузка, диван, торшер)

Ви правильно відібрали те, що нам необхідно.

- Ой, щось видніється вдалині. Але як розглянути? Що нам знадобиться? (Бінокль)

- Що видно? (Напис «Місто звуків»)

Потрапити туди ми зможемо за допомогою ключа. А як ми зможемо його дістати. (Ключ в пляшці, дістаємо магнітом)

Чому ми дістали ключ? (Магніт притягує металеві предмети)

Ми потрапили в місто звуків.

І ось перше завдання. Знайти орган почуттів, який чує звук.

Гра «Органи почуттів»

Діти розбирають картки і розповідають про органи почуттів.

- Орган смаку: мова

- Орган зору: очей

- Орган нюху: ніс

- Орган дотику: шкіра

- Орган слуху: вухо.

Ми знайшли орган слуху.

- А ви що-небудь чули? Немає. Тиша, ніяких звуків.

- Але ось лежить лінійка. Навіщо вона потрібна?

- ...креслити, вимірювати

- Але ми в місті звуків, а значить, від лінійки повинні йти звуки. Як це зробити? (Підвести до досвіду)

Поклавши на край столу, притримуючи відпустити. Вийшли коливання.

- Що ви почули?

- ...Звук, лінійка затремтіла.

Висновок: Звук з'являється від тремтячих предметів.

Досвід № 2.

- Прикладіть руку до горла, а тепер потягніть звук «У». Що ви чуєте?

- Горлечко тремтить.

- Це тремтять голосові зв'язки, коли ми говоримо. Ці коливання передаються по повітрю, і він теж тремтить.

Ще їх називають звуковими хвилями. Вони розходяться по повітрю як кола по воді.

Досвід № 3.

З водою і каменем.

Кинути камінець у воду і подивитися, як розходяться кола по воді.

А тепер нове випробування.

Гра «Вгадай, що звучить за ширмою»

(Шелестіння пакета, барабан, дзвіночок, гребінець)

- Що ви почули?

- ...Гребінець, звук тихий.

- Звуки бувають тихими, і голосними. Тому що маленький зубчик, він колише мало повітря і йде менше звукових хвиль.

А зараз зробіть рупор (з паперу) і прислухайтеся. Краще чути? Тому що.... А давайте дізнаємося чому.

Досвід № 4.

Вода і рупор.

Якщо раптом нам знадобиться вода (дощик з лійки).

Підставити в стаканчик - набирається погано. Давай ті в стаканчик поставимо рупор. Чому з допомогою рупора набрали більше.

У рупора один кінець широкий, а другий вузький. У широкий кінець води потрапляє багато. Так і зі звуком. Звук в широкий кінець потрапляє і збирається у вусі як у воронці. У кого з тварин вуха схожі на рупор. (Заєць, лисиця, вовк, кіт)

Гра «Зайці» (на шерех причаїтися).

Ось ми і побували в місті звуків. Пора нам вертатися. Тепер ви знаєте, як виникає звук, як доходять до вашого вуха. Звукові хвилі передаються тільки по повітрю, якщо немає повітря - ми нічого не почуємо.

А тепер намалюйте досвід, який вам сподобався.

У блокнотах малюють.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.